Нова среща се задава,седмицата тя огрява!3.04-9.04

  • 4 393
  • 88
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 9 857
Добро утро на всички.От вчера съм замислила тази темичка,друго не можах да измисля.Желая на всички да са здрави.Чакам с нетърпение съботната среща,надявам се и вие.

# 1
  • Мнения: 4 414
Добри да са и утрото и седмицата!
Всички болести вече да си ходят!
И тоя дъжд, дето се е развалял, да спира!
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН, МАРГО!
да си ни жива и здрава!
само най-хубави неща да ти се случват!
много усмивки и много подаръци!

# 2
  • Мнения: 997
Хубава седмица на всички! И аз чакам срещата с нетърпение.
Марго, честит рожден ден и от мен!

# 3
  • Мнения: 816
Честит нов месец  bouquet, желая на всички ви април да ви донесе много цъфнали дръвчета и цветенца  bouquet
много здраве и щастие, повече поводи за усмивки и смях в очите.
Хубава и топла седмица, и тези облаци дето са надвиснали над цяла България да поизмият земята едно хубаво и после да си ходят newsm28  Animal Snail
Честит Рожден Ден и от мен на Марго nbirthday

# 4
  • София
  • Мнения: 4 884
Добро утро и щастлива и слънчева седмичка !
Честит празник на всички празнуващи с много цветни пожелания!

Аз съм вече на линия и мисля да пиша все по-често, а живот и здраве ще дойда на срещичката заедно с моят малък мъж Бобо. Той е сополив и мрънкащ, но засега съм оптимист, че до края на слънчевата ни седмичка всичко ще е наред и ще можем да се позабавляваме заедно.

Мен ме е обхванала една апатия..поредната. НО да не развалям настроението с меланхолични краски..

Мамо Иги, Мишо ще стане ли софиянче в събота за срещата?
Ей, много се радвам, че ще се видим.

Наде, тоя път срещата ще е в Младост, аз ще домъкна най-сетне материалното превъплъщение на нашата уговорка и се надявам да видим и малкият голям Дани.

# 5
  • Мнения: 3 698
Добро утро,
честита ни нова темичка и хубава седмица.Да си изкарате добре на срещата, болничките да оздравеят и да се снимате, да ви се порадвам и аз  Grinning !
Марго, Честит Рожден Ден, много здраве, щастие и успехи, много усмивки и радости и най-вече да се сбъдне онова, което най-много желаеш и после...само здраве, забавления и смях!

# 6
  • София
  • Мнения: 2 262
Габи за жалост няма сигурно да го взема, че искам да мина поредното лежане в болницата, и тогава да го взема, а май няма да успея да го направя тази седмица, това е единственото което ме бави да го взема, че ако ме държат пак 5-6 дена няма кой да го гледа тук! И като се сетих как ще видя вашите да тичат около мен и сърцето ми се сви, ама нали пък е жив и здрав и щастлив, да ви кажа днес става вече един месец от както не съм го виждала и не съм цункала малката сладка муцунка и много ми е вече гадно!
И да използвам момента да напиша нещо на Катнадийн: Абе Наде стига си ни обиждала момчетата, всяко момче е индивидуалност и се развива по-различен начин, моя син никога не е бил от изоставащите и бавните, както ти пишеш непрестанно, това не е вярно, че всички момчета са назад или пък всички момиченца много развити, не можеш да правиш такива обобщения, да, когато порастнат нагоре,в пубертета например, момичетата изглеждаме като по-големи каки на наборите си момчета, но все пак всичко е до дете когато се родят и растат! Аз не съм съгласна с това обощение, още повече че моя син бърбореше като скъсан на годинка и половина още, а на 2 ме питаше защо неговата приятелка Мими му говори само със срички? А ела да видиш сега въпросната Мими как дърдори на 3 и половина нарежда като стара баба! Така че всичко е много относително! Мишо на 11 месеца след първата си операция ми казваше: Долу! (да го смъкна от кошарата в болницата) и после Дай буфки! (обувай ми обувките)! Не се хваля с нищо, просто ти давам пример за нещата!
Така че мили майчета не се притеснявайте, ще проговорят и ще проходят стабилно, после ще забравите за винаги тези тревожещи ви в момента мисли, всяко дете е готово в един момент, не си мислете че имате проблеми, просто малчо или малечка още не са готови! Е когато е минало мноооооооого време и вече видимо има някакъв проблем е необходимо мнение и на специалист!
Извинете ме, аз се разбърборих ненужно много и какво ли ви поучавам (макар че не беше такава целта ми, а само да ви успокоя), просто ви разбирам за тревогите накрая да ви пиша, и аз за всяко нещо със свито сърце следях дали и моето дете като другите ще е добре и ще прави всичко както трябва! Обичам ви и ви целувам!
И на Маргото много здраве и много щастие  желая и то от сърце!

# 7
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Здравейте ш лека и хубава седмица!

Марго, здраве и щастие и мнгого любов! Късмет и добри приятели! От сърце ти желая това да са ви последните трудности с малкия!

Иги, миличка, това обобщение не е мое - това нещо, което с поколенията се е наблюдавало и се е утвърдило като мнение. Ясно е, че има и изкл - но те са от тези потвърждаващи правилата! Моя приятелка имаше син,който на 1.5 говореше като деца на 2-2.5 и махна памперса на толкова, а дъщеря и на 2.5 не говори освен отделни думи и махна пампито с мъки на 2 и нещо. Но пак казвам - това не е мое обобщение, а нещо наблюдавано и от други хора!
Затова аз лично считам, че Любознателна НЯМА причина да се притеснява - още повече, че е до дете и темперамент - има такива деца дето са като Дани - обичат сами да се занимават, създават си свой свят в който играят и говорят на свой език. Има пък др дето искат да контактуват с хората и близките повече от всичко др - те май проговарят по-бързи.
А в екстремни ситуации децата проговарят още по-рано - Дани като ходеше на процедури 1-2 пъти от зор ми каза мама, а беше на 7 месеца! А сега магарето не иска!

Сети, дръж се и не се давай! Малката да оздравее и да не боледува скоро!

# 8
  • Мнения: 480
Здравейте и от мен!Щастлива и весела седмица на всички!
Не ми се ще да развалям хубавите новини но съм страшно притеснена-снощи се случи нещо ужасно-Айда падна от спалнята!Така я научихме още от изписването от род.дом да спи м/у нас и аз пренебрегвах критиките на бабите защото детето се чувстваше спокойно.Снощи си заспа нормално и след това я заградих с възглавници и как се е преметнала през тях -чух рев и тя на земята.Всичко за нея беше в сънно състояние и дори не плака много и заспа.Вярвате ли ми цяла нощ не съм мигнала и не съм спряла да рева.Днес е както винаги-играе няма цицина и няма темп. но не зная за какво да следя.....Дайте ми съвет за какво да съм нащрек!Мъжът ми все ми се кара че я гледам като порцеланова кукла и така не й давам свобода.Не мога да си простя че допуснах да се случи-на всяка минута я наглеждам....Честно да си кажа хваща ме депресията и всичко върви назад.Голямата изкара грипа после я обърна на пневмония и още се лекуваме.Радева ми изпрати документ за пред здр.каса че точно тази храна е нужна за детето а те се заядоха че нямало печат......А сега и това падане.
Дано не съм ви развалила настроението с това оплакване но поне ми олекна и знам че ще бъда разбрана!

