Интериорен SOS /8/

  • 172 435
  • 828
  •   1
Отговори
# 825
  • София
  • Мнения: 186
Здравейте, дами! Благодаря за прекрасната тема и за полезните съвети и идеи, които давате, страхотни сте!
Скоро ще правим ремонт на хол/трапезария и не мога, и не мога да избистря концепцията си. Тотално съм зациклила, постоянно разглеждам сайтове за обзавеждане, както и такива на мебелни магазини и сякаш повече се обърквам, вместо да реша нещо конкретно. Имам нужда от помощ, компетентна помощ.
Константите в помещението са следните: бяла дограма и врата ,
 и паркет
Цветът на стените мисля да светло гълъбово синьо-сиво , а диванът ще е графитено сиво, подобен на този от снимката, но може би с не толкова модерно излъчване (също имам драма при намирането на такъв).
Най-голямо затруднение срещам при секцията. Горе-долу имам представа какъв модел искам да е, но не мога да се спра на цвят.
От една страна вариант е да е мръсно бяло (такива са ми гардеробите в коридора, такава ще бъде и кухнята), но пък така ще се "бие" с бялата врата, с която ще делят една стена.
Другата възможност е да бъде в дървесен цвят, но какъв? Харесали сме трапезарна маса
и е логично да е същия цвят, но него също не можем да го изберем. Не искам нито да е много светъл, нито да е много тъмен, нито да червенее, нито да сивее и същевременно да отива на стените и паркета.
Наистина имам нужда от съвет и идеи. Предварително благодаря на всички, които ще изкажат мнение по моя казус!  bouquet

Последна редакция: нд, 14 яну 2018, 10:01 от *hope

# 826
  • София
  • Мнения: 6 094

Нивиана, не се отказвай от темата, моля те. На мен няколко пъти ми беше изключително полезна. Hug

# 827
  • Мнения: 560
Аз искам да направя шкафовете в хухнята бели, с дървени гръбчета цвят череша, а стените много нежна ванилия (колкото да не са бели). Имам една празна стена на кухнята, на която мисля да залепя тапет бели тухлички.
Къде мога да тонирам латекса в цвят ванилия (шампанско, екрю, кремаво - 100 имена има този цвят), с който ще направя 3 от стените - 2 са със шкафове, а третата е тази с прозореца. Кухнята е съвсем стандартна.

Ако е в София, почти навсякъде, дори и в Бриколаж и Практикер.
Цветовете са по каталожни номера, светлината в тези магазини обаче е студена, високо, и не е като вашата.
Носете си части от  материалите.
Аз ви препоръчвам топло сиво да направите стената, за да ви изпъкнат  тухличките.
Има ново магазинче на канала до Орлов мост, мисля че на Мизия и Евлоги Георгиев, много прилично, за не толкова скъп латекс. Не препоръчвам български.


# 828

Общи условия

Активация на акаунт