Интериорен SOS /8/

  • 172 501
  • 828
  •   1
Отговори
# 795
  • Мнения: 9 685
Да, наистина е много трудно с тези картинки гледани на монитор, когато става въпрос за нюанси, и то на бялото..човек не може да се ориентира особено

# 796
  • Мнения: 3 071
Разбира се, че е въпрос на вкус, то това си е ясно. Hands Plus1 Аз лично не бих боядисала тази конкретна стая в никакво жълто, розово или бежово, харесвам хладните цветове и ако имам предвид тези пердета (само пердетата, мебелите и паркета ще сменя на всяка цена) бих избрала друго. Също да имаме предвид, че цветовете на монитора често лъжат окото и само човек, който реално вижда стаята може да определи кое жълтее, сивее и т.н, така че с две-три мостри от боята, четката в ръчичка, на място и така. Simple Smile

Абсолютно подкрепям!
И аз имам драма, но със спалнята. Обзавеждам я, като всичко се върти около конкретно кресло, което съм харесала. Satisfied

# 797
  • Мнения: 8 083
И аз имам драма, но със спалнята. Обзавеждам я, като всичко се върти около конкретно кресло, което съм харесала. Satisfied
Smiling Imp Хич не е лесно да се намери балтон за (най-прекрасното) копче Sweat Smile
Но като знам аз колко време убих за намиране на подходящи пердета (тънко, плътно, второ плътно шарено...) при изяснена цветова комбинация за всяка стая, че ми се смени и концепцията за броя плътни Unamused
Та съм по-склонна вече да тръгна от цвят под, мебели и текстил да уточнявам цвят стена отколкото от под и стена да гоня мебели и най-вече текстил... Просто по магазините няма, няма и няма... а ако има случайно е на цена все едно да го няма (харесах си перде, тънко, за хола... трябваха ми поне 7м при набор 1:2 ... 118лв л.м. Scream и като добавим и комбиниращи се плътни от същата серия с подобаваща цена, но за ширина 1,40... и набързичко смених  планираната прозоречна визия Wink)

# 798
  • Варна
  • Мнения: 4 057
В палитрите гледайте най тъмните цветове, точно те ще се усещат и в светлите, на пръв поглед първите и вторите нюанси почти не се различават, но първият ще розовее леко, защото тъмният цвят на палитрата е кафяво червеникъв.




Малко наспамихме темата на Нивиана, предполагам е заета, много ясно виждане има относно цветовете, естествено е професионално, но усета си е усет, а съчетан с опит е чудо.

# 799
  • Мнения: 32
Здравейте, интериорни идейни генератори Simple Smile Следя темата от много време ( както и други във форума), защото и аз съм на вълна ремонти и обзавеждане. Блъскаме си главата с чудото наречено ново строителство и ще е огромна помощ, ако имате идеи за обзавеждане на маломерна и "крива" отвсякъде спалня + 2 от стените са с прозорци ( на едната е прозорец + балконска врата). Това допълнително затруднява поставянето на легло, гардероб и скрин/тоалетка. За сега сигурното е, че над леглото ще има ред шкафове до тавана, защото иначе няма никакво място за дрехи.
Ако на някого му се захваща с това предизвикателство, мога да изпратя и картинка с размери.

# 800
  • Мнения: 1 330
Здравейте, интериорни идейни генератори Simple Smile Следя темата от много време ( както и други във форума), защото и аз съм на вълна ремонти и обзавеждане. Блъскаме си главата с чудото наречено ново строителство и ще е огромна помощ, ако имате идеи за обзавеждане на маломерна и "крива" отвсякъде спалня + 2 от стените са с прозорци ( на едната е прозорец + балконска врата). Това допълнително затруднява поставянето на легло, гардероб и скрин/тоалетка. За сега сигурното е, че над леглото ще има ред шкафове до тавана, защото иначе няма никакво място за дрехи.
Ако на някого му се захваща с това предизвикателство, мога да изпратя и картинка с размери.
Катинка, аз имам спалня с по 1 прозорец на двете стени, 1 врата за тераса на третата и входна врата за нея на четвъртата.  Crazy Обаче още не й е дошло времето за ремонта( че искаме да сменяме обзавеждането), иначе да съм питала тук. Ще следя с интерес въпреки, че възможностите не са много.

# 801
  • Мнения: 36
Според  мен единственото ти решение е мебели по поръчка, единсвено тогава кривите ъгли се изправят, уплатняват се всички ниши и се скриват всякакви трегери, комини и т.н. Вярно е че не струват колкото тези във Виденов, Яворов и др., но според мен спокойно могат да се конкурират с тези в Икея. Човекът, който изработи проектите за вкъщи, се справи страхотно и не ми е взимал допълнителни пари за проектирането, защото след това той се ангажира и с изработването на мебелите и съм страшно доволна.

# 802
  • Мнения: 8 083
Здравейте, интериорни идейни генератори Simple Smile Следя темата от много време ( както и други във форума), защото и аз съм на вълна ремонти и обзавеждане. Блъскаме си главата с чудото наречено ново строителство и ще е огромна помощ, ако имате идеи за обзавеждане на маломерна и "крива" отвсякъде спалня + 2 от стените са с прозорци ( на едната е прозорец + балконска врата). Това допълнително затруднява поставянето на легло, гардероб и скрин/тоалетка. За сега сигурното е, че над леглото ще има ред шкафове до тавана, защото иначе няма никакво място за дрехи.
Ако на някого му се захваща с това предизвикателство, мога да изпратя и картинка с размери.
Така без скица/размери/ъгли... как точно да предложим разпределение Rolling Eyes
То ясно, че по поръчка, но човек поне идея трябва да има... Е, мебелистите в понякога и те дават интересни предложения, но може просто да са удобни за изработка и да изглеждат добре на картинка, а не за ползване Simple Smile

# 803
  • Мнения: 1 787

Маделин, би ли споделила на тези пердета какъв паркет и какъв цвят мебели подхождат. Пердетата не съм ги купила още, но за сега на тях съм се спряла, та затова питам тук.

Ами не знам, ще разгледам по магазините, ще помисля, но със сигурност ще ги сменя. Категорично не харесвам такъв тип и цвят паркет, ще избера нещо по-модерно, но същевременно изчистено и по-непреходно във времето, този паркет ми крещи за соц времената. Харесвам по-големи паркетини/дъски, ако мога така да се изразя, тогава дори и да са подредени като рибена кост, стоят съвсем, ама съвсем различно, макар че по-скоро бих ги подредила успоредно. Харесвам бели и дървесни мебели (без венге и череша), бих комбинирала основно бели мебели с някой скрин или нощни шкафчета в хубав естествен дървесен цвят. Пердетата ти са много хубави, затова тях си ги оставих като отправна точка. Simple Smile

Дорис е абсолютно права за нюансите, гледайте тъмните мостри на избрания от вас цвят - каквото виждате там, това ще се чете и в най-светлата боя. Точно в момента и аз избирам латекс за един апартамент (не мой, не съм някой крупен ивеститор Simple Smile ). Банята до месец бъде готова и много се кефя - бях позабравила колко е яко да разнасяш мостри с боя насам-натам и да сравняваш. Simple Smile

# 804
  • In the shadows of my mind
  • Мнения: 962
Здравейте, момичета,
Здравей Нивиана,
Страхотна и много полезна тема! Имам нужда от помощ във връзка с разпределение на мебелите в дневната. Помещението е малко и по средата има колона и комин, кухнята може да е само на тази стена, предвид разположението на тръбите. Най-сериозните протеснения са ми за трапезарната маса- дали да остане, както е на проекта или да се намали кухнята на 3 м. и масата да е под прозореца. Приемам и всякакви други идеи. Предварително благодаря! http://dox.bg/files/dw?a=6bdf2a95fe

Под кой прозорец мислиш да я преместиш, тъй като на схемата има доста? Simple Smile
Масата до колоните ще е трудно използваема от повече от 4 човека и по-скоро, когато има гости, ще се мести.

