може ли да се дава Осцилококцинум на двумесечно бебе?

  • 1 941
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 110
Здравейте
Искам да попитам дали може да се дава Осцилококцинум на двумесечно бебе,защото вкъщи всички сме болни и искам да го защитя по някакъв начин.А все някой трябва да го гледа детенцето ;d.Помогнете моля ви.

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Да,може.Витамин С течно за пиене,малка ампула също давай

# 2
  • Мнения: 46 518
Вижте си листовката, но за толкова малко дете задължително се консултирайте с лекар!
Ампулите са инжекционен разтвор, не бих давала орално.

Аз не бих дала нищо, само кърма/мляко на поискване.

# 3
  • Мнения: 11 344
Мисля, че трябва да го прокоментирате с педиатъра. Дори и да може то колко и по каква схема има значение.

Слагайте всички маски и мийте ръцете постоянно. Купете си много маски и ги сменяйте МНОГО често. Дезифенктанти за ръцете, маниакално изваряване на биберони. Не е задължително и бебчо да се зарази  Peace

# 4
  • Мнения: 110
Да,може.Витамин С течно за пиене,малка ампула също давай
Как трябва да му го давам,колко пъти на ден.И Осцилококцинума и вит. С заедно ли или?

# 5
  • Мнения: 11 344
Драга Еми, двумесично бебе може да бъде убито от форумски съвети. За толкова малко дете само и единствено лекар определя лечението и превенцията. Peace

Предозирането на витамин С води до сериозни последици на детските бъбреци. Осцилококцинума може да замаскира грип, който в последствие да ескалира и да нанесе непоправими щети.

# 6
  • Мнения: 110
Да знам бебо не е задължително да прихване грипа от нас и дано няма, но трябва да предприема някакви предпазни мерки.

# 7
  • София
  • Мнения: 28 571
Мисля, че трябва да го прокоментирате с педиатъра. Дори и да може то колко и по каква схема има значение.

Слагайте всички маски и мийте ръцете постоянно. Купете си много маски и ги сменяйте МНОГО често. Дезифенктанти за ръцете, маниакално изваряване на биберони. Не е задължително и бебчо да се зарази  Peace

На 2 часа се сменяха, мисля. Към тези съвети добавям и - често проветряване. По темата - на двумесечно бебе не бих дала нищо, без да съм го съгласувала с педиатъра преди това, а не с непознати във форум  Tired

# 8
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Да,може.Витамин С течно за пиене,малка ампула също давай
Как трябва да му го давам,колко пъти на ден.И Осцилококцинума и вит. С заедно ли или?

Момиче питай си педиатъра. Ние тук може да даваме съвети , но всяко нещо е много индивидуално. Все пак това е  толкова малко бебе .  Hug
 Аз лично  бих ти дала съвет да си кърмиш детето и както други мами споделиха добра хигиена около бебето.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Ампулите са инжекционен разтвор, не бих давала орално.
Има и за пиене ампули.Затова и написах за пиене.


Често проветряване също

# 10
  • Мнения: 12 665
Вижте си листовката, но за толкова малко дете задължително се консултирайте с лекар!
Ампулите са инжекционен разтвор, не бих давала орално.

Аз не бих дала нищо, само кърма/мляко на поискване.



Ужас. Педиатърът ни ги е предписвал. Орално.

# 11
  • Мнения: 11 344
Вижте си листовката, но за толкова малко дете задължително се консултирайте с лекар!
Ампулите са инжекционен разтвор, не бих давала орално.

Аз не бих дала нищо, само кърма/мляко на поискване.



Ужас. Педиатърът ни ги е предписвал. Орално.

Спокойно, няма нищо страшно.  Laughing Даже като са за венозен прием контрола е много по-голям.

# 12
  • Мнения: 46 518
Пак късмет че са били ампули, можеше и свещички да гълтате да изпише  Simple Smile

Има и за пиене ампули.Затова и написах за пиене.
Ясно Peace явно и в аптекарите е грешката, защото само инжекционни са ми предлагали (преди де, отдавна не съм търсила).

# 13
  • Мнения: 11 843
Синът ми беше на почти годинка когато личната си позволи да изпише по 1/2 Осцилококцинум, че се бяхме изпоразболяли почти всички, но първия й съвет беше - маски и проветряване. Аз настоях нещо да дам и тогава ми каза по 1/2 ампула от Осцилококцинума.


Изкуствени витамини на толкова малко дете аз не бих дала, но това си е моето мнение.

Но всички тук са прави в едно - детето е много малко и не си позволявайте съвети по интернет или дори да прочетете нещо пак се консултирайте с лекаря Peace.

# 14
  • Мнения: 110
Аз просто искам да разбера какво е мнението и на други майки.Винаги преди да дам някакво лекарство каквото и да било то винаги се консултирам с лекар. Peace

Последна редакция: вт, 29 дек 2015, 16:46 от Еми ☺♥

Общи условия

Активация на акаунт