Подарявам персийски котарак на 7 години

  • 4 029
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 6 343
Боряна, потърси спешно роднини(баба, леля...), които живеят на село, в къща.
Там дай котарака-да живее на двор, да обикаля навън и да хаби енергия, но и все пак да го пускат на топло и да му дават храна.
Само това ми хрумна във вашия случай.
Преди това го кастрирайте.

Понякога съвместното съжителство не се получава. Ако го бяхте кастрирали някога, можеше и да е друго. Но на мен ми се изправя косата да чета, че напада детето.
Вариантът да се появи човек, който да го поиска е нищожен. На улицата в града-абсурд.
Опитайте с къща на село, моля! Praynig

# 31
  • Мнения: 10 547
Толкова е нормално възрастен некастриран котарак да напада дете, че няма на къде повече. Комбинацията от двете е почти недопустима за мен, и е учудващо, че в рамките на няма и месец чета за трети такъв случай само във форума, отделно са случаите, на които се натъквам по другата линия, която ме води до общуване с котки и търсене на дом за тях.

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 2 420
Нашият ветеринар не можа да ни даде конкретен съвет дали да кастрираме котаракът. Имало противоречиви мнения, наш избор било. Е, преди не съм не гледала котки. Имала съм мъжко куче. Четох, било садистично, изобщо няма гаранция, че няма да препикава след това. Реших да не го кастрирам. Винаги е бил спокоен, никога не е агресивен.
Напада само малкия ми син. Яде бой за това. знае, че ще яде бой и пак само него напада. Само да изпищи малкият и котакта отива да се крие /дори и той да не е виновен/.
Не е до липса на внимание, големият ми син го обожава и се занимава с него. За мен си е просто характер. Реших да го кастрирам и да му дам последен шанс.
На всички, които обичат котките - разбирам ви, но децата живеят в стрес, това им е травма за цял живот.
Пожелавам на авторката на темата да намери решение.

# 33
  • Варна
  • Мнения: 6 343
Приветствам кастрирането, макар и позакъсняло. Имайте предвид, че за промяната в хормоналния фон ще трябва малко време. Работете върху поведенческите проблеми на котката.
Аз също имам котка с поведенчески проблеми у дома и се стараем, четем, прилагаме наученото. Справяме се някак. У нас агресията е насочена не към хората, а към една от другите котки. На нас се съобщава за проблема с изпикаване по леглата, но в момента всичко е под контрол.  Simple Smile

# 34
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 889
Боряна, пробвала ли сте с успокоителни?! Има пипети за накапване на животното, хапчета на билкова основа, изпарители за контакт.

# 35
  • Мнения: 10 547
То ще е същото млад, здрав мъж, неправил секс с години, натъпкан с анаболи да се успокои от мента, глог и валериана.

# 36
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 889
И аз съм ЗА кастрацията. Но поведенческите проблеми не винаги спират с това мъдро решение. За това може да има бонус - успокоителни. Ревността, желанието на животното да доминира...не минава с клъцване на репродуктивните органи.

# 37
  • Мнения: 6
В много трудна ситуация сте.. От една страна си обичате котето, от друга се притеснявате за детето си и хигиената вкъщи. Не знам какво да ви посъветвам, освен да търсите по- упорито осиновители във фейсбук групи за животни (ако разбира се не сте го направили). На всички, които ви обвиняват им пожелавам никога да не са в тази ситуация. Наистина и за мен би било много изнервящо и неприятно котката ми непрекъснато да си пишка наляво надясно, да скача да драска( и то детето ми), аз да се връщам капнала от работа и да започвам да чистя цялата къща щателно и да сменям чаршафи.( понеже котката ги е препикала). Така представено не изглежда много розово. Ще поразпитам и аз за някой, които има възможност и желание да се сдобие с нов непослушен любимец.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт