Кърмите ли децата си над 1 година?

  • 2 079
  • 55
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 404
И ние се кърмим още(Ния е на 1г и осем месеца),проблем ми е липсата на алкохол Embarassedама го преживявам Laughing

# 46
  • Мнения: 549
Благодаря на всички които споделяте опита си, а най-остроумните отговори ще ползвам при случай Laughing

# 47
  • Мнения: 5 255
Да, продължавам да кърмя Лора  Heart Eyes, без да съм се замисляла каква е възрастта и  Mr. Green
Проблеми нямам и не съм имала  Wink.

# 48
  • Мнения: 516
И ние се кърмим безпроблемно.
Не смятам да отбивам.
Ники су4е предибно сутрин и ве4ер,така,4е през деня,спокойно мога да отсъствам,ако се налага....
Недавам обяснеяния на разни познати,4е още кърмя - ако слу4айно разберат,запо4ват да се дивят,а аз запо4вам искрено да се забавлявам  Wink

# 49
  • Мнения: 310
и ние се кърмим и мисля, че скоро няма да се отбием. Отдавна не е искал да го кърмя навън. Кърмим се през нощта, сутрин, вечер и през деня като го приспивам ако сме в къщи. Ако сме в колата или в количката си заспива без проблеми сам.

# 50
  • Мнения: 412
Много, много ви се радвам Heart Eyes
Аз кърмих Матей 1г и 10 дни и си мислех, че той сам се е отказал, но като се замисля, може и аз да съм му повлияла с някаква припряност или...не знам newsm78
Ако отново стана мама някой ден, тържествено обещавам да се придържам по-дълго към този "начин на живот"!
  bouquet

# 51
  • Мнения: 384
И ние се кърмим още,но слава богу намалихме темпото и сега сучим само вечер и нощем.Много ме уморява кърменето,особено честото и това,че малката ме използва като биба и така стиска...Задушавам се от това постоянно висене отгоре ми денем и нощем.Искам да се отбиеме,чувствам се готова за това,сега изчаквам нея.

# 52
  • Мнения: 786
Ето ни и нас в отбора.Вики е на 1.6 год,но продължаваме да се кърми навсякъде и по всяко време на денонощието.От две седмици е на ясли и "една доза топло мляко" след като я взема и действа много успокоително.Няма търпение да се приберем и да ми покаже къде да седна за да си цокне.По въпроса с отбиването съм казала:Докогато има и докато може и иска".Ако ще да е като Крали Марко Laughing Понякога се изнервям като ми виси като вакуум по цял ден,но се успокоявам,че съм късметлийка като така лесно се решават леките и неразположения.Все пак не е лесно да си майка,както си мислят някой от другата страна.

# 53
  • Мнения: 350
Да, и то с удоволствие!!  bouquet
Нека ни растат живи и здрави - колкото по-дълго кърмене, толкова по-добре.
И хич не се връзвай на завиждащите, които като отбият на 3 мес. и се шашкат защо детето след месец проявило алергия.
Успешно кърмене!!!  bouquet

# 54
  • Мнения: 2 609
Кърмих до 1,4 1/2 Laughing. След няколко дневно отсъствие, като се прибрах Яна не пожела да суче /иначе не бих и отказала/. Реших, че това е подходящия момент за отбиване, а и преди да забременея имах пороблеми с гърдите и се притеснявах как са се развили нещата, през това време. Слава Богу всичко е наред! Следващия път-повече. Peace

# 55
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
И ние продължаваме да се кърмим. Бих искала също да споделя за яслата - моята щерка ходи на ясла от 3 месеца вече и също нямаше никакъв проблем със свикването, ама никакъв. Все си мисля, че има някаква връзка с кърменето Laughing В началото като ме видеше и веднага искаше да цока, не можеше да става и въпрос за чакане докато се приберем, едвам издържаше да отидем до калата, а в повечето случаи се кърмехме там на място Laughing Сега вече тия случаи са доста по-редки и започва да си иска вече все по-късно, вярно е че и с оправяне на времето, след яслата я водим на разходки и тя просто не се сеща, като се приберем в къщи, обаче, не пропуска Laughing

Аз също, като Белинда, губя надежда за естествено отбиване. Трябва да си призная, че започва да ми омръзва, тежат ми и килата, а двата пъти когато се опитвах да спазвам НВД, Вики получи разстройство.... Та може и след 2 годинка да приложа малко натиск, въпреки че това само си го мисля, а на практика изобщо не виждам как ще стане, защото ако й откажа кърмене за малко и настава направо война.....

Общи условия

Активация на акаунт