# 9
  • София
  • Мнения: 9 857
Аидичка,трябва да следиш малката да не спи повече от нормалното,да не повръща.Дано нямате проблем. newsm10

# 10
  • Мнения: 997
aidi4ka, наблюдавай я, но не се тревожи прекалено. И двамата ми сина са падали от кревата, пък на чукам на глава - нищо. Геле ти е казала какво да гледаш, аз стискам палци всичко да е наред. Боби падна от леглото на 7-8 месеца, при условие, че изобщо не може да се обръща. Някак се изтласка с краката и туп долу. И нашия татко нареждаше сума ти време, но като размисли си призна, че не е прав.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 262
Айдичка, наблюдавай я, но спокойно, май всички тук сме минали по този път, моя син беше изпълзял назад (тогава това правеше) на 6 месеца и докато аз каталясала съм заспала следобяд до него паднал от леглото, но после нищо нямаше! И ако това те успокои, на 5 месеца падна с количката по едни стълби, цялата количка се преобърнала и бебето най-отдолу на цимента, докато бяха с баща си навън и даже стояхме после в неврохирургията на Пирогов и макар че имаше и вдлъбнато на мекото черепче, нямаше други последствия, дано и няма! Остана само моята непреглътната от мен вина, че крещях на баща му УБИЕЦ! в ужаса си.........така че сега ми е смешно какво виках, но и ужасно, човек като не се контролира какво приказва!
Стискам палци нищо да няма!

# 12
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Аидичка, гледай както са ти казали за сънливост, повръщания и обръщане на очите...

НЯМА страшно! Сина ми падна поне 3-4 пъти - аз съм от майките дето считат че мога да гопредпазя, но вм разумни граници и не от всичко - а и не е нужно иначе няма да се научи САМ да се грижи за себе си. След 3-4 падане - той се научи да НЕ ходи до ръба - и не падаше - сям се пазеше. Падна веднъж и от столчето за хранен - нашето е от високите евтините на Бертони - нищо му нямаше - и пак повече не се е премятела - сам се пази.
Напоследък пак танцува във стола... но като падне - ще се научи да внимава!

Не е хубаво, не е полезно, но пък и няма как да ги опазим от всичко! Това е истината и се опитвам да живея с нея. Гледам да предотвратя явни беди, но пък и ако не им даваме свобода да се удрят - няма как да се научат да не падат!

# 13
  • Мнения: 4 414
Аидичка, гледай както са ти казали за сънливост, повръщания и обръщане на очите...
само да добавя "разширени зеници" към нещата, за които да следиш... мисля, че всичко ще е наред Praynig Ния падна от масата, като беше на 4 месеца - тъкмо се беше научила да се обръща. бях я сложила да и правя Войтата и се обърнах буквално за секунди, да взема една пелена зад мен...мисля, че аз плаках повече от нея...не се притеснявай - не се дават лесно мъниците Hug

# 14
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Здравейте, хубава седмица на всички!
Тази седмица сме почивка от яслата и ще ходим само следобед на рехабилитация, направо не мога да повярвам, че си седя спокойно пред компютъра, така бях свикнала да хвърча напред - назад и да си пресмятам всяка минута... Моят син, тъкмо тръгна да му се пооправя мъжското достойнство и вече възпалението да минава и му текнаха сополи, направо едно след друго идват  smile3511
aidi4ka, щом е минало толкова време и детето е добре, няма от какво да се притесняваш повече. Аз няма да описвам Яни колко пъти ми е падал  Embarassed и в момента си ходим с огромна синка (която вече е жълто-зелена) на челото и хората по улиците ме спират да ми дават акъл какво да правя при такива синини... Те симптомите се проявяват първите часове, щом си е спинкала спокойно и сега е добре - няма страшно, даже и страха от падането сигурно вече е забравило мъничето, само в теб остава  Wink
Ние няма да можем да дойдем на срещичката  Sad, Иво няма да е в София, а сама с Яни няма никакъв удобен транспорт от нас до тази част в Младост, ще пропуснем и този път...
Марго, честит празник!!! Много, много радост ти желая, нека само щастливи моменти занапред да те чакат, много късмет и здраве за цялото ти семейство!  newsm51

# 15
  • Мнения: 480
БЛАГОДАРЯ на всички ви за милите думи!Няма повръщане не е сънлива и май детенце е наред само дето аз още не мога да се съвзема.Права си Катнаден че не можем да ги опазим от падане за всичко си права но туй пусто мое сърце все е свито -да не се удари  да не подне и т.н.Знам че прекалявам със загрижеността но характер или може би нещата през които съм минала.Ей успяхте да ме успокоите!Дето вика мъжът ми каквото кажат съфорумките го приемаш а аз че казвам същото на мен не вярваш.Светна ми деня да знаете!Целувам ви виртуално.

# 16
  • Мнения: 3 537
  bouquetЧестит празник на рожденничката!Да е жива и здрава! Grinning Aidi4ka да не се притеснява,почти всяко дете е падало.Миналия месец моя позната се спънала и си изтървала бебето-нищо му няма. Wink

# 17
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Имам една молба към gele73 и aidi4ka - моля ви, напишете в подписа възрастта на децата си. Аз срам не срам ще призная, че забравям някои неща, и ако в публикациите не намеря нищо или просто не ми се рови, малко трудно се ориентирам понякога.
catnadeen, аз за малкия ще се притеснявам може би поне до втората му година, или дори до по-късно, докато установя,че не само няма физически проблеми, но и социални. Какво да се прави - параноя. Ясно ми е вече,че с грубата моторика всичко е наред, сега го гледам под лупа за фината. А и голямата кака на тази възраст ми казваше няколко думи,изобщо беше по-контактна,затова сравнението не ми харесва. Напълно съм наясно, че децата са различни и е много рано да правя изводи, ама като си имам проблем с Наталия, как да съм спокойна.
aidi4ka,нищо страшно няма, щом детето е спокойно. И моите са падали по няколко пъти,  малкия след четвъртото падане, за да не се случва повече, направо го паркирах на земята и там беше по цял ден. Това пък му помогна по-рано да пропълзи и проходи.

На Марго - ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН!

# 18
  • София
  • Мнения: 9 857
Любознателна,още сутринта свърших тая работа с подписа и възрастта.Явно съм ти прочела мислите.

# 19
  • Мнения: 462
Спорна и успешна седмица и от мен!
Много приятни емоции и всичко лошо нека е зад гърба ни Simple Smile
И
Честит рожден ден на рожденничката и от мен Simple Smile
С пожелание за попътен вятър в живота!

# 20
  • София
  • Мнения: 4 412
Успешна седмица и от мен!!!
Честит рожден ден на Марго!!! newsm59

И аз само се притеснявам за Дара и това си мислех, че до 2-2,5 години все ще се заглеждам

Поздрави

# 21
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Любознателна, сигурна съм, че малкия е на ред. Знам и за страха и аз съм същата с бебето сега. Но пък едно е ясно - помниш ли колко пъти си писала, че за какат ти е било ясно, че нещата не са наред още отрано? А за малкия те усещам, че имаш вътрешното усещане, че всичко е ок.
Мен само ме е страх от тази диагноза "хиперактивност4 - щото тя наистина се хваща в по-късна възраст, но мисля, че аутизъм и др подобни биха се проявили - а ти вече имаш за жалост перфектен опит - затова съм убедена, че би могла по-добре от лекар да сложиш диагнозата.

Аидичка, и аз усещам, че тук някак се успокоявам по-бързо. И ми е напълно ясно защо толкова сепритесняваш - просто се ОПИТВАЙ да не се притесняваш, ясно е че парен на каша - водата духа!

# 22
  • Мнения: 4 414
И аз само се притеснявам за Дара и това си мислех, че до 2-2,5 години все ще се заглеждам

ако е само до 2-2,5, добре ще е  Wink
аз май съм смахната за цял живот Embarassed ако ви кажа какви страхове ме гонят от време на време, ще ме пратите на психиатър, сигурно...затуй си мълча Sunglasses

# 23
  • София
  • Мнения: 1 333
Успешна седмица и от нас !!!
Нека пеят птичките и зеленеят тревичките, а ние с дечицата се разхождаме из градинките и да се радваме на хубавото време!!!

Честит рожден ден Марго!   bouquet
Здраве, щастие и спокойствие ти пожелавам!

Айдичка, мила сега прочетох какво ви се е случило и много се радвам че малката е добре и ти си се успокоила. И аз като теб имам повече вяра на майчетата от форума, отколкото на съпруга си или на J.P -то.
С нов интернет доставчик сме и не мога да си подкарам кюто... ще опитам отново и дано успея да ти пиша там, че става по-бързо ...

Чакам с нетърпение съботният ден, за срещата с Вас ...

# 24
  • София
  • Мнения: 9 857
Ееех,тези притеснения!За моите "скромни" 26 години май доста се понапатих.Винаги в такива случаи се сещам за майка ми.Брат ми беше с много тежка астма,получаваше пристъпи през 2-3 дни,ама пристъпи...Спомням си как майка ми казваше на баща ми,че докторите едва са го спасили и този път.Тогава нямаше помпички.Като стана на 12г отведнъж пристъпите спряха.Днес той е на 24,да е жив и здрав,и няма помен от астма.Когато той оздравя,майка ми отведнъж рухна-припадаше,получи два леки инсулта на 32г.Докторите казаха,че докато е имала сериозни проблеми се е била стегнала,а после отведнъж се отпуска.Та тя беше доста зле тогава.И до днес ми повтаря да приемам по-леко нещата,да мисля позитивно,че да не стане и с мен така.Но знае,че няма как да стане.Все мисля глупости,чета ,втълпявам си.Но така поне знам,че няма да пропусна нещо важно.

# 25
  • София
  • Мнения: 4 884
Майчета, наскоро обсъждахте детските ортопеди, но не можах да отсея от многото инфо кой е кадърен специалист според вас. Моят син има силно изразено плоскостъпие, което не отмина с възрастта, а вероятно се задълбочава, тъй като напоследък се оплаква от умора в крачетата и не иска да ходи продължително време. Не може и да тича хубаво, което според мен е свързано със същия проблем.
Кажете ми при кой детски ортопед да го заведа...
Преди няколко месеца го водих в Горна баня при Алексиев, каза ми, че до 3 год възраст не се предприема нищо, а след това, ако плоскостъпието му създава проблеми ( както е в нашия случай ), се слагат стелки и се прави гимнастика. Искам да чуя някое друго мнение, за да взема правилно решение за крачетата на сина ми.
Моля ви, посъветвайте ме към кой детски ортопед да се обърна за помощ.

# 26
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
gabiplus , според мен Алексиев ви е дал добър съвет. Тукашното светило е д-р Янакиев, който намира изход само в операцията. Освен това беше готов да ни оперира(не само за плоскостъпието,ами и за стъпването на пръсти),а Наталия не само,че започна да ходи по-добре,ами и с едното краче започна да стъпва пета - пръсти.

# 27
  • София
  • Мнения: 4 884
Любознателна, какво имаш предвид с думите, че Наталия е започнала да ходи по-добре- с времето нещата са се пооправили от самосебе си или сте взели някакви специални мерки по съвет на местното ви светило?

# 28
  • София
  • Мнения: 2 356
Gabi, аз го харесвам Алексиев. Ние сме ходили при него на преглед навремето, когато мислех, че малката има тортиколис, и ми се видя доста компетентен. Млад е, но мисля, че е кадърен и с амбиции за развитие.   Simple Smile Предполагам, че е прав.

Айдичка, и моята е падала, единия път доста си изкарах акъла, защото лежеше по гръб на пода, и не я бях видяла как е паднала, но порева, порева и заспа. Беше към 23ч, затова не хукнахме към Пирогов, каквато съм паника, но на другия ден тя си се държеше съвсем нормално. Така, че няма страшно, случва се да паднат децата, то господ ги пази.  Hug

На Марго - Честит Рожден Ден - и късмет и здраве   bouquet

За нас да кажа - имаме напредък. Белослава започна да се изправя в леглото си, откри системата за сядане с преминаване през коленца и дори си мести крачетата като я държа да ходи. Не стои сама права обаче, още не може да пази равновесие, но се надявам скоро да е. Единствено не ми харесва, че се изправя като изпъва двата крака, а не като извади единия и стъпи на него. И като ходи лявото краче го обръща на страни, навън  Confused Притеснявам се, макар че рехабилитаторката каза, че ще се изчисти. А като споменах думата ортопед вкъщи вече побесняха, казаха че аз съм за доктор, а не детето. Раздразниха ме, защото и за гимнастиката никой не ми вярваше, че има нужда, а после: ооо, защо не тръгнахме по-рано...

# 29
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
gabiplus, доколкото ми е известно, сводът се оформя до четвъртата година. Наталия още си е с плоскостъпие, но не изглежда така страшно като преди. Оправи се от самосебе си. ПРи нея се дължи и на спазъма на мускулите от задната част на крака. Без специална гимнастика се получи.
Denat  , радвам се за малката. И двете ми деца най-напред се изправяха без изнасянето на крака, с изнасяне стана по-късно (за първото нямам спомен, а и не съм обърнала внимание)

# 30
  • София
  • Мнения: 4 884
Имаме направление за ортопед и исках да минем без допълнително заплащане поне тоя път, затова търся някой лекар, за който направленията значат нещо. Доколкото знам Алексиев не приема направления, а преглежда срещу 20 лв. Ако греша, поправете ме, но изказвам впечатления от личен опит.

# 31
  • София
  • Мнения: 2 356
Габи, ние ходихме без направление при него, и май прегледа може с направление, но ехографа бил платен. На нас ни взе 15 лева преди 7-8 месеца беше. Можеш да го питаш, имаш ли му мейла? Той е любезен, отговаря.

# 32
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Габи, ние ходихме без направление при него, и май прегледа може с направление, но ехографа бил платен. На нас ни взе 15 лева преди 7-8 месеца беше. Можеш да го питаш, имаш ли му мейла? Той е любезен, отговаря.
точно така и не че направленията не важат, ама не стигат за ехографа
но Габи - ако ви трябва преглед, а НЕ ехограф - мисля, че няма проблем

МОЛЯ кажете ако знаете по тази тема нещо! http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=88975.0

# 33
  • Враца
  • Мнения: 871
Искренно ви благодаря момичета.Дано всичките ви пожелания се сбъднат!  newsm17  Знаете , че не ни е много до празнуване,но вдигнах наздравица за всички вас!  cheers Радвам се ,че съдбата ме срещна с вас! Благодаря ви още веднъж!  newsm51

# 34
  • Мнения: 2 543
Марго, макар и с леко закъснение - да си жива и здрава! Много, много радост ти желая! Hug  bouquet

# 35
  • Мнения: 462
ако е само до 2-2,5, добре ще е  Wink
аз май съм смахната за цял живот Embarassed ако ви кажа какви страхове ме гонят от време на време, ще ме пратите на психиатър, сигурно...затуй си мълча Sunglasses
agneshka наистина е добре ако съумееш да гледаш малко по-спокойно на нещата Simple Smile Децата боледуват, оздравяват...имат си и по-сериозни проблеми....за жалост...но така или иначе...те са достатъчно силни докато са деца Wink Моята най-добра приятелка и тя е така...все се взира в детенцето си и все се притеснява и то за дребни неща...Вярвам, че ако съумеем да не се взираме толкова в подробностите и нашия и живота на децата ни ще е по-лекичък Wink

# 36
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
gabiplus, за оформяне на свода има упражнения. Да ходи бос на боцкава повърхност, да търкаля с краче от онези продълговатите шишарки с тънките люспи, или просто сложи в една тавичка царевица за пуканки (пак дето е боцкава - на пазарите продават) и той да рови с крачета из царевицата.
Колкото може повече да ходи бос, и обувките да имат анатомична извивка, но не и тез прекалени подплънки - тук по магазините виждам предимно едни детски обувки с прекалено издигнат свод, което не само не стяга свода, ами е възможно и да му убива и да му пречи да ходи. Ако не вярваш, направи аналогична издутина в своята обувка и ще разбереш какво имам предвид. А в същото време продавчаките се скъсват да предлагат "ортопедични" обувки. Истински удобната подметка е като излята, съвсем леко извита и без допълнителни неща, напъхани под стелката.

# 37
  • Мнения: 4 414
Наде, за водата за съжаление, докато не се изплатят предишните задължения, нищо не може да се направи Sad няма значение, че сте нови собственици...докато старите не платят задълженията, не може да се прехвърля нищо...много е гадно, защото ти не си виновна за прегрешенията на предишните собственици, но това е положението.

# 38
  • Мнения: 3 698
Аидичка, няма как да ги предпазим от падане, аз бях на една ръка разстояние моята като падна и пак не успях да реагирам.Гледа се за повръщане, сънливост, разширени зеници и е важно да изплаче веднага.Да не изпадне в безсъзнание. Ако те излъжат за храната , кажи...
gabiplus, аз съм доволна от Кехайов, но също ходихме без направление.
При нас положението е следното-Лорка е добре, увеличи си храненията от 5 на 6 пъти, много ми е смешно  Joy Започва да си бута чикомобила, досега ходеше само на страни по мебелите, а с него започва и напред.Малко по инерция го дава, защото той тръгва и тя, за да не го изпусне ходи...ще се усъвършенства.
Стън, сигурно си кълбо от нерви, но ако имаш начин драсни някой ред, да те изслушаме и да се поразтовариш малко. Hug те.
Хубав ден на всички  Heart Eyes

# 39
  • Мнения: 2 232
Хубава седмица и от нас HugДано всички дечица са здрави и болестите да са си отишли със снеговете.
Ние вече горе-долу сме добре.Толкова исках да дойда и аз на срещата, но баш в събота пристига свекърва ми(не е виждала децата откакто са родени) и няма да мога и този път.Надявам се занпред все да успея някой път.

# 40
  • Мнения: 3 698
Нали наскоро говорехме за проговарянето, ето на какво попаднах
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=88925.0

# 41
  • Мнения: 409
Здравейте всички,
Реших да напиша тука, че да не пускам нова тема, дано да прочетат майки от Варна с повече инфо...

Да се оплача, след няколко дневно ровичкане с еоказа, че в цяла ВАРНА-граде голям, няма нито едно место, където да се работи нещо подобно на водна терапия на деца с двигателни проблеми! НАПРАВО СЪМ ИЗУМЕНА, ...

Как е възможно такъв голям град да няма такива кинезитерапевти ли ... не зная какви специалисти, който да работят с такива деца, всеизвестно е каква огромна полза имат такива занимания с децата!

 #Cussing out

Все пак да попитам, дали някой е чувал за подобни неща във Варна, в нета има много инфо, но за София!

П.П. Сега като си помислих малко се сетих, че като попитах в ДОМ Младост (понеже там има закрит басейн) ми казаха, че преди години е имало! КОето означава, че все има хора, които са работили с такива деца. Мислих си, ако има майки във форума, който биха искали да запишеме децата на водна гимнастика, можеме да се организираме!

Май ще трябва да пусна отделна тема за това???

Последна редакция: вт, 04 апр 2006, 15:49 от КераЦудка

# 42
  • Мнения: 3 698
КераЦудка, ще разпитам, дано да има.Най-добре пусни тема все пак.

# 43
  • София
  • Мнения: 2 262
За мене сигруно няма среща, отивам утре пак в мизерната болница, трябва да ходя всеки месец за наблюдение, миналия път ме държаха от сряда до понеделник чак! На всичкото тогоре не си говорим с мъжа ми от събот, е голям купон е покрай мене, не ще да си признае и да ми се извини и аз реших, че този път няма да прощавам първа, защото той е виновен!Много е детско и тъпо, ама така чувствам нещата и не искам да отстъпвам, защото после ми се качва на главата!
Иначе много се радвам на топлото време и искам да се разхождам, ама май няма с кого....
Поздрави на всички ви!

# 44
  • София
  • Мнения: 1 677
Хей,Иги,я по-ведро!
Не се поддавай на такива настроения.Няма смисъл.Знам,че по време на бременност има такива моменти,но ти си толкова слънчева и хубава,когато се усмихваш!
Бързо извади от дълбоките резерви една голяма усмивка и си кажи,че всичко е наред!И вземи,че му прости на съпруга,а!?Така ще ти е по-леко.
Прегръщам те!
Теди Laughing

# 45
  • Мнения: 1 271
izvinete za latinicata
priasna informacia - dr.Aleksiev preglejda sreshtu 15lv zashtoto e nehabilitiran lekar i predimno operira, i zashtoto dava snimka i kazva istinata. tova spored otgovora mu na moite vaprosi po e-maila
nadiavam se da dojda v sabota na sreshtata

 Hug      bouquet

# 46
  • София
  • Мнения: 2 262
Теди много си права, трябва да се усмихваме заради много неща, пък и всичко ще мине надявам се! И аз те прегръщам!

# 47
  • Мнения: 2 327
Здравейте!
Аз покрай грижите за малкия дзвер даже съм изостанала с четенето, но сега си наваксах Simple Smile
Тези дни трябва да имам повече информация за това кога ще е операцията. Аз както се притеснявам все да не се разболее, че да се отложи, май аз съм на път да се разболея и се наливам с лимонов сок и мед...
Иначе малчо е добре. Само дето голямо мрънкалце е станал и той не знае защо. През деня току както седи и ревва. После пък почва да се смее. Но като гледам колко се лигави, може да е поредния зъб. Направо си е една малка фабрика за лигички Simple Smile
Поне сега мога да си го гушкам и целувам когато ми се прииска... И работата хич не ми липсва.
Лека седмица пожелавам на всички!
И повече се усмихвайте, все ще се намери на какво, особено бременните мами  smile3525
Аз ще гледам повече да се включвам.

# 48
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Stun, да нацелуваш малчо и от нас, много, многооооо  Hug И да се пазиш и почиваш, за да събереш сили за важните неща, които ви предстоят. До Петък съм си в Пловдив, пиши ми кога ще е операцията. В София нямам Интернет, но ходя чат - пат до една зала, така че ще си видя бележката.

  Иги, не се ли отсърди вече на мъжката половинка  Wink Ама и на мен много трудно ми минава в такива моменти, така че напълно те разбирам. Стискаме палци за болницата. А няма ли да те пуснат градска отпуска в събота или неделя поне?

  Я, да ви питам и тук: някой знае ли какви маршрутки пътуват до Ресурсния център в Младост? Че ще идвам от Люлин 1 и не ми се сменят рейсове с малката.

# 49
  • София
  • Мнения: 9 857
bim bam,Ние ще пътуваме от Люлин.Ако сте само вие с малката в нашата кола ще има място.Заповядай! smile3521

# 50
  • Мнения: 3 743
  ...
Я, да ви питам и тук: някой знае ли какви маршрутки пътуват до Ресурсния център в Младост? Че ще идвам от Люлин 1 и не ми се сменят рейсове с малката.
Мисля, че 3, но виж тук http://www.index.bg/info/marshruten.php3

# 51
  • София
  • Мнения: 4 412
Здравейте и от мен,

Да се върна на психическото развитие, аз за говоренето съм по-малко притеснена /въпреки, че и там се заглеждам/, но понеже по коригирана възраст Дара е още малка, мисля, че показва някавни наченки. В областта на говоренето си мисля, че и живота оказва влияние - ние сме сами /както и повечето от вас/, баща й я вижда за 1/2 час вечер, аз колкото и да й говоря не се престаравам, по скоро провеждам нещо като занятия по 1 час на ден, но не мога почти постояно да си говора сама. Виждам, че децата от по-големи сем-ва са по-разговорливи.

От вчера съм се загледала, че Дара не подава нищо на друг човек. Днес се разхождахме с едно по-малко от нея дете /дори и по-коригирана/, което постояно ми подаваше разни играчки. Дара никога не дава. Специално исках да я гледа детска учителка, докато съм на работа, за да може и тя да я следи и днес обсъдихме и двете сме на мнения, че тя не подава играчки. Аз съм забелязала, че при децата, когато ти подават нещо, то е израз и на симпатия. Когато се радва на някой или иска да го впечатли си има други начини - хили се, закача се, върти се пред човека, но не се сеща да му занесе нещо, за да го "подкупи".  Изпълнява кратки команди, основно свързани със сигурноста й, като кажа "не", зависи от тона ми, си има различни степени на изпълнение. Но като кажа "дай" - няма действие, може да хвърли играчката, но не я подава. Е това е, оплаках се, и ви моля да кажете, това как ви се струва, защото шеги от рода "тя си е спестовна и за това не дава" не знам дали са уместни.

