Чакаме бебе за края на април- каква количка?

  • 2 285
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 500
Лично аз, като препатила мама вече на едно зверче имам следните изисквания към количка и ти препоръчвам да се замислиш за тях:
1. ако ще се придвижвате до разходката с кола, в смисъл ако живееш някъде нагоре из Варна и ще слизаш редовно до Морската градина, първо ти трябва столче-кошница съвсем бебешки. Обаче такова дето може да се слага на шаси, шасито само ти стои в багажника на колата и си носиш бебето до колата и от колата до вкъщи. Това е поне 2-3 месеца, зависи колко ще стане голямо бебето. За мен това е Макси-Кози, а шасито на Куини. Кошница ще ти трябва и като го водиш на консултации също.
2. След това, като стане на 3 месеца това е месец юли, прекрасно можеш да го сложиш в Спиди на Куини и да си караш с нея, докато стане на 2 годинки. Лека, удобна и маневрена.
С един куршум два заека дето се вика Mr. Green Купуваш си Спиди на Куини и си решаваш проблема с количка изобщо, на шасито може да се постави столчето-кошница, ако порасне направо в количката.
Поне този път смятам да постъпя така, защото със сина ми си купих комбинирана количка, която е ужасно тежка за мен, етърва ми я вдигаше без проблем, но на мен явно са ми слаби китките  Mr. Green разглобявах я, коша в колата, шасито в багажника, като се паркираме някъде почва едно сглобяване не ти е работа. После той взе, че се изтърси от комбинираната, както беше закопчан и си падна на главата, че е щурав, щурав е, но... Наложи се на 7 1/2 м да купувам лятна количка с допълнителни колани, като в случая се обезмисли покупката на комбинирана количка.
Ето ти да видиш за какво говоря:
http://www.family-bg.com/catalog/prX_1256.htm

# 16
  • Мнения: 1 170
Приятелят ми работи точно в този магазин на Илиянци, във фирма Мони Трейд ООД...та ако искаш някаква информация за която и да е количка на фирма Cangaroo може да се обърнеш към нас.Ще ти помогнем с удоволствие.Сега при тях пристигнаха и новите модели.Ние си избрахме модела Victoria тежи 10кг.Този модел го няма в сайта на фирмата, той не е променян от две години. Утре ще ви покажем и снимка.

Лелеееее, как се радвам, че те прочетох Hug . Аз миналата седмица се влюбих в тази количка, страхотна е. Но никъде никой не можа да даде инфо за това дали има грешки самия модел- навсякъде само за Круизъра на Кенгуроо се говори. Ееееее, много ме зарадва, да знаеш...  bouquet
salina, извинявай за ОФФ-а, но се се стърпях и... Embarassed Embarassed Embarassed

# 17
  • Мнения: 161
Виждам, че и от количка се интерисуваш Laughing. Ще си позволя малко съвети. Първо, гледай да е сравнително лека, защото във Варна както знаеш нищо не е съобразено с факта, че майките все пак трябва да извеждат бебетата си в колички - стълби, високи тротоари, паркирани коли и т.н.
newsm10 , не само във Варна е така.
Триколките са по-трудни за управление, особено на завои, иначе са яки, съгласна съм!

Тук мога да поспоря, не са по-трудни, напротив. От раждането на Вики сме с триколка, наложи ми се около месец да ползвам една четириколка - еее мерси, едва се справих. По неудобно нещо не съм бутала. Моя приятелка беше с четириколка година и нещо, счупи се и взеха триколка - каза че се е родила. И с други майки съм говорила  - на моето мнение са.
Най добре помоли някоя майка в парка или позната с дете да ти даде да побуташ и сама да прецениш, иначе мнения много.


Кошче за кола - чак след като се научи да седи - 6-9 месец, зависи от детето. По рано не е желателно!

Кошчето за кола, няма нищо общо със сядането.


Успех и леко раждане  Hug

# 18
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Ако трябваше сега да купувам количка бих купила Маг Ингланд с въртящи гуми, тежи 9кг., много добър дизаин, обръщаща дръжка, което е голямо предимство, с чудесно зимно покривало от което не влиза от никъде вятър през студените дни. Цената и е супер /220-230лв./  Peace

# 19
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Моят си не роден април месец; взехме количка Маг Ингланд Принцес, мноого съм доволна от количката  Hug Hug
Относно триколките - пред очите ми една триколка се счупи (предното колело счупи), да готини са, но не са много стабилни.
Не бих си купила триколка, мое мнение Peace

# 20
  • Мнения: 2 768
Относно триколките - пред очите ми една триколка се счупи (предното колело счупи), да готини са, но не са много стабилни.
Не бих си купила триколка, мое мнение Peace

Чакай малко! От триколка до триколка разлика от земята до небето! Аз имах Quinny Speedi SX и мога да ти кажа, че няма такава здрава количка! Дори след почти година ползване тя все още си е като нова. А за останалите и предимства ако пиша...Лека, свръхманеврена, широка, комфортна, удобна, много проходима...и още и още! Струваше си всеки лев, аз съм майка с опит, такава количка не съм имала! (все пак минах и през CAM и CHICCO!)

# 21
  • София
  • Мнения: 98
И аз съм съгласна, че от триколка до триколка има разлика. Аз също имам Quinny Speedi SX и съм страхотно доволна от нея. Наистина е маневрена, много проходима. Мойта беше и с кош за лежащо бебе и от него също бях доволна и съм го ползвала, въпреки че бебето е лятно. Сега съм взела и една Джордани сгъваема като чадър, стои ми в колата, доволна съм и от нея. Но не е за подценяване  и финансовия проблем. Quinny не е евтина. Може би най-напред трябва да определите какви пари ще се отделят за количка и според тях да се ориентирате.

# 22
  • Мнения: 2 653
Приятелят ми работи точно в този магазин на Илиянци, във фирма Мони Трейд ООД...та ако искаш някаква информация за която и да е количка на фирма Cangaroo може да се обърнеш към нас.Ще ти помогнем с удоволствие.Сега при тях пристигнаха и новите модели.Ние си избрахме модела Victoria тежи 10кг.Този модел го няма в сайта на фирмата, той не е променян от две години. Утре ще ви покажем и снимка.
Ами ако може аз да попитам- аз си бях харесала една количка- светли-зелен  пастелен цвят, комбинирана в един магазин. А какво производство са тези колички?

# 23
  • Мнения: 111
Cangaroo са супер, но са 13-14 кг са триколките, но пуснаха нов модел - четириколки и са мн.хубави, тежат около 7 кг

# 24
  • Мнения: 1 170

vesimir ,  а знаеш ли кой е този модел? Че аз към Cangaroo съм се насочила... Rolling Eyes

# 25
Zdraveite, nie shte si imame beb4e prez fevruari i mi e mnogo trudno da izbera koli4ka. Bihte li mi kazali dali ste dovolni ot modela Victoria na Cangaroo? I prodavat li v Burgas i kade koli4ki na Giordani? Blagodaria vi predvaritelno.

# 26
  • Мнения: 3 457
ние сме също края на април,купихме си чико пик-ъп и съм много доволна,този модел е спрян от производство ,но има друг подобен модел чико кортина,той е в комбинация с кошница ,нещо което ми липсваше на мен-успех в избора.

Общи условия

Активация на акаунт