Брекети - къде, какви, за колко? - тема 7

  • 118 592
  • 729
  •   1
Отговори
# 30
  • Sofia
  • Мнения: 2 368
То, че е възможно - възможно е, но тази преценка е от компетенцията на лекуващия ордтодонт. В крайна сметка като ти коригира едната челюст, то е малко съмнително, че ще пасне идеално спрямо другата и че ще има перфектен контакт между двете челюсти без нужда от корекция и на симетричната челюст.

Решиш ли се на брекети, то дали е едната, другата или двете е все тая Simple Smile Ако въпроса е от финансова гледна точка, лечението с брекети ако е една сума, то лечението само на едната челюст не е 1/2 от сумата. Обикновенно крайната цена е обвързана с общата продължителност на лечение, сложността на проблема и използваните материали. Напълно възможно е лечението с брекети на двете челюсти например да струва 3000лв, а само на едната да е 2400лв. Т.е. търси ортодонт който иска да ти реши проблема, а не да ти вземе парите с приоритет.

# 31
  • Мнения: 19
Някой може ли да ми покаже снимка на правилно подредени зъби? Ортодонтката на моята приятелка й е казала, че има два вида правилна подредба на зъбите и за всеки човек е подходяща различна. При единия вид зъбите в горната част образуват нещо като дъга (подредбата е някак извита?), а при другия вид са някак равни. Не знам дали го обясних добре и дали реално има такова нещо.


Приети са два типа естетика на усмивката, американски и европейски. При американския тип ( hollywood ) зъбите са големи, много бели и равни ( централните резци, страничните и кучешките са на една линия). При европейския тип, режещите ръбове на централните резци и на кучешките зъби са на една линия, а страничните резци са леко по къси и не достигат до тази линия. При по-младите хора е точно така. С годините зъбите малко по малко се изтриват и стават равни. Тук може да видите резултатът от лечението. http://smileartbg.com/%D1%81%D0%BB%D1%83%D1%87%D0%B0%D0%B8-%D0%B … 1%80%D0%BD%D0%B0/

# 32
  • Мнения: 19
Възможно ли е да се поставят брекути само  отгоре или е задължително и на долната челюст? Благодаря!

Лечението с брекети в едната челюст е възможно когато няма проблем със захапката, а трябва само да се подредят зъбите. Това се преценява след анализ на гипсови модели и рентгенови снимки. Тук може да видите лечение, проведено само в долна челюст: http://vbox7.com/play:0b9cb5340c

# 33
  • Мнения: 8
Здравейте.От две седмици съм, с брекети а , от една седмица насам забелязвам че, си стискам зъбите и то доста здраво.Дали има нещо общо с брикетите до сега съм нямала такъв проблем.?

# 34
  • Мнения: 1 354
Омръзна ми само да казват какво трябва да се направи и като се мине лечението пак да го няма този резултат, а ти да си изгубил сума ти време.
Надявам се да попадна на специалист, който максимално ще удовлетвори желанията на пациента Simple Smile

Аз нямам проблеми нито с подредбата, нито със захапката, става дума за естетическа корекция.

# 35
  • Мнения: 1 354
Възможно ли е да се поставят брекути само  отгоре или е задължително и на долната челюст? Благодаря!

Лечението с брекети в едната челюст е възможно когато няма проблем със захапката, а трябва само да се подредят зъбите. Това се преценява след анализ на гипсови модели и рентгенови снимки. Тук може да видите лечение, проведено само в долна челюст: http://vbox7.com/play:0b9cb5340c

Е сума ти приятелки минаха с брекети само на горна или само на долна челюст.
Сигурно има различни мнения, но резултатите са категорични!

