Боледуване на децата ни - тема 31

  • 44 467
  • 724
  •   1
Отговори
# 105
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Има разбира се. Доказахме го с чист носен и гърлен секрет и пповлияване от ксизал. И въпреки това всяка сутрин си покашляше или като се запоти след бягане и скачане, а носа й текваше след влизане в топлото помещение. Не са се заяждали, не са ме и пращали при алерголог, но им показах изследванията и рецептата от унг, а той е име в града. Но си откара доста време така, и всеки път като се наканя да я тестваме за алергии, изчаквайки определено време след ксизала, нещо се случва и забравяхме. А тази година нещата са коренно различни и няма и спомен от тия явления. Просто порасна. Да не говорим, че е като добиче и изкарва всичко на крак за ден-два, а ние с баща й се влачим и мъчим. А беше толкова болнава, огромна е промяната след петата и шестата година. Това дано ви подейства успокоително.
Уми, как мина нощта?
Забравих да ви се оплача де, не може всичко да е розово. Подозирам, че каката е с гастрит. От известно време се оплаква от болки при глад. Вчера пи фреш мандарина с портокал, хвана я разстройство, боля я корема, каза, че били порещи болките. Направо на моя проблем ми мяза. А аз съм с такава диагноза от 4ти клас, уж отключен след стреса при преместването в др град. Мисля през седмицата да й взема направление за гастроентеролог, но в събота ми е рожденичка и никак не ми се иска да я тормозя с гадни изследвания предпразнично. Вчера след ентерола и мезим фортето й мина. А днес се разбрахме да ми звъни през всяко междучасие. Дано не се наложи да бягам спешно до училище.

Последна редакция: пн, 30 ное 2015, 08:06 от Fervor

# 106
  • София
  • Мнения: 7 277
Ферв, дано не е гастрит, а просто стомашен вирус. Аз в момента съм така - първо ме заболя стомаха при глад, но беше вирус.

И ние имахме алергична кашлица около 50 дни тази есен и се наложи да я пресечем заради всеобщо мърморене. Дани, не обръщай внимание, доколкото можеш. Всеки случай кашлицата не е заразна и не е от бактерията, защото тази бактерия (нашата) си я имаме от по-отдавна. Освен това третото дете вкъщи, което е на 1 г. 5 м. не се зарази от кашлицата, въпреки че има/имаше бактерия.

Ние днес сме първи ден на градина след 7 дни антибиотик на сина, 10 дни АБ капки и на двамата и 10 дни вкъщи. Не кашлят, не кихат, не ги хвана моя вирус, няма секрет. Айде дано този път изкарат малко повече.

# 107
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Той е от няколко седмици проблема, не ми прилича на вирус. Обади ми се преди малко, че я наболява и се разбрахме да хапне малко и ако още я боли, да ми звънне да я прибирам. Явно е отминало, не е звъняла повече. Но все повече се замислям за гастрит, особено като знам как се обостря есенно-зимния период. Чудя се обаче лл дали ще ми даде направление, без да й я водя. Че мн народ и все болни. А и съм убедена, че ще ми наложи мнението си с някое лечение  ooooh!

# 108
  • София
  • Мнения: 7 277
Дано ти даде направление, без да ходиш. На 7 г. може ли да стане гастрит?  Sad

Уми, имуноксин не съм чувала.

# 109
  • Мнения: 2 196
Съгласих се за кашлицата,момичета...разумни доводи имате и доказателства,значи я има.

Фервор,дано е временно неразположение това със стомахчето  Praynig

И моя днес го пуснах на градина.Свито ми е.Сутринта духахме носле,но то всяка сутрин има по нещо за издухване,през деня уж е добре,не кашля,но все пак ми е притеснено...Днес щели да ги снимат за календар-поне това успяхме да улучим  Wink

# 110
  • Мнения: 68 776
Мдаа, и моят утре мисля да го пускам. По-късно ще звънна да видя какво е положението с карантината и да попитам дали болното дете е на градина Mr. Green

Моят е още със запушен нос, леко му гъгне гласа. Т. няма.