# 52
  • София
  • Мнения: 9 857
tigonew,мога изцяло да се съглася с теб за говоренето и големите семейства.Откакто малката ми дъщеричка проходи и започна да казва думички,тя стана особено интересна за кака си.Може и да ви се стори странно,но сега малката учи кака си да говори.Буби слуша сестричката си и най-редовно повтаря нейните срички.Да не говорим,че Буби стана много по-общителна покрай малката.Сега се учат навън да ходят хванати за ръчичка-кройки са.Малката се дърпа,каката тича да и хване ръката.Иначе за подаването-не знам.Моята грешка,която сега отчитам,е че обръщах прекалено голямо значение на двигателното развитие,защото докторите ми казаха,че ако е засегнато нещо,то е в двигателния апарат.Да,ама не-тича като бясна,но не говори.Може би ако я събираш с дечица,които да си играят подавайки си играчки,тя ще гледа и ще се научи.Не можеш да си представиш как попиват едно от друго.

# 53
  • Мнения: 4 414
може би има значение и това дали са повече деца, не знам...моите опитности показват друго...аз съм първо дете и съм проговорила навреме/ако изобщо може да се каже така/...живели сме с баба ми и дядо ми, но всички са ходели на работа...брат ми е по-малък, но до 2 год. дума не е казвал. на 2 и нещо проговорил направо с изречения Shocked мъжът ми също  е първо дете и е проговорил много рано - на година и 1/2 е плещел здраво...той и досега не спира, де Wink брат му е роден 4 години по-късно и е проговорил доста късно. Ния също си я гледаме двамата, т.е. основно аз...не съм от най-приказливите. баща и я я види вечер преди да заспи, я не...обаче проговори много рано...на год. и 2 месеца казваше само баба, тати и айде ...и после като отцепи...на год. и 1/2 праскаше изречения...сега говори много...в яслата казват, че говорела като 3 годишните Blush....та с целия тоя ферман исках да кажа, че не винаги голямото семейство е предпоставка за ранно проговаряне.
за подаването на играчки...не знам...Ния не даваше, ама вземаше много. Дара взема ли си от децата като и хареса нещо? после започна да носи само на хора, които харесва...това "дай на еди-кой-си" изобщо не важеше за нея...сега раздава на всички.
събирате ли я с други дечица? сега като се стопли в парковете има много деца...може би, ако ходи при тях, ще копира...
целувки на сладката Дара Heart Eyes

# 54
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Танче, ДАни също не дава. Комуникира на друго ниво - с очи, с лице! Като по-голям, защото приутелите ми са големи и бец деца. И той напр. избутва детето пред него и отива при баща му, най-вече майка му Wink и започва да й се умилква да го забележи. С мимики и жестове! Мисля, че е нормално при моя и твоя темперамент!

# 55
  • София
  • Мнения: 9 857
Добро утро на всички.Пак ще започна с нашите детскоградински перипетии.Вчера бяхме на логопед и си поговорихме с логопедката ни надълго и широко за детските градини.Тя ми разказа за една градина в Младост,мисля,че 17.Според нея там биха обърнали най-сериозно внимание на Буби.Ако знаете нещо за тази градина-кажете.Иначе за нашата логопедична група в Люлин аз все повече вътрешно се настройвам негативно.Не знам...Не мога да си оставя детето някъде,където виждам,че е крайно нежелано.Много е объркано.От друга страна Младост ми е толкова далече,трябва да ходя и с двете,защото никоя от бабите не е навита да гледа поне малката в началото.Току-що говорих по телефона с мама,тя гледа на брат ми децата и тактично ми каза,че няма как да гледа и моето.Аз и досега все сама съм си ги гледала и не ми е тежало,но този път не знам как ще се справя.

# 56
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Аз също съм първо дете, но сме били в голямо семейство като малка - баба, дядо, чичо и нашите, при това съм ходила и на ясла. Проговорила съм доста след 2 години, дотогава само съм мъцала и сочела. Така, че и  многото хора  в семейството не са определящи, всяко дете си е индивидуално.
Колкото до подаването и Яни не подава, май му се свиди  Embarassed Laughing, но като се замисля, на възрастта на Дара така подаваше, с цел "да се хареса", имаше такъв перод, но отшумя, когато разбра , че има и друг начин "за подмазване" с мимики, усмивки най-вече... Вече се врътка, усмихва чаровно и върти главичка  Laughing, може би Дара да е "пропуснала" периода на подаването, когато направо е установила, че има друг начин "да я харесат"... А може и да не иска просто да подава, Илиян в момента го гледам, че малко на пук го прави... Не че искам да успокоявам tigonew  по някакъв начин, щом си забелязала проблем там и бавачката ви е педагог е хубаво да се работи в тази насока...

Последна редакция: ср, 05 апр 2006, 10:08 от PetiaK

# 57
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Здравейте от работническата класа:) Чета ви, но малко пиша.
Сега за подаването на разни неща. Калоян не подаваше и много се дразнех. Да ме пита човек защо. Мисля, че е по- скоро въпрос на проява на характер, отколкото проблем. Таня, Дара е малка още - има да ти поднася ооооще много изненади. Тя в крайна сметка реагира на команди и това, че не реагира на "Дай" мисля, че не бива да те тревожи. Предложи и игра с подаване на топка ила нещо друго забавно. Мисля, че покрай играта ще научи какво е Дай Simple Smile

# 58
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Щом детето изпълнява някакви команди,това че не изпълнява Дай не може да е показателно. Наталия не изпълнява Никакви команди, освен когато иска да й се свърши нещо. Например, ако иска вода и чашата все пак е някъде близо до нея (ако е далеч - забрави), изпълнява команда Дай чашата.(Божеее, все едно пиша за някое куче Blush) При някакъв проблем картинката е доста комплексна. Например при Наталия липсваше интерес към околния свят и във тая връзка никога не ми е правила бели (ровене из шкафове, в саксии и т.н.) Едва от скоро й е интересно какво всъщност има тук или там. Липсваше интерес към хора и особено животни (аз затова веднъж радостно писах, че в зоологическата скоро забеляза 2-3 животни), просто не ги забелязва, нито проявява любопитство към Виж. И т.н. и т.н., много голяма част от признаците на аутизма са ни присъщи. Аз си знам как стоят нещата, но за малкия пак ме гони страх,нищо че при него ги няма тези признаци.

# 59
  • София
  • Мнения: 2 356
Белослава също не дава нищо, даже се разсърдва като искам да я науча на Дай и искам да взема играчката. В шкафовете обича да рови, но към Виж също не проявява любопитство. Показвам й кученца като излизаме, но тя изобщо не разбира на къде й соча и не им обръща внимание. Това засега малко ме притеснява, но все пак имам едно наум, надявам се да ни пуснат другата седмица на логопед и психолог да я видят по подробно. Иначе контактува с мен, смее се, прави ни муцуни, идва като е гладна към храната. С други дечица е по-срамежлива, забелязвам, че по трудно се заиграва с тях, но пък като се среща по често с деца се отпуска.

Gele73, стискам палци скоро да ви свършат детскоградинските перипетии. Било много трудно да си дадеш детето на градина  Confused Вчера ми разказваше една майка, че по една година се чакало. А аз си мислех от наесен да тръгва на ясла и аз да ходя да работя, че да се оправи малко семейния бюджет.  Confused Досега не я записах, защото исках да видя как ще тръгне с гимнастиката, а сега май съм закъсняла.   ooooh!