# 36
  • Мнения: 19
Аз нямам проблеми нито с подредбата, нито със захапката, става дума за естетическа корекция.

Ортодонтското лечение има за цел да коригира неправилна захапка и кривите зъби. Ако вие имате правилна захапка и добре подредени зъби значи не сте за ортодонт. Обърнете се към колега който се занимава с естетична стоматология ( избелване, корекция на размера и формата на зъбите )

# 37
  • Мнения: X
Не разбирам какво значение имат в случая приятелките, след като всяка захапка е уникална, следвателно няма две лечения едно с едно напълно еднакви. Как му отговорим дали може да си сложи брекети само на горната челюст, като това може да прецени само ортодонтът?


Здравейте.От две седмици съм, с брекети а , от една седмица насам забелязвам че, си стискам зъбите и то доста здраво.Дали има нещо общо с брикетите до сега съм нямала такъв проблем.?

БрЕкети, не брикети. Брикетите са въглища. Аз също започнах да си стискам зъбите, това е заради измененията в захапката; ортодонтката каза, че не е проблем.

# 38
  • Мнения: 246
Здравейте.От две седмици съм, с брекети а , от една седмица насам забелязвам че, си стискам зъбите и то доста здраво.Дали има нещо общо с брикетите до сега съм нямала такъв проблем.?

При мен е обратното, с много дълбока захапка съм и нощем чак се будех с болки от силното стискане. Сега чувствам страхотно облекчение  Peace

# 39
  • София
  • Мнения: 335
Аз за сега съм много доволна от резултата. Минавам за тежък случай - дълбока захапка, струпани зъби и един ретиниран. За пет месеца имам значителна промяна в подредбата. Челюстите ми придобиха овална форма, а не са като на зомби. Чисто естетически изглеждат много по-добре, но на много места нямам контакт с долната челюст, което щяло да се коригира с носене на ластици. Ще изчакам и ще видя. Просто споделям, че съм много доволна от развитиетои на нещата до този момент. И мен ме предупредиха да не очаквам перфектна холивудска усмивка, но аз се замислям, че каквото и подобрение да постигна с брекетите, все ще е по-добре от изходния вид. При мен има и утежняващи фактори като възраст (30г), малка челюст, големи зъби. Наложи се вадене на 4 зъба, за да се подредят другите, което означава и значително преместване, за да се напаснат на мястото на извадените. Но пак казвам, доволна съм за сега. Ще видим как ще завършат нещата и дали всичко ще приключи добре.

# 40
  • Мнения: 720
Аз съм с брекети само на горната челюст. Лекуваме ръбцова захапка. Долната ми челюст е доста развита, а на горната има струпвания и зъби с по-малки от нормалното размери и оттам несъответствието. Отдолу зъбите ми са подредени почти идеално, а явно и без това доста наклонени навътре и няма какво да се иска повече от тях, затова и нямам брекети там. Всеки случай е индивидуален.
Като пари лечението ми е точно наполовина на лечение с брекети на двете челюсти.

Последна редакция: ср, 30 дек 2015, 02:12 от Grizantema

# 41
  • Мнения: 718
- избрах ортодонтите в Ортоестет, лечението ще ми струва 3000 лв. с керамични брекети.
Lauren , а дали предлагат и разсрочено плащане?
Да, аз така плащам  Simple Smile

# 42
  • Мнения: 1 849
Здравейте и от мен Simple Smile Снощи съвсем случайно си открих снимките от преди брекетите, слагам и такива след:







Снощи доста се изненадах като ги разглеждах, забравила съм колко бяха криви Wink
Това е след 1 г и 2 м носене, без вадене на зъби, д-р Йозгюр ми направи стрипинг.
След празниците ще отида да ми изчисти кариеса, който се вижда на зъба, който беше най-крив, образувал се поради години невъзможност от почистване там.

# 43
  • Мнения: 1 365
Чудесен резултат Peace
Надявам от март да мога да почна да нося и аз.

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 4 135
 Heart Eyes Браво, Тара, страхотен резултат!
Сега си имаш истинска холивудска усмивка - пожелавам ти да имаш поводи да я показваш постоянно  bouquet Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт