Петно без косичка

  • 4 790
  • 25
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 123
Бебчо се роди с такова петно на главичката.Вече е на повече от 2 месеца и още няма косичка там.Някой има ли представа това какво е и дали въобще ще му порасне коса там... Sad

Последна редакция: нд, 12 юни 2016, 04:04 от AnMary

# 1
  • Мнения: 11 360
Бебенцето вадено ли е с форцепс?

Редно е да се консултираш с дерматолог. Да не са някакви гъбички или нещо друго.

# 2
  • Мнения: 123
Роден е със секцио.Кожата там си е гладка,нито е имало рана ,нито нищо.

# 3
  • Мнения: 11 360
Добре е да се консултирате с дерматолог.  Peace

# 4
  • Мнения: 11 360
Между другото имах студент с такова петънце от двете страни на главата. Така се е родил каза той. Разбрах, че има нещо като си подстрига косата късо и помислих, че е имал някаква травма и си позволих да попитам. Иначе ходеше с по-дълга коса и бе много хубаво момче  Peace

# 5
  • Мнения: 123
Ох...аз се надявам да има някакво решение и да му порасне косичка...  Sad Скоро ще отидем при дерматолог да видим какво ще каже.

# 6
  • Мнения: 3 653
Здравейте,
дъщеря ми се роди със същото петно на главата. Питах педиатъра ни и той изрази съмнение, че при раждането(секцио) са я порязали със скалпела при отварянето на матката. Каза също, че няма нищо тревожно и да не се притеснявам. Не съм я водила на дерматолог по тази причина. При Вас има ли някакво развитие?

# 7
  • Мнения: 123
Хм...ако беше от скалпел ( което и аз си бях помислила първо) щеше да е рана...а то е гладко,без да е имало коричка... Сега на 23 ще водим бебчо при дерматолог да видим какво ще каже той.

# 8
  • Мнения: 123
Ходихме на лекар.Оказа се,че това е белег по рождение,който може да се заличи с малка операция с местна упойка.Представлявало нещо както бенките,нищо опасно.

# 9
  • Мнения: 10 547
Детето ми има такова петно на главата. Никой не ми даде отговор защо е така, само стана ясно, че не е заболяване. Отдават го или на система, която е била в главата му, на изгаряне, на рана. Рана не е имало, система не са му вливали, вкарвайки източник през главата, изгорено да е от какво?
Така си и остана загадка. Косата скри петното.

# 10
  • Мнения: 123
На каква възраст е ?

# 11
  • Мнения: 10 547
Сега е на 6 години и половина. И най-важното е, че главата расте, а петънцето не.

# 12
  • Мнения: 123
Да,точно и аз това се надявам.Защото докторката каза,че е възможно белега да расте с главичката му.Но съм забелязала,че си седи същото откакто се е родил.Сега е на 4 месеца и слава Богу поне не расте.Косата му още не може да го закрие,защото все още пада.

# 13
  • Мнения: 10 547
Детето е на тренировка, ще ти ти снимам и ще ти пратя на ЛС снимката.
Спокойно.  Hug

# 14
  • Мнения: 123
Много ще съм ти благодарна Simple Smile  Hug

# 15
  • Мнения: 902
И моята Киара се роди секцио, с такова петно. С големина колкото голямо грахово зърно. Даже в бележника й за консултации го записаха: кожен дефект на главата. Педито тук каза да не съм я мислела, имало да правя прически някой ден, че ит косата няма да се вижда нищо. Така и стана. Не се тревожи! Мойта днес десетгодишна Рапунцел има толкова много коса, че ако не знам къде е петното, не бих го намерила никога!

# 16
  • Мнения: 123
Да,но моето е момченце и едва ли ще се закрие толкова от косичката му.

# 17
  • Мнения: 902
Ще се скрие, не се притеснявай. Такива неща се забелязват чак с много много къса коса, иначе се покрива от дължината на космите около петното. Ние майките ги мислим нещата по 100 пъти, но като стане на 3-4 годинки няма да се вижда нищо, ще видиш!

# 18
  • Мнения: 123
Simple Smile Благодаря за подкрепата !  Hug Дано се позакрие,че хич не ми се иска да му правим операция да го заличат

# 19
  • Мнения: 902
Simple Smile Благодаря за подкрепата !  Hug Дано се позакрие,че хич не ми се иска да му правим операция да го заличат

О, от това нужда едва ли ще има. Още е мъничък и само с мъхче, вероятно. Като дойде истинската коса ще е мъж и половина. На това място косичка едва ли ще порасне, но останалата ще я скрие напълно и изобщо нищичко няма да се вижда.