# 805
  • Мнения: 3 071
Всъщност, на стария паркет може да се вдъхне нов живот без никакъв проблем. Предпочитам него пред ламината, а рибената кост е доста тренди всъщност.





Скрит текст:



Ако на някой му се играе и може да намери човек, който да го направи, може да се постигне и доста оригинален ефект

# 806
  • Мнения: 1 787
В момента е тренди, да, но точно това е страшното. Също като при пачуърк плочките. На мен рибената кост много ми харесва като подредба на плочки, на паркет не. А в конкретния случай тези хубави перденца не казват "тренди", аз бих обзавела съвременно, но с по-изчистени класически мебели, които са издържали проверката на времето.

Паркетът от последната снимка е в страхотни цветове, издирвам такъв килим за спалнята, но нищо подобно не откривам.

# 807
  • Мнения: 8 083
Все пак става дума за спалня, колко точно се вижда паркета Rolling Eyes При мен стои открит на около 2м2 над които се отваря вратата на стаята и вратата на банята (към стаята)... върху останалата част от пода лежи спалнята (тип ракла), около нея пътеки, скрин, гардероб... Та при вече сложен хубав паркет (естествен, нескърцащ, изциклен..), какво като е на рибена кост. Едни бели мебели в комбинация с натурално изглеждащо дърво близко до паркета или малко по-тъмно ще стои много добре.
Пердетата вярно са много красиви, ама да се изхвърли естествен паркет заради пердета Rolling Eyes
Аз изхвърлих де... от 4 стаи: в едната (най-голямата) беше на 1/3 изгнил, едната най-малката беше на 2/3 с паркет, останалото с ужасна мозайка, а и се приобщаваше тераса... Т.е. и в двете не става да се ползва... Започнахме да вдигаме и се оказа, че в другите две стаи беше кован тук так, нацепени паркетини... Голямо приключение щеше да е да се вдигне и пререди от 4 стаи в две. Нямах време, не беше читав а и махахме и подови замазки до плоча (-12см), слагахме нови подови изолации и т.н. та... изхвърлих го с чиста съвест.
Но ако бях стигнала само до латекс, мебели и перденца, нямаше да го махна само заради "рибена кост" - "право редене" Hands V

# 808
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Ох аз съм голям фен на рибята кост, даже ламинат бих наредила на рибя кост, и гранитогрес и плочки и т.н. Вярно е, че с по големи паркетини изглежда по-добре, но мога да направя компромис пред ламинат, особено ако е даденост. Виж малко с цвета на бук и череша съм на вие, но може да се тонира и да поубие розово червеникавите тонове.
Унгарската рибена кост е доста интересна, гръбчета на кухня пак харесвам така наредени, голяма мания са ми херингбоните Simple Smile.
Скрит текст:










# 809
  • Мнения: 1 787
Жената ме попита аз какво бих направила - отговорих и обясних защо. Не казвам, че това е правилно или че непеременно така трябва да се направи. Simple Smile Говоря за себе си.

Какво като е естествен паркет - да не е златен? Ако е в такъв вид - изхвърлям го и още как! Моментално просто - сигурно ще е първото нещо, което ще махна и без да имам пердета и ще сложа хубаво ново дюшеме. Ако имам финансови спънки - тогава ще е ламинат, но този паркет изчезва при всички случаи. Както се казва - или той, или аз  Mr. Green, мъжът ми няма да има избор, макар че и на него едва ли ще му трепне за паркета. Все му е тая какво ще е, стига аз да съм доволна.  Wink У нас в спалнята целия под се вижда (засега). Стаята е 17 и нещо м2, леглото ни е с крачета, под него няма шкафчета. Дори и да сложа килим, пак доста голяма част от пода ще се вижда, просто няма как да подмина вида на настилката.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт