Как да се справя със злоядо дете?

  • 9 114
  • 33
  •   1
Отговори
# 30
  • Русе
  • Мнения: 1 524
Mushmoranka, и аз съм в твоя отбор. И моята дъщеря до около 2г. възраст ядеше всичко. Сега като питам какво да наготвя получавам отговор: спагети, пица или да купиш дюнер. Има периоди, в които яде и други неща, например сега е периода на пилешки крилца на фурна, но най-много още 2-3 пъти ще яде и после ще омръзнат. Преди това в продължение на 2 месеца ядеше само пилешка супа, предните 2 месеца само лазаня, преди това само картофена яхния. Тоест не иска да опита нищо различно от това, което обикновено яде. И аз съм я оставяла гладна, но няма ефект, стояла е гладна по 2 дни и пак не хапва нещо различно и за пиене е така, пие само два вида сок и газирано, но аз много рядко купувам газирано. Но от друга страна пък е здрава, антибиотици е пила сигурно само 3 пъти за тези 8г. То и лекарства като й изпишат категорично отказва да ги пие. Ако ги дам на сила, ги изповръща.

# 31
  • Мнения: 2 309
vesssrusss, и моя за всичките му фодини да е пил 3-4 пъти антибиотик за отит и то защото го мързеше да духа носа... иначе когато се разболее- билков сироп за кашлицата, крем с евкалипст за мазане на гърдичките и физиологичен разтвор за чистене на носа! Не мога да се оплача, че ми боледува, здраво дете е, но определено хранителният му режим не е здравословен! А за сокове- единсвено тези от кутия, прясно изцедените не иска и да ги вижда  Tired газирано почти не пие.. може да му се събере оловин-един литър на година... Аз съм му свикнала отдавна, но се вбесявам, коагто тръгнат близки и далечни да ми казват как не съм го научила да яде и да ми дават акъл ... като е толкова лесно вземете и го научете вие да яде каквото вие искате  Crossing Arms

# 32
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Ооо, това с "ти не си го научила" или " не му презентирате храната както трябва" са ми любими доводи на хора, които само си мислят, че са се сблъсквали със злоядец.  ooooh!

Иначе и моите са здрави деца, просто ядат много по малко и доста еднообразно. Слава Богу домашен сок пият ( но не винаги  ooooh!)

# 33
  • Мнения: 2 328
Оффф проблема "злоядо дете"  ooooh! колко нерви съм потрошила,колко сълзи изплакала,подаръци купувала,правила маймунджилъци и циркове,разни витамини и добавки имах два рафта в хладилника,а резултат-стисната уста и бутане на храната.И накрая ми дойде в повече.Оставих го да яде сам,слагам му чинийката и приборите на столчето,ако ще да яде.В началото не искаше,ама после по хапка-две и прояде.И до ден днешен ако не желае дадена храна няма начин дори да мине покрай нея  Laughing ,но като му се яде-яде както трябва.Понякога изяжда цяло плодово мляко,понякога може с една лъжичка да изкара целия ден.Както му е кеф.Не настоявам и не се втелясвам.Яденето му е на разположение,той си знае и когато иска нещо отива и си го взима.Както някой се беше изразил по-напред - и с панделка да го завържеш яденето,ако детето не иска няма да го яде.Това е положението.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт