Лизинг без оскъпяване (0% лихва)?

  • 4 267
  • 14
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 38
Здравейте,

Харесала съм си 1 продукт от магазин за електроника, който в момента предлага промоционално изплащане на лизинг без оскъпяване.
Скрит текст:
Магазинът е Плесио, а лизинговата схема е на Пощенска банка. Ако се сметне за реклама, моля да бъде изтрит скрития текст.

Имате ли опит с пазаруване по такъв начин и какви уловки може да има?

Благодаря предварително

# 1
  • Мнения: 25