# 20
  • Мнения: 123
Дано,дано Simple Smile  Hug newsm17 bouquet

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
а операцията как така ще отпуши фоликулите, те отдолу ли се водят? смисъл гарантират, че ще расте коса..?

вълнувам се от темата, защото нашият татко има алопеция, отключила му се е като дете, разбира се това е съвсем друго, но няма как да не се тревожа за детето и аз, особено момиче. Един мъж без коса се оправя горе долу, пак е гадно, но момичета съм виждала, даже са говорили с мъжа ми и изразяват именно тези комплекси, една млада жена го питаше на наша почивка как е успял да има семейство и колко несигурна е тя. И напоследък сънувам опадвания на коса на детето, кичиру и подобни, ужас...а и доста хора с алопеция започнах да забелязвам, те нямат и вежди някои, нямат косми...
Дано не се случват подобни неща, нито на деца, нито на по-големи хора..

# 22
  • Мнения: 123
Ами дерматоложката ми обясни,че ще се съединят просто двете окосмени части около белега и така ще го закрият... Не знам как точно ще стане..

# 23
  • Мнения: 11 360
Просто ще изрежат петънцето.  Peace

Аз си мисля, че това е малко пресилено като действия. Ще остане белег като от сцепена главичка. Така, че и в двата случая с много къса коса ще се вижда. Но ако примерно ходи с бръсната глава като порастне с това петънце ще си е съвсем ок, докато с операцийка ще има белег.

 Josefin, за алопецията пробвали ли сте да поработите над червата на мъжа ти? Говоря за прочистване, чайове, пробиотици, кисело мляко всеки ден, вит. Д и костен бульон. Всичко това в рамките на година примерно?
Алопецията до колкото знам няма наследствен характер.

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Алопецията от стрес и аз съм чела, че няма наследствен характер. Но алопеция тоталис и универсалис съм чела в чужди форуми и също бях намерила някаква статия, в която даваха процентите възможност за унаследяване. Все пак тя е породена от някакъв увреден ген, за разлика от тази от стрес, която може да е временна, да се повлие от щитовидна жлеза или от правилно хранене по някакъв начин. На мъжът ми не се повлиява от нищо и както казах не е от стрес, той е бил дете, нестресирано дете, но явно съчетанието на скрити гени при родителите му при него е дало активен. Така си го обяснявам.
Всичко е пробвал - от иглотерапия, до лечение с мазане на сяра в чирпан при един шарлатанин, който гори глави (имало и деца ми разказва мъжа ми), масажи някакви, лекарства...косми на крака, ръце и тяло няма почти от малък, косата му се беше задържала до абитуриент и после и тя опада, вежди, мигли, косми в носа..всичко. Сега има тук таме косми, примерно рехава брада, но аз лично като дъщеря на лекар не вярвам да му израсте от диета просто всичката коса и прочие. По принцип ако се обърне внимание на щитовидната жлеза, което го дават като основен проблем, може и нещо да се постигне, но при тези форми може да имаш, после пак да опада всичко..та така, не живея с мисълта, че пак ще му видя косата  Confused

# 25
  • Мнения: 11 360
Ще ти кажа защо се насочвам към червата - там се формира имунната система. Ако там нещата се оплескат  имунната система реагира сякаш има вирус и напада своите. Wink

Моята щерка е с атопичен дерматит. Водила съм я къде ли не, мазала, третирала, къпала, хомеопати, терапевти, програми, диети, тестове ... и подобрение колкото да се скрие обрива и после пак същото. Тогава реших да търся проблема извън кожата. Говорих с лекари /аз съм малко педантична и хипохондрична и хващам вяра само ако 3 лекари ми потвърдят някакво твърдение или диагноза/ та с много ровене и човъркане се спрях да се опитам да оправя червата. Програмата ти я писах, но на нея освен изброеното давам Марсианци /нямам идея защо точно те и повлияха добре/ + чай от невен и отвара от ленено семе /не си мисли че давам с литри от това - по чашка-две на седмица/.  На третия месец спря да се чеше и ВСИЧКО се скри - изтънените петна от кортикостероидите, обривите по кокалчетата, червенината и сенките около очите, раните и сърбежа нощем. Спрях да натискам "лечението" и полека лека гледам пак е почнала да се изрива за само месец "почивка". Та от вчера пак съм вдигнала тежката артилерия.

Разбира се това моето е просто съвет, който няма да промени начина му на живот на твоя мъж - няма ограничения и диета. Само малко добавки Wink

Общи условия

Активация на акаунт