# 111
  • Мнения: 3 795
Сутринта към 6,30 пак вдигна.За разкош и другото око не е добре,а сополът светна патешко жълт:( Кашля вече.Отива ме на лекар.

# 112
  • София
  • Мнения: 7 277
Уми, успех. Дано не ви удари на слабото място.

Яни, кашлицата, когато е алергична, обикновено е съпътствана или започва с хрема - точно както си написала.  Sad  Може хремата да е задна, подмолна и невидима. Tired

При нас се получи така, че в един момент излекувахме кашлицата, но хремата остана - т.е. помогнахме на кашлицата да спре да се влияе от пустата хрема. Това стана като премахнахме възпалението на ларинкса с помощта на кортикостероидите. Те спряха и алергичния ефект (това е всеизвестен факт). А колко сме се натровили не ми се мисли  ooooh!

# 113
  • Мнения: 21 282
Уми ,стискам палци да не е нещо сериозно  Hug

# 114
  • София
  • Мнения: 1 257
Здравейте и бързо оздравяване на всички! За пръв път пиша тук, като чета, за добро или зло сте чиста проба педиатри според мен.  Peace Моя мъник (2г. и 1м.) преди седмица започна с една нощна кашлица, като на пристъпи за по 5-10мин., суха естествено... След обаждане до педиатъра препоръча Ериус, вечер по 2,5мл. За 2-3 дни кашлицата се поуспокои, но пък от събота започнахме да вадим едни чудесни жълто - зелени сополи... Не постоянно, но през 2-3 часа трябва да се чисти носа, кашлицата обаче се появява вече и когато се поразтича или ако поплаче и вече е влажна... Вчера дадох "Флудитек" и като, че ли повлия. Днес не е на ДГ, вкъщи е, чакам да дойде смяната на доктора, за да го водя. Просто не мога да разбера от къде се появиха сополите и изобщо какво се случва.... вие какво мислите? Бактерия сме имали 1 път, преди няколко месеца, Мораксела - уморихме я с Аугментин, не знам дали пак не я е пипнал от някъде...

# 115
  • Мнения: 2 196
Уми,и от мен стиснати палци  Hug

Преди малко срещнах една майка на едно от момиченцата в групата на сина ми и я питах за лекаря им-при кого са и т.н. Та тя ми обясняваше,че не боледувало много нейното,а уж не ядяло,но пък тая сутрин и бил запушен носа малко  ooooh! Е ,аз за какво го държа по толкова седмици и му треперя за всяко нещо-не знам  #Cussing out

# 116
  • Мнения: 21 282
Яни ,за съжаление не всички родители мислят като нас  Peace

# 117
  • Мнения: 2 196
Яни ,за съжаление не всички родители мислят като нас  Peace

Така е,лисе,но имам чувството,че ние сме много малко....т.е. тези като нас.Доста родители познавам,които изобщо не четат в интернет,не се информират,доверили са се сляпо на педиатрите си и дават каквото им кажат без въпроси  Rolling Eyes И аз бях така когато детето се роди,че даже и до към втората му годинка,но после си отворих очите като почна да боледува често  Confused

# 118
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Че тя и моята лл ми беше казала веднъж при запушен нос да давам Умкалор и да я пускам на градина...ако имало нещо, ще тръгне и без това. Разбира се, че не я послушах, защото беше в пика й с боледуването. Пък не разбрах какво толкова чудодейно има в умкалора...
Не всеки си задържа детето, ходят и със сополи - цветни или бистри обилни, и с кашлици. Но явно на малко хора работодателите им им търпят отсъствието от работа. Не че ги извинявам подобни родители, но до някъде ги разбирам.

# 119
  • Мнения: 21 282
Е ,да, и това го има от страна на работодателите ,но познавам родители ,които имат по два чифта баби и пак си пускат децата със сополи на ДГ.

Общи условия

Активация на акаунт