На работа след майчинство първата година

  • 1 212
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 373
Въпросът ми има 2 аспекта:
1.Нормативен как стоят нещата с връщане на майката на работа след първата година- може ли да се прехвърли майчинството, да работя и да ползвам отпуск, възнаграждението как се изчислява.. Съвет моля
2.Лесно ли се адаптирахте отново на работното място след дълго отсъствие..

# 1
  • Мнения: 2 450
1.1. Можеш да прехвърлиш майчинството да, ето тука пише на кого и как:

http://www.mamatatkoiaz.bg/article/255/%D0%BF%D1%80%D0%B5%D1%85% … D0%BE%D1%82%D0%B0

1.2. Можеш да си ползваш болнични и отпуски,да
1.3. Кое възнаграждение  newsm78 Заплатата ти си е същата, каквато си е била и допреди да излезеш в майчинство, отпуски и болнични са си по същия начин също. Ако не прехрълиш майчинството, мисля,че имаш право да получаваш половината от него през втората година, ако работиш.
2. Не мога да говоря от личен опит, но колежките, които се върнаха сравниелно лесно се адаптират, отначало има няколко месеца наваксване и после си влизат в ритъм.

Последна редакция: чт, 03 дек 2015, 15:11 от faiona

# 2
  • Мнения: 373
Ако съм разбрала правилно - ако започна работа след първата година си получавам трудовото възнаграждение и 1/2 от майчинството за втората година, но ако е прехвърлено ли не разбрах.. Трябва ли дасе задължително майчинство за втората година този момент не ми е ясен..

# 3
  • Мнения: 2 450
Ако съм разбрала правилно - ако започна работа след първата година си получавам трудовото възнаграждение и 1/2 от майчинството за втората година, но ако е прехвърлено ли не разбрах.. Трябва ли дасе задължително майчинство за втората година този момент не ми е ясен..

Ако е прехвърлено през втората година го получава в пълен размер (300иколкосилева) този,на когото е прехвърлено. Ако НЕ е прехвърлено, ти получаваш половината +заплатата. Не е задължително да го прехвърляш естествено.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт