Не-кърменето е скъпо, предупреждавам

  • 3 050
  • 57
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 8 463
Имам намерение да кърмя до 1година
А бебчо с какви намерения е? smile3506Защото ако не ви съвпадат наамеренията лошооо.И аз имах намерение да отбивам,но ...Още сме на евтиния вариант. Laughing

# 46
  • Мнения: 384
Купих Фризо3,но нашата продължава да ми го отказва,отказва ми дори кърма изтискана в чаша.Но аз така се ядосах,че и излях половин чаша в устата.Още сме на нощно кърмене и не му виждам края,въпреки,че кърмата ми е доста намаляла и към два-три се буди.Незнам колко е гладна,но определено иска храна,предлагам й мляко,но не иска,затова и давам супичка с малко натрошен хляб и така си заспива наново до сутринта.

# 47
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
Зъхи, така е, скъпо е некърменето, но все пак искам да те питам колко пъти на ден Ема пие АМ, стори ми се много бързо за 3 дена една кутия  Rolling Eyes. Толкова отиваше при нас, когато 5 пъти на ден синът ми беше на АМ. Сега сме един път дневно и 1 кутия отива повече от 7 дена.

# 48
  • Мнения: 3 161
Но аз така се ядосах,че и излях половин чаша в устата.

И имаше ли ефект това действие? Какво точно постигна?

# 49
  • Мнения: 384
Е,малко силно се изразих,просто бях по настоятелна и й давах да отпива направо от чашата,за да може поне да го пробва,инъче ми я бута и дори не иска да опита.Много майки ме съветват да предлагам често АМ,защото така има вероятност да почне да го пие.Така че пробвам,но определено не правя нищо навсяка цена.

# 50
  • Мнения: 3 161
Много майки ме съветват да предлагам често АМ,защото така има вероятност да почне да го пие.Така че пробвам,но определено не правя нищо навсяка цена.

Пак не разбирам. Защо от чаша, а не от гърда? Защо АМ? Искаш да отбиваш ли? И защо казваш, че нощем се кърмите, а всъщност яде супичка с хляб посред нощ? Нещо не ми е ясно в твоята схема на хранене.

# 51
  • Мнения: 1 014
Ianamama Аз не бих пробвала да давам нещо друго през ноща, освен кърма или в краен случай (при някакви извънредни обстоятелства) АМ. Така ще се приучи да яде през нощта, а това е много лош навик, от който трудно се отучва дори голямо дете!

# 52
  • Мнения: 384
Ами и аз съм доста объркана и няма да се оправдавам защо,но при нас въпроса с храненето стои така.До шестия месец Надина беше само на кърма,като до третия не пиеше и вода.В шестия се опитах да я захраня,но тя ми отказваше и соковете и пюретата,кашите също,докато в осмия месец не прояде направо от нашата храна.Сега е на кухня и на домашно ядене,комбинирам.Но точно и от осмия месец започна да се буди нощем с плач и само сученето я приспиваше,така докъм годинката вече се будеше около пет пъти на нощт и аз в стремежа си да поспа  й предлагах гърда.До преди месец продължавахме да се кърмиме на принципа "не предлагам и не отказвам",докато не реших да я отбия.Махнахме дневните кърмения до вечер преспивното,но нощем тя продължава да се буди и да иска да суче,аз й давам но тя явно вече не получава достатъчно кърма,защото незаспива,както преди,а иска ядене.Та затова се получава така.Малката не се храни с нищо друго освен супи,манджички,необича сладко,отказва ми всякакво мляко,освен това директно от гърдата.Благодаря и всичко добро!

# 53
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Зъхи, така е, скъпо е некърменето, но все пак искам да те питам колко пъти на ден Ема пие АМ, стори ми се много бързо за 3 дена една кутия  Rolling Eyes. Толкова отиваше при нас, когато 5 пъти на ден синът ми беше на АМ. Сега сме един път дневно и 1 кутия отива повече от 7 дена.

Ами два пъти на ден пие мляко - в 21 ч. и в 6.30 ч. Пие най-голямата доза - 210 мл. вода със 7 лъжици мляко. Освен това се случва да й надробя бисквити в мляко за закуска, или да й сложа в безмлечната каша. Чат-пат таткото или баткото също го ползват, та така... Отива си кутията като едното нищо.... Twisted Evil

# 54
  • Мнения: 106
6том АМ е скъпо след 6 месец може да се дава квасено краве мляко без проблем Grinning

# 55
  • Мнения: 6 472
Може да се дава, но че е "без проблеми" бъркаш Wink

# 56
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
6том АМ е скъпо след 6 месец може да се дава квасено краве мляко без проблем Grinning
И не че то не излиза на същата цена, особено, ако си нямаш крава на терасата Wink

# 57
  • Мнения: 8 463
6том АМ е скъпо след 6 месец може да се дава квасено краве мляко без проблем Grinning
След кой месец? smile3516И след колко време се разбира,дали има проблем? newsm78 Извинявам се за острата реакция,но това са схващания от началото на миналия век!

Общи условия

Активация на акаунт