От кой матрак сте доволни - 5 тема

  • 192 445
  • 757
  •   1
Отговори
# 720
  • Пловдив
  • Мнения: 68
Благодаря за мненията. Не ми допада усещането на матраците с пяна. В момента сме с матрак със старите пружини, нямам проблем с механизма, поне веднъж в седмицата се вдига. Но от една страна се пропука отдолу дървената част, от друга започнаха да се усещат пружините отгоре.

# 721
  • Испания
  • Мнения: 206
Уф,писна ми .Сега пък не мога да намеря цифрите на баркода,който да регистрирам  за гаранцията.Пише че трябва да е на вакуумната опаковка.Да ама не,прегледах я щателно и нямааа ooooh!
Честит Празник на всички българи  Hug

# 722
  • Мнения: 4 275
Здравейте, трябва ми еднолицев матрак, 160/200, нещо бюджетно, за апартамент, който се дава под наем. Моля, препоръчайте ми нещо оптимално.

Класик на Парадайс, Понто на Нани и Фелия на Росмари

Бордо, избрахте ли матрак? И на мен ми трябва матрак за апартамент, който ще се дава под наем. Сякаш се спрях на този: https://www./matraci/ted/matrak-adeona-20-sm-ednolicev-ted  newsm78

Редакция: Току-що попаднах на модел със свалим калъф: https://matraak.bg/product/matrak-armida-20-sm-ednolicev-ted - ТЕД- 160/200 - 374 лева

Последна редакция: пт, 03 мар 2017, 23:33 от Мишелин

# 723
  • Мнения: 4 275
Някой има ли опит с избирането на повдигащ механизъм? Останах неприятно изненадана, че трябва да избера точната сила на амортисьора (850N, 1000N, 1200N)....  newsm78 Надявах се в сайтовете да я има тази информация, но не би...

# 724
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 829
Малееееее, не знаех, че има такова нещо. Едва сега го намирам, а точно от Виденов купувах повдигащия механизъм.
Мишелин, виж тук: https://videnov.bg/content/%D0%BC%D0%B5%D1%85%D0%B0%D0%BD%D0%B8% … D1%8A%D0%BD%D0%BE
Тогава никой не ме е питал какъв матрак ще слагам. Дано са се съобразили с размера на спалнята, тъй като я купувах от тях.  ooooh!

# 725
  • Мнения: 4 275
И аз разбрах вчера Grinning след като реших да проверя и други сайтове за повдигащи системи. Иначе от Виденов най-вероятно са преценили с каква сила трябва да е амортисьора спрямо размерите на спалнята, но доколкото разбрах има значение и самият матрак колко тежи. Прочетох го тук: http://www.avlonbg.com/bg/povdigane-i-spuskane/777-povdigasht-me … s-amortisior.html Малко по-надолу има секция с Въпроси и отговори

# 726
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 829
В сайта, който ти пратих, има посочени матраци по-надолу. Не знам твоя какъв модел е.

# 727
  • Варна
  • Мнения: 1 919
didka pitka  Peace

Аз пък от обикаляне за матрак разбрах, че точно еднолицевите са по-подходящи за механизъм и повдигане.
Нашият Каспия Полифлекс е така и не виждам къде би се счупил. Може би, ако се вдига всеки ден  newsm78
Матракът е на над 5 год. и след последно 6 месеца ползване от човек ок. 100 кг. е леко деформиран. Вижда  се като сменям чаршафите, иначе не се усеща още.
След 1 месец - Нани Ултрафлекс - твърд ми е  Mr. Green Уж толкова пробвахме. Сега ако ми се върне бих си взела с покет пружини. С мемори ме е страх, защото както е в нашия случай при спалня, отдолу в раклата препълнена може да се появи влага - запрване - тежка миризма. Обаче ММ искаше твърд.

# 728
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 829
 newsm78, stenly, аз също съм с матрак Каспия полифлекс еднолицев с повдигащ механизъм. Доволна съм от матрака 4 години и половина (ММ е 87-90 кг. и засега нямаме деформации), нямам и забележки към повдигащия механизъм. Само че след поста на Мишелин се замислих, дали когато съм купувала спалнята от Виденов са ми продали необходимия за размерите на спалнята повдигащ механизъм.

# 729
  • 1st floor
  • Мнения: 9 122

Нашият Каспия Полифлекс е така и не виждам къде би се счупил. Може би, ако се вдига всеки ден  newsm78

Там където е разпробито за да се захване механизма за повдигане. Частта е дървена и дървото след време се цепело. Колко време, не знам. Може би зависи от честотата на повдигането, тежестта на матрака, дебелината и качеството на дървото. При двулицевите матраци се ползва подматрачна, която е с метални планки за целта. Там няма какво да се сцепи. Освен да ти изпопадат и изпочупат ламелите, ама това е друга тема! hahaha

# 730
  • София
  • Мнения: 5 376
Здравейте!
Не знам дали скоро е писано за Икейските матраци  newsm78, може ли да ми препоръчате някой от техните модели  Praynig

# 731
  • гр. Шумен
  • Мнения: 64
Здравейте момичета. Преди време и аз разучавах матраци. Вече съм горд притежател на Memory Silver  на Isleep. За сега всичко е перфектно. Доволна съм. Купих го от матро нет, след доста лежане по матраци.

Благодаря на всички, които ми помогнаха със съвет. bouquet

# 732
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 829
Понеже не съм ползвала подматрачна рамка, въпросът ми е, може ли да се ползва раклата на спалнята, както когато е с повдигащ механизъм?  newsm78

# 733
  • 1st floor
  • Мнения: 9 122
Може в повечето случаи. Единствено, не става с рамка и двулицев, ако матракът е предвиден да ляга върху луба на леглото, а не да влиза вътре в него.

# 734
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 829
 НеПоКоРнА,  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт