Заместване на нощното хранене

  • 2 371
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • по Пътеката
  • Мнения: 180
      
 Още от новородена спеше цяла нощ.Не съм я будила.

Мисля обаче,че детето само показва от какво има нужда.

Според мен е рано още за отказване от нощното хранене Simple Smile

# 16
  • Мнения: 3 926
За да си спокойна и ти и бебето се научи да кърмиш легнала Grinning Аз в началото се притеснявах да не би да се отпусна и да се прекатуря върху беба и затова я слагах да спи до мен върху анатомична възглавница (тези, дето ги рекламираха навремето по Телешоп Wink ) и се надигах леко, когато проплачеше за кърмене, после установих, че така все пак се будя и се престраших да я слагам до мен. Просто инстинктът не ми позволява да се премествам, пък и не мога да заспя супер дълбоко, когато тя е до мен. Та така сме и до ден днешен, само дето вече я слагам до себе си и тя се самообслужва Wink

# 17
  • Мнения: 55
И аз докъм 4-*тия месец не съм пропускала кърмене през 3/4 часа. Но след това постепенно той сам си спря храненето в малките часове на ноща. Е не изведнъж - от да речем 12ч. до 6ч., ами напр.12ч. и после към 4,30 часа; после към 5 часа и т.н.
Не мисля че трябва да се притесняваш че не иска вода или чай. Моят син също не ги харесваше, а през ноща си се будеше само за храна. Пробвала съм с вода, но плачът не спираше докато не дам ядене. А после постепенно сам си се отучи. Имаше един период от окол 2 месеца - между 6 и 8 месец (ние вече сме почти на годинка!!!) когато се будеше често нощем и пиеше вода?? и после пак заспиваше...но това беше после

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
Моят син все още се буди през нощта и се кърмим Laughing.Мисля че насила нищо не става. StopКогато детето е готово да се откаже само ще го направи Laughing

# 19
  • Мнения: 1 878
М да, някой наистина не са фенове на премахването на нощното кърмене  ако бебо не го направи сам, но аз не изтърпях и го отучих, въпреки че съм фенка кърмачка и мисля и дано да се кърмим дъъъългоооо.
Ние също не пиемахме биберони и води затова аз го гушвах и със залъгалката му имитирах кърмене  Mr. Green - така де в поза за кърмене и вместо цици давам залъгалка, като го притисках към мен все едно ме цока, той милия цока цока и заспиваше и така за около седмица и спря да се буди през нощта. Сега има моменти когато сме болнички или неразположени нащо да се буди, тогава не му отказвам и давам да си цокне, пък той сам си се отказва след около 3-4 дена.

# 20
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Мойта беба сама се беше отказала да се буди нощем към 3 месец,после заради зъбките пак започна,сега от 2-3 нощи не се е събуждала.В началото съм давал вода,но после тя я отказа и сега и давам да суче,вземам я да спи при мен и я кърмя легнала,така и аз си спя,тя си хапва. Mr. Green

# 21
  • Варна
  • Мнения: 4 969
доскоро се будеше и ядеше нощемй...
момченцето ти е малко,нека си хапва колкото и когато иска:)
Подкрепям, моят син ядеше нощем до годинка и нещо, и то кисело мляко.Нищо му няма

# 22
  • Мнения: 3 929
Ние сме на почти 6 месеца, а аз още ставам нощем да го кърмя. Мислех да отворя нова тема, но видях тази. Защото ми се смеят тайно, че още го кърмя през нощта. Та се зачудих, дали е нормално или аз не съм с всичкия си. Ами какво да направя, като той се буди и иска да цока?!Има нощи, когато спи през цялото време, друг път се буди по веднъж, някой път - по два пъти - всеки път е различно. Пробвах с вода, но АБСУРД! Надявам се сам да се откаже от нощното папане, защото наистина има нощи, когато не издържам от умора. Той просто си е ящен - да е жив и здрав - откакто се роди и водата не може да го излъже по никакъв начин. Така че съм се примирила с положението. Дано с това да му дарявам здраве.

# 23
  • Мнения: 2 282
Защото ми се смеят тайно, че още го кърмя през нощта.
Кой е тоя, дет се смее тайно? Дай го насам, да го осмеем! Като си иска човека храна, колкото и да го наливаш с вода, все няма да е доволен. И ти няма да се наспиваш...
А за да се наспиваш, послушай Асинка - кърми, докато спиш, голям кеф е!
Между другото, добре си дошла в отчетния форум на октомврийките, и да знаеш, че повечето бебета там също ги храним нощем.

Общи условия

Активация на акаунт