# 60
  • Мнения: 1 271
здравейте да се включа за малко докато чакам Радост да стане да хапне
имам си снимки в албумче - да се похваля
първо - снимките дължа на Denat и нейната чаровна Бела - вчера ни бяха на гости и с тате и се снимаааааааахме докато апарата каза - "нямам повече акъл за тая работа" - Дени благодаря ти пак.   
 bouquet  bouquet  bouquet
второ - да ги има снимките в албумче се дължи на бате Пепи на Teddyvas. Много го бива да знаете
 smile3501 smile3501 smile3501
а ние сме добре растем и ще излизаме вече на разходка - Мая ни даде количка 
newsm51 newsm51 newsm51
за това че Теди не е на снимките - той беше на градина но следващия път като има сесия за снимки с леля Дени непременно ще е удома и ще го видите колко е пораснал.   Heart Eyes
за събота се надявам всичко да е наред и да ви видя 
baloni          love001               smile3534
до скоро

Последна редакция: ср, 05 апр 2006, 15:17 от kuneto

# 61
  • София
  • Мнения: 4 884
Светле, искам да ти кажа, че всички сте много хубави на снимките, а за Радост просто нямам думи колко е красва. Пу пу..Със сини очички и сладко носленце..

Абе, Дени, да взема да ви поканя с Бела на гости и на нас да направите такива снимки...

# 62
  • София
  • Мнения: 4 412
Светле, много е сладка Радостл Да ви е жива и здрава!

Благодаря ви за разясненията. Не знам дали не ми става нещо от хормоните, та така съм психо. Вярно е че изпълнява някои команди, любопитна е и съобразителна, реди рингове и пуска топки в дупка /това са най-големите й интелектуални успехи/. Обаче много се сърди като не получи нещо, в парка децата на нейната възраст си седят до майките, тя ходи постояно, като види нещо интересно рева, а то обикновено не може. Тя сега се вижда и учи да общува с други деца, не знам от това ли е, но определено другите деца си кротуват, Дара само ходи и ги преследва за играчки. На вън е постояно нервна,  има много забрани и сега се уча как да и показвам какво може и какво не. Малко ме е страх да я заведа на невролог, защото и аз не знам какво да обясня. Днес си купих книгата "Какво те чака през втората и третата година на детето" и от набързо прочетеното, изглежда изостава в говора.  Много ми е трудно да определя и какво е говора /честно чувствам се като куку/, защото тя ломоти, долавяли сме стандартни неща за децата на нейната възраст, но дали са осъзнати... най-голямото постижение, че няколко пъти ни се причува, че казва "Како това" - в отговор на майнунското поведение на баща й. Много съм объркана, но трябва да отивам да свърша работа.
Хаде, щастие на всички!

# 63
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
bim bam,Ние ще пътуваме от Люлин.Ако сте само вие с малката в нашата кола ще има място.Заповядай! smile3521

Благодаря сърдечно!!!  Hug
Ще се възползвам  Wink Ще ти пусна координати на лични, да се чуем като пристигнем.

# 64
  • Мнения: 1 520
Здравейте, майчета.
Чета си ви редовно, но нещо напоследък не ми се пише. Сигурно ще да е от пролетната умора.
Понеже прочетох за логопедична детска градина, тук ви пускам един сайт, който намерих. В центъра е градината, от снимките изглежда прилична.
http://www.logopedbg.com/

Светле, пу-пу, бебето Радост голяма красавица.  Grinning Оправдава и името. Да е жива и здравичка. И радва и баткото много.  Simple Smile

Ние, и ние сме на логопедска вълна. Сега с това направление 7, са ни пуснали по 10 процедури при логопед и психолог. Теди много се кефи - сам влиза, настанява се, домашно носи и за вкъщи.
tigonew, защо не я заведеш на консултация с логопед. Мисля че те правилно бих определили как се движи за възрастта си. Ако не искаш да я пускат на процедури, т.е. на такива часове, поне могат да ти дадат насоки. Аз сега се убеждавам - то комуникацията е чрез игрите (това ясно) и въпроса е каква играчка ще предложим на детето (а и най-простите имат своята функция).  И после като им говорим и обясняваме. Ние също през деня се гледаме сами. Гледам постоянно да говорим, но ние сме и малко по-големи -  2г. и половина вече.
Той примерно не спира да мели с устата, но не толкова ясно. Пследните месеци много се активизира, но това е породено и от самостоятелността, която има вече когато смело ходи навсякъде сам. Но пък иначе всичко разбираи се ориентира бързо. Това го похвалиха и психоложката - няма "проба-грешка", оглежда се и се ориентира правилно. (Това за да се похваля от хубостника. Blush )
Аз и не се притеснявам много, защото и аз съм проговорила много късно, седмица след като съм тръгнала на градина с цели изречения съм "запраскала" думите.  Grinning

Но според мен я заведи, ще получиш отговори за себе си, ще получиш и полезни съвети как да я провокираш.
 Мами, извинявайте, че не пиша редовно. Дано се сещате и за нас, въпреки мимолетните ни появи.  Sad , но ... понякога ни наляга душевния дискомфорт, пък пусто и аз давам да ме завладее.

Поздрави и целувки на всички.   bouquet


# 65
  • Мнения: 882
tigonew, Вие сте по-малки. Аз също се притеснявам, че говорим само баба, тате, мама, бате и бръм и толкова. Ела обаче да видиш, как тропаме с крак и как надаваме вик, ако нещо не е по угодата й.
Ради, изпълнява команди само, ако иска. Това не означава, че не разбира. Даже съм се изумявала, как разбира абсолютно всичко.
Децата си имат характери и по различен начин реагират на всичко около тях.  Затова много често майки казват-"две деца еднакво съм ги гледала и възпитавала, а те са толкова различни".
Не се притеснявай. За какъв невролог говориш?

# 66
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Светле, малката е невероятна красавица. Да сте живи и здрави! Много щастие желая

# 67
  • Мнения: 2 543
Здравейте, мили момичета!
Все не ми остава време да пиша, а само чета и ви се радвам! И сега нямам време, ама вече реших, че не може така.
Накратко - вчера бяхме на очен лекар. Похвалиха много Йоан, а и нас покрай него. Засега всичко е наред. Откакто Йоан е с очила взе да си криви и двете очи, а не само едното и тя ни обясни, че това било добре. Така че - продължаваме! Иначе тази седница сме си у дома, защото в яслата рехабилитаторките имат пролетна ваканция и учим у дома (е, къде учим, къде беснеем...). И това е!
Моята приятелка с бебето (нали помните) ще ходи на гимнастика, все пак. Не предишния реглед лекарката беше казала, че изоставането не е голямо и иска да види как ще е след още един месец, в който приятелката ми трябваше да й помага да се обръща. Само че, след този месец д-р Радославова казала, че не вижда никаква промяна нито в рефлексите, нито в нищо и ги пратила на гимнастика. Диагнозата е ЦКС - I- ва степен, като лекарката им обяснила, че 75% процента от тези случаи се оправят сами, но все пак тя препоръчва гимнастиката.  Ще я правят горе-долу до около годинката (докато се изправи и почне да ходи). Полагат им се 5 дни в месеца (вие това го знаете) и през останалото време, моята приятелка щяла да го прави у дома.  newsm78 Тук вече следва и моят въпрос - може ли тя да се научи и да ги прави сама на бебето или все пак вие бихте препоръчали, ако имат възможност да ходят в болницата. Знаете, че това освен финанси, отнема и много време. Кажете, как бихте постъпили вие, като имате предвид, че все пак явно случаят не е толкова тежък. Thinking Благодаря ви предварително!  bouquet
Светле, Радост е радост за очите! Много целувки за нея и баткото! Heart Eyes

# 68
  • София
  • Мнения: 2 356
Йепе, адднах те към ICQ за да ти обясня по-подробно за направленията. Щом лекарката е казала, че случая не е тежък и ще е достатъчно 5 дни в месеца, сигурно е така. В болницата задължително рехабилитатора обучава майката как да прави гимнастиката в къщи. Тя трябва да я прави поне 2-3 пъти дневно. Струва ми се обаче, че в началото майката ще е шашната и ще й е трудно да запомни упражненията за 5 дни. На мен поне в началото всичко ми изглеждаше много сложно, още повече че бебето се дърпа и реве и за несвикнал човек е трудно. Защо са й казали обаче 5 дни... Какво направление е донесла майката? Ние носим направление за физиотерапевт, което осигурява 5 дни в месеца. От темата ДЦП разбрах, че направление за специалист (невролог/ педиатър) може да даде по още 5 дни. Този специалист има право да пусне вътрешен талон за физиотерапевт, който назначава процедурите. Тези вътрешни талони обаче са ограничен брой за тримесечие и като ги поизчерпат не можеш да се възползваш. Затова в болницата не обясняват подробно за тази възможност. Може все пак приятелката ти да говори с лекуващата ги (в случая Радославова) и да я попитат няма ли някаква допълнителна възможност за направления. Дано да се оправят, защото в началото поне да походят по редовно, за да може тя да научи упражненията. Ние напр. гледаме да не прекъсваме и правя какви ли не комбинации от направления и платени процедури (а, от 1 април цената на гимнастиката в болницата се вдигна на 15 лв), което ни струва доста финанси, но е за доброто на детето и все пак няма да е задълго. Ако приятелката ти има ICQ и иска, можеш да ми го пратиш, ще й обясня каквото мога, защото знам, че в началото, докато не виждаш още напредък ходенето в болницата е доста стресиращо, а и човек се обърква и шашка от всевъзможните правила, които имат там. Все пак смятам, че няма страшно - детето ще се оправи, само да имат вяра.    bouquet

# 69
  • Мнения: 3 743
Привет и от мен  bouquet
и аз чета всичко, но нещо не ми се пише...
Марти е във ваканция, а аз само един ден успях да му отделя за забавления Confused имам много работа и все е с мен горкичкия. Е, не , че се оплаква особено, но все пак...чувствам се малко виновна Rolling Eyes
Светле, малката е много сладичка и искам и аз да я нагушкам Hug
elinger, скоро се сетих, че не сме пили отдавна кафе Wink
radini, отдавна не си писала, как е Ради
Denat, да цункаш Белослава от мен Hug
Наде, мамо Иги, Сети, Йепе,  bim_bam, yosarian,  tigonew, gele73, PetiaK,  ljuboznatelna, gabiplus, teddyvas, Stun, agneshka, Maia Stoitseva, Reza, Кремена, Искрица, Нанди (дано не съм изпуснала някоя мама Embarassed Hug),  поздрави на всички и пожелания за много хубави поводи за усмивки  bouquet

# 70
  • Мнения: 2 543
Дени, много ти благодаря!  bouquet Аднах те и ти пратих на свой ред рикуест (как звучи само Crazy). Утре ще гледам да те засека! Приятелката ми няма ICQ и И-нет, та аз ще съм й връзката със света! 

# 71
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Йепе, за твоята приятелка - не зная дали в болницата ги обучават? Аз водих Наталия в един център към немска фондация, където това беше задължително. Масажа се заучава лесно, но с упражненията е малко по-трудно, добре е да ги направи и пред физиотерапевт, за да я корегира ако се налага. Иначе препоръката беше да се правят 4 пъти на ден.

# 72
  • Мнения: 4 414
Светле, малката е страхотна просто! да ви радва много!

Ния пак е болна и не е на ясла:( кашля цяла нощ. сега се върнахме от лекар - много хрема...задна...и се стича в гърлото и я дави...дадоха ни капки за нос и сироп за кашлица и Зиртек за подсушаване на лигавиците...май пак ще пропуснем срещата  Cry

Йепе, при Чавдаров ги обучават. не е сложно, макар че в началото, като си ошашкан, изглежда супер трудно. аз предпочитах да ходим, за да съм сигурна, че поне веднъж и ги правят както трябва. ако можехме да си го позволим, бих предпочела само професионалист да се занимава с нея... ама не можехме Wink иначе и на нас ни казаха, че най-добре по 4 пъти на ден да се правят, ама според мен това е абсурдно...все пак това дете трябва и да я де и да спи и на разходка да излезе....никога не съм успявала 4 пъти на ден да и правя гимнастика...сутрин ходехме там, а следобед и вечер/когато сколасам/, аз ги правех вкъщи...

Последна редакция: чт, 06 апр 2006, 10:31 от agneshka

# 73
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Здравейте отново. Моето синче пак е болно, пак вирус, отоларингит направи. Две нощи будувам и го дебна да не тръгне да прави кризи и да се задушава, тъпча го със сиропи и капки, дано успеем да се разминем с антибиотика, че доскоро пак се трови... Баща му пък е с бъбречна криза, а аз съвсем  Crazy Аман от болести... А иначе нито е с Т, нито е отпаднал, но кашля като магаре и ме побърква, че не го пускам да играе с децата... Много ми е жал за него, хич не съм свикнала да го гледам болен  Cry Вече се замислям за нещо имуностимулиращо, досега нищо не сме давали освен витамини, но той и почти не беше боледувал, ще ми дадете ли някакви съвети? Днес ще питам и педиатърката ни и ще се поразровя в Здравния, там май преди се е обсъждала подобна тема  newsm78
Йепе, радвам се за Йоанчо, че са казали, че са добре очичките.
s_vasseva , има още 3-4 дена от ваканцията, така че може да се "отчетеш" пред детето и да му намериш нещо интересно и забавно  Simple Smile
kuneto, бебе Радост - много е хубава, пу, пу, пу, да ти е жива и здрава!

Агнешка е писала докато и аз писах, те нашите деца все едно се наговарят с  тези болести, все по едно и също време напоследък  Confused, да оздравява бързо малката чаровница и никакви болести повече!

Последна редакция: чт, 06 апр 2006, 10:40 от PetiaK

# 74
  • Мнения: 4 414
Пете, това май е последица от грипа Sad Ния също кашля като магаре...
и аз се замислям за нещо имуностимулиращо newsm78 вземаше Ехинацея, ама сега май ще я сменя с някакви комбинирани витамини...една наша леля - лекарка много ни похвали имунобор-а, но каза, че трябвало поне 3 месеца да се пие, за да има ефект...та не съм решила още...
дано бързо се оправят мъниците Praynig
и на вашия татко бързо оздравяване!!! Praynig

# 75
  • Мнения: 3 698
Бързо оздравяване на болничките, че хубавото време е само за игри  Hug
Иначе и Лорка е на същото-пийва сироп против кашлица, Зиртек, витамини и определено е по-добре.

Светле , малката е прекрасна, синеока и нежна, голяма красавица, давай още снимкииии !!!

Йепе, моето мнение е, че майката не може да се научи да прави масажи от това, че е наблюдавала пет пъти как се прави и уж е запомнила,ама какво точно е запомнила не е ясно.Личното ми мнение е, че щом са намалили процедурите на 5 месечно, а препоръчват гимнастика  4 пъти на ден, ако наистина мислят за здравето на децата е задължително да издадат видео и книжка за обучение.Според мен ръководството на болницата  не го прави, защото ще изгуби пари.Не виждам как майката ще прави гимнастиката професионално, то ако всеки можеше...

Силве, целувки на Марти  Two Hearts

Чета ви, но малко пиша.

Това да се поправи  smile3523 ти по цяла нощ какво правиш, че не пишеш...

