Петно без косичка

  • 4 793
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 123
Бебчо се роди с такова петно на главичката.Вече е на повече от 2 месеца и още няма косичка там.Някой има ли представа това какво е и дали въобще ще му порасне коса там... Sad

Последна редакция: нд, 12 юни 2016, 04:04 от AnMary

# 1
  • Мнения: 11 360
Бебенцето вадено ли е с форцепс?

Редно е да се консултираш с дерматолог. Да не са някакви гъбички или нещо друго.

# 2
  • Мнения: 123
Роден е със секцио.Кожата там си е гладка,нито е имало рана ,нито нищо.

# 3
  • Мнения: 11 360
Добре е да се консултирате с дерматолог.  Peace

# 4
  • Мнения: 11 360
Между другото имах студент с такова петънце от двете страни на главата. Така се е родил каза той. Разбрах, че има нещо като си подстрига косата късо и помислих, че е имал някаква травма и си позволих да попитам. Иначе ходеше с по-дълга коса и бе много хубаво момче  Peace

# 5
  • Мнения: 123
Ох...аз се надявам да има някакво решение и да му порасне косичка...  Sad Скоро ще отидем при дерматолог да видим какво ще каже.

# 6
  • Мнения: 3 653
Здравейте,
дъщеря ми се роди със същото петно на главата. Питах педиатъра ни и той изрази съмнение, че при раждането(секцио) са я порязали със скалпела при отварянето на матката. Каза също, че няма нищо тревожно и да не се притеснявам. Не съм я водила на дерматолог по тази причина. При Вас има ли някакво развитие?

# 7
  • Мнения: 123
Хм...ако беше от скалпел ( което и аз си бях помислила първо) щеше да е рана...а то е гладко,без да е имало коричка... Сега на 23 ще водим бебчо при дерматолог да видим какво ще каже той.

# 8
  • Мнения: 123
Ходихме на лекар.Оказа се,че това е белег по рождение,който може да се заличи с малка операция с местна упойка.Представлявало нещо както бенките,нищо опасно.

# 9
  • Мнения: 10 547
Детето ми има такова петно на главата. Никой не ми даде отговор защо е така, само стана ясно, че не е заболяване. Отдават го или на система, която е била в главата му, на изгаряне, на рана. Рана не е имало, система не са му вливали, вкарвайки източник през главата, изгорено да е от какво?
Така си и остана загадка. Косата скри петното.

# 10
  • Мнения: 123
На каква възраст е ?

# 11
  • Мнения: 10 547
Сега е на 6 години и половина. И най-важното е, че главата расте, а петънцето не.

# 12
  • Мнения: 123
Да,точно и аз това се надявам.Защото докторката каза,че е възможно белега да расте с главичката му.Но съм забелязала,че си седи същото откакто се е родил.Сега е на 4 месеца и слава Богу поне не расте.Косата му още не може да го закрие,защото все още пада.

# 13
  • Мнения: 10 547
Детето е на тренировка, ще ти ти снимам и ще ти пратя на ЛС снимката.
Спокойно.  Hug

# 14
  • Мнения: 123
Много ще съм ти благодарна Simple Smile  Hug

Общи условия

Активация на акаунт