ранно затваряне на фонтанелата

  • 2 105
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 014
Не знам колко обосновано е това за Матерната, но вече я изтеглят от аптеките. А онзи ден една акушерка ми каза, че е имала мн. тежко раждане с жена /заради вкалцяване на фонтанелката/, пила яко матерна. И аз не мога да повярвам, но... така или иначе вече няма да има матерна.
Матерната е чисто и просто поливитаминен препарат. Означава ли това, че бременните не би трябвало да пият каквито и да било витамини? Ако имаш някакаво сериозно инфо - дай го. Това, че някаква акушерка, израждала родилка е казала нещо за мен не е меродавно. Най добре е запознат със състоянието на последната лекарят проследил бременността.
Относно това, че (може би) няма да има вече по аптеките Матерна - причините могат да бъдат различни и дори не от медицинско естество.

# 16
  • Мнения: 666
Няма връзка между матерната и затварянето на фонтанелата първата ми бременност през 1995-1996 никой не пиеше матерна , фолиева киселина и какво да не сме родили болни деца - живи и здрави са си сега с второто като забременях -това пий , онуй не пий искам да ти кажа че фонтанелата на големия се затвори рано , така че аз не виждам връзка ,ако толкова те притеснява затварящата фонтанела през май просто спираш да даваш вигантол и без друго детето започва по естествен начин да си получава витамин Д

# 17
  • София
  • Мнения: 2 271
и аз бих спряла вигантола, вече е достатъчно слънчево и даже и да не ви се затваря бързо можеш спокойно да не го даваш! не се притеснявай, успех! Peace
Аз, пък не бих спряла Вигантола, при положение, че лекарката ми е казала да давам по 1 капка на ден.
Нали за това ходим на консултации - за да ни казват такива неща, а не сами да си ги определяме.
Тя, лекарката, със сигурност знае и оценява факта, че на вън е слънчево и щом, въпреки това е казала по 1 капка, значи така трябва!

# 18
  • Мнения: 144
   И според мен няма връзка между Матерната и затварянето на фонтанелата. По-добре давай на бебчо по една капка Вигантол , както ти е казал педиатъра . А за бебчо не се тревожи , главата нараства не само от фонтанелата , а и от шевовете на черепа , защото те не са вкостенели още.

# 19
  • Мнения: 6 315
Бебето ми се роди с много малка фонтанела и на 5 месеца се затвори напълно. Не съм давала Вит.Д изобщо по препоръка на педиатърката му. Ако й имаш пълно доверие както аз на неговата си следвай препоръката й.

# 20
  • Мнения: 3 698
На дъщеричката ми фонтанелата се затвори на 5 месеца, а вигантол спрях да давам месец по-късно.Напомняй всеки път на педиатъра ви да следи обиколката и не се тревожи, дори фонтанелата да се затвори, нали има черепни шевове- главичката си нараства спокойно  Wink !

# 21
  • Мнения: 2 936
Това за Матерната ми звучи доста глупаво Rolling Eyesаз я пиех през цялата бременност,а също и фолиева к-на,а към 7-ми м.и зимафлуор.просто не си добавях никакви витамини с храната и затова.Алекс е зимно бебе давах и също вигантол-фонтанелата и се затвори рано.знам едно бебче,което е с 1м.по-малко от нея също е приемало като нас вигантол и още не му се е затворила напълно.явно при всички деца е различно

# 22
  • Мнения: 3 042
и аз бих спряла вигантола, вече е достатъчно слънчево и даже и да не ви се затваря бързо можеш спокойно да не го даваш! не се притеснявай, успех! Peace
Peace
Дъщеря ми е родена Февруари и давах Вигантол само в началото, като се оправи времето и тръгнахме по разходки на слънце го спрях.

Това с матерната е напълно необосновано твърдение. Ако имаше и грам истина, то синът ми също би трябвало да е с отдавна затворена фонтанела.
Peace
На моят син  отдавна се затвори, но чак след като стана на годинка, а през цялата бременност и дори в началото докато кърмех съм пила Матерна.

Общи условия

Активация на акаунт