Целувам ви всички...хей толкова силно  kiss

# 76
  • София
  • Мнения: 2 356
Eх, Сети, те ако издадат книжка и видео с гимнастиката 2/3 от пациентите им ще изчезнат  Wink Като почнахме ние, търсих из интернет дали има някакви снимки особено за Войтата, която мен ме притесняваше повече, но няма. За другите упражнения - Бобат, са лесни и нагледни, аз им викам динамичните, които раздвижват бебето, ще препоръчам една книжка -
"Пълноценно двигателно развитие на бебето - ръководство с практически упражнения" на Доротея Пантелеева, изд. къща Хермес.
Струва 4 лева, тънка, малка и розова, купих я от книжарницата на Славейков. Препоръча ми я Айдичка   bouquet и наистина повечето от упражненията, които правихме в началото ги има там добре обяснени и със снимки. Книжката е чудесна и показва как да учиш бебето да пълзи, да минава в кос седеж, на коленца, има упр. за изправяне, да се подпира на ръчичките, абе струва си. Може майката да си я купи и да сравни упражненията вътре с тези, които рехабилитаторката ще прави и така ще й е много по-лесно дори за да запомни гимнастиката.

Ieppe, забравила съм, колко беше голямо бебето и имаше ли спастика или само двигателно изоставане, какво можеше да прави?

Целувки на всички мъничета.

# 77
  • Мнения: 2 543
Дени, бебето е на 8 месеца сега. Май няма спастичност, ама не съм сигурна. Сега приятелката ми прочете по телефона какво й е написала лекарката. Общо взето всико е в норма, освен нещо "хоризонтално и вертикално" (забравих какво) Embarassed Embarassed Embarassed, като за краката отговаряла на 6-месечно бебе, а за ръцете - на 4 и половина.  Embarassed Embarassed Embarassed Настина тъпо от моя страна, че не запомних. ooooh!
Взели са талон за физиотерапия - бланка 3, код 23.
Благодаря на всички ви за мненията. Закъде съм без вас?  bouquet

П.С. Онази книжка си я имат още отдавна! Wink

# 78
  • София
  • Мнения: 2 356
Ieppe, бебенцето е по-добре от Белослава, когато тръгнахме на гимнастика. Тя беше с рефлекси на 5-6месечна на 11 месеца (но с краката повече изоставаше), а ето колко бързо наваксва. Така, че и на приятелката ти ще се оправи бързо, особено ако не е спастично.  Praynig
Щом имат книжката, значи ще й е лесно да научи гимнастиката.  Simple Smile

# 79
  • Мнения: 480
Привет на всички-пишещи и четящи!
Айде черпя ви виртуално че прословутия ни протокол е вееече заверен от здр.каса и ни е осигурено млякото!Да е жив и здрав Кременски че ни помогна ей такива хора да са повече!
Виждам че Денат е препоръчала книжката на Йепе-наистина е хубава има и масажи и упр. и е добре илюстрирана така че да е лесно за майката.При нас нещата са добре.Голямата се възстанови от пневмонията а малката щурее.Искам да питам-Айда не произнася "п" и "т" според вас трябва ли да се притеснявам.Корегираната й възраст е 10м.Казва  мама ба бу къъъх  не ляля де ит.н.Аз ли се шашкам или нещо не е наред.Дано въпроса ми не ви се стори глупав!

# 80
  • София
  • Мнения: 4 412
aidi4ka, Честито за храната! Една грижа по-малко. Аз сега съм на вълна говор на децата и ми се струва нормално да говори тези неща. Ще чуеш и другите звукове.

Аз още се шашкам, но ми прави впечатление, че изглежда на нашата възраст е време сериозно да се заемем с децата. До сега като сме двете аз все нещо правех, тя сама се занимава сама, играех си с нея, но не постояно. От 2-3 дни я гледам почти като по книга - приказвам й постояно, пея, показвам и виждам разлика. Решила съм да записвам какво може да прави /като записките в началото какво са яли/, за да мога да дам повече инфо, ако решим за специализирани прегледи. Също ми се струва, че е вече време за занимания с деца, ние от страх от вируси, почти не сме я събирали с други деца.

Поздрави  bouquet

# 81
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
плана остава - да не пиша много писма....
не съм реализирала най-главното - но пък това е въпрос на време, което имаме...
разбира се ако все още сте съгласни - утре като се видим ще се разберем!

Целувки от мен и до утре - аз още съм в размисъл какво да взема.

# 82
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Ей вижте ПЛОВДИВСКИ мами - Стънче ще ви е на гости - моли за помощ ако се наложи - ако искате пишете й
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=89686.0

# 83
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
catnadeen, писах на Stun на лични, надявам се да ми отговори. За твоите планове нещо не ми стана ясно  newsm78, но който трябва сигурно е в течение Wink
Нашият рожден ден мина добре,ама не съвсем. Част от гостите ни не дойдоха, защото се разкашляли и ни се обадиха едва в 20,30ч. Разчитахме на тях за фотоапарат, защото нашия нещо се повреди и осветява филма. Поради липса на фотоапарат правихме снимки с телефон, но пък те не станаха добри заради слабата светлина. Въпреки това ви черпя виртуално с ТОРТА, а ЕТО НИ И НАС

# 84
  • Мнения: 2 327
Здравейте!

Съжалявам, че не се обадих тук. Аз със Бим Бам си кореспондирах на лични, но тя нали сега е в София...
Благодаря за отзивчивостта. Лошото е че операцията ни ще се отложи. Днес Гинко се разболя - сополи, разстройство, температура... Не знам кога ще можем да я преместим.
Иначе той на пук на всичко изглежда много жизнен, само му се играе, не иска да спи. Даже и апетит има.
На всичкото отгоре и времето е мрачно и поддтискащо.

# 85
  • Мнения: 997
Момичета, нещо не много приятно. Искам да ви обърна внимание на една публикация в консултация с неонатолог - от днес, на Краси. Стана ми много мъчно за тази майка, не знам много по въпроса - но доколкото разбрах на нея и предстоят тежки решения. Аз самата бях поставена пред такова решение в осмия месец -  когато ми казаха, че бебето е тежко увредено. Аз и писах на лични и в здравната тема/ако не греша/, но като не знам много по въпроса, не мога да помогна адекватно. И в интернет нямаше нищо на български - защо ли не се учудвам.

Последна редакция: сб, 08 апр 2006, 20:11 от елена акманова

# 86
  • Мнения: 2 543
Момичета, днес се разговорих с една майка в градинката на Кристал, чието момиченце е с ДЦП и доколкото разбрах - епилепсия (пак не доразбрах Embarassed).Тя ми разказа, че са имали много тежък период тази зима, но го били преодолели и сега пиели някакви витамини, които били имали много голям и положителен ефект върху детенцето. Майката каза, че витамините й били скъпи и затова станала дистрибутор, за да си ги купува по-евтино. Аз по принцип съм много подозрителна към такива неща, но все пак реших да го споделя с вас. Може и да сте ги чували, но за мен бяха нещо непознато. "Вижън" се казват. Намерих и сайта им: http://visionbulgaria.com/ Направи ми гадно впечатление, че сайтът е ориентиран повече към евентуални дистрибутори, отколкото към клиентите, ама може и това да си е идеята му.  newsm78 Иначе, момиченцето ми се видя много добре. На 8 години е, в предучилищна е, но говори много добре, ходи много добре, кара колело и тротинетка! Laughing

# 87
  • Мнения: 3 743
 Йепе,  отдавна купувам (от 5 години) тези витамини за Марти (Lifepack Junior), а от скоро му давам и Pax +.  Доволна съм от тях като започна да ги пие и почти не боледуваше (но тогава не ходеше и на училище).

# 88
  • Враца
  • Мнения: 871
 Йепе,препоръчвам ти ги тези витамини.Аз в момента давам втората опаковка на Криси.По едно сутрин на гладно, защото ги изписват за над 4 години.Но всичко е на билкова основа.Аз писах в една тема, че нашата кака имаше силна тикова невроза и не можа да и мине от нищо....даже стана агресивна.Вече се бях отказала когато случайно прочетох за Вижън.Наистина малко скъпичко...една опаковка е 25 долара.но щом е за здравето на децата.. О тримесечен курс каката ни се оправи.И аз и давах лайпфак - джуниър и пакс .Не правя реклама ,но наистина има е ефект.Стискай палци.Ще  ти се обадя...    Praynig

Общи условия

Активация на акаунт