Как приеха родителите ви раздялата (развода)?

  • 2 377
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 856
 Tired  [въздъх!]

# 16
  • Мнения: X
Аууу как ме подсетихте - мойта баба го недолюбваше онзи много. Слава богу не повтаря "казвах ли ти". 1нъж каза, че ако й падне ще го набие.  hahaha

# 17
  • Мнения: 6 472
Подкрепиха ме изцяло и честно казано без тяхната помощ не ми е ясно как щях да се оправя. Heart Eyes

# 18
  • Popovo
  • Мнения: 571
От майка ми имах и още имам пълна подкрепа, а за баща ми чак не ми се говори #Cussing out според него хич не ми трябвало да се разделям, да си живея така, какво че ( бившия) мъжа ми си имал любовница, пиел  и т. н. Нали си гледа къщата и жената какво друго съм искала. Да се срамувам НИКОГА. Гледам си детето, грижа се за него, да се срамува онзи дето го вижда 2 пъти в годината и незнае кой клас е детето му.

# 19
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Много, ама много вярно е това, което си написала  Tired

Възпитанието им е различно на повечето от родителите ни, начинът им на живот е бил различен навремето, доста от тях не могат да приемат и да се настроят (чак до непригодност Confused) към сегашното ежедневие - оттам идват всичките беди. Първо се почва с приказки от рода на 'Ама каква е тая работа такава вашата до никое време, то семейство така не се прави' - не могат да разберат, че ерата на нормирания работен ден отдавна свърши и ако много знаеш няма да има и как да го издържаш това семейство. Трудно разбират стреса, на който всички сме подложени и какви еквилибристики се искат, за да поддържаш и в къщи някакви нормални отношения и да не се хванете в един момент всички за гушите. За доста от тях светът се изчерпва с децата им и е много трудно да кажат и да осъзнаят, че 'това свястно момче' дето го е намерила щерка им (примерно), и с което са се хвалели пред приятели и приятелки, се е оказало не толкова свястно и се налагат промени. Всъщност и техният свят рухва, и тъй като събитията са им неподвластни доста често си го изкарват на собственото си дете. Майка ми например (лека й пръст) никога не можа да възприеме начина ми на живот, хиляди пъти ми е пилила на главата и би предпочела да съм омъжена за някой муньо, отколкото да съм с този човек, който съм в момента Tired. Сигурна съм, че по същия начин би ми пилила и ако се бях омъжила за муньото и се бях развела след това. 

# 20
  • Мнения: 5 475
Застанаха ли до вас или само ви укоряваха,че само си вредите?

Първоначално ме упрекваха..после обаче им стана ясно,че съм права!

Предложиха ли ви помощта си или вие молихте за нея?

предложиха я,за което съм им много благодарна.


Гордееха ли се с вас,че сте направили такава решителна стъпка или ходеха с наведена глава?

Бяха понавели малко глави..но само в началото..после бяха горди,че съм се "отървала"


Питам, защото ми е интересно дали са се променили нравите български с времето или си кретаме по старому?

  Според мен доста са се променили,не е задължително и необходимо са стоиш женен за човек,с когото нищо не те свързва...не говоря за деца!
  Живота си е твой и не бива да го разпиляваш,има начин да се поправи една  грешка-като безсмисления брак! Wink

# 21
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
а моите родители такава трагедия направиха- не ми говореха шест месеца, или ако ми говореха то беше за да ме обиждат и да крещят. изпоразболяха се, слава богу че сега са по-добре- била съм им най-големият срам, коквж щели да кажат хората и т.н.и т.н.
Пък и защо съм се била развеждала- щом не пиел и не биел трябвало да го търпя.
накратко- около мен беше АД.
Сега вече са по-спокойни, може даже да се видим и да не се скараме, дори и на моменти проявяват инициатива да ми помагат, ама аз като съм свикнала един път да се оправям сама ми е по-добре да продължа така- че да не се окаже после че имат още една причина да ми натякват, как не мога да се справям.

Но аз си имам нещо за което се сещам когато ми е много трудно-
УТРЕ ЩЕ Е ПО-ДОБРЕ ОТ ДНЕСы ТАКА КАКТО ДНЕС Е ПО-ДОБРЕ ОТ ВЧЕРА

# 22
  • Мнения: 193
В началото се почувстваха като ударени с мокър парцал,после постепенно започнаха да ме подкрепят и да вярват в мен.
Не са ме оставяли за секунда, а за малкия направо са луди от любов.
Само че татко тайничко се надява да се съберем пак с бащата на детето,е,майка като че ли също,но никога не са ме упреквали защо съм постъпила така,макар че изтърпяха много гаври от хората.Никога не са ми налагали и мнението си-радвам се много,че ги имам,точно тях,голяма упора са ми и не на последно място брат ми и неговата съпруга,която ми е като сестра.

# 23
И аз бях позора в семейството,няма да ми простят.Сега имам прекрасен мъж до мен и малко слънчице,но пак има едно на ум в отношенията ни.

Общи условия

Активация на акаунт