Нашите орхидеи тема 17 - радости и грижи, размисли и страсти

  • 62 747
  • 761
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 1 390
Само да вметна, че орхидеите не са балконски. Поне повечето орхидеи за повечето балкони - не понасят пряко лятно слънце. Иначе хич не са капризни, само трябва да се избере здраво растение - да няма черно и кафяво по корените, листата или които и да е други части.

# 751
  • Бургас
  • Мнения: 127
Какво означават червено/лилави корени ?? Подариха ми днес две с такива корени ..

# 752
  • Мнения: 13 828
Какво означават червено/лилави корени ?? Подариха ми днес две с такива корени ..

Вариантите са два - или е естествена окраска защото цвета на фалчето е лилаво розово цикламено или с такъв хибрид. Или е оранжерийно преторена.

# 753
  • Ænima/Albuquerque
  • Мнения: 3 821
Момичета, за нова тема сме. Простете размиването на въпроса.  Flutter

# 754
  • Мнения: 13 828
Обещавам да се организирам
Трябва да добавя няколко нови линка на стр едно и това ме бави..

# 755
  • София
  • Мнения: 1 677
В Хоуммакс орхидеите с по 2 цветоноса са по 8.99лв, тази взех миналата седмица.

Тези две минита бяха по 5лв


Има и големи фаленопсиси по 7лв, а днес си взех за 5лв голям светло розов Фал /от всичките ми 12бр е най-висок/ с леко пожълтели листа, но корените са добре.
Доста цветя преоценяват, имаше и други преоценени орхидеи - дендробиуми, катлеи....

# 756
  • Ænima/Albuquerque
  • Мнения: 3 821
Мале, утре отивам!  Shocked Heart Eyes

# 757
  • Пловдив
  • Мнения: 704
Да, в Хоуммакс има супер зареждане на фалчета, плюс намалени, но оглеждайте хубаво корените.
Имаше доста с паяжини и мухъл.
В Бриколаж са с добри корени, но имаше повече от по-дребните, разклонените.

Но аз влизам да ви кажа за Т-Маркет, ако имате наблизо.
Много добри растения за 12лв.

Говоря за Пловдив.  Peace

Честит празник, момичета! Да сте здрави и щастливи, обградени от много любов и здрави орхидеи!  Simple Smile

# 758
  • Бургас
  • Мнения: 127
Какво означават червено/лилави корени ?? Подариха ми днес две с такива корени ..

Вариантите са два - или е естествена окраска защото цвета на фалчето е лилаво розово цикламено или с такъв хибрид. Или е оранжерийно преторена.
Такъв цвят са... розово цикламени, надявам се да е първото.

# 759
  • София
  • Мнения: 1 677

Ето я, най-лявата светло розова. От Люлинския хоуммакс я взех. Имаше още една такава, но беше с малко кофти розетка и не посмях да я взема, иначе щеше да замине за подарък.

А днес мъжлето ми ме изненада с този гигант Simple Smile)

# 760
  • Мнения: 5 133


Преди да разцъфне  Heart Eyes



И в цялата си прелест  Heart Eyes

Снимките са от 2015 г., но с тях искам да Ви честитя празника и да Ви пожелая красотата в душите и пред очите да не свършва  bouquet

# 761

Общи условия

Активация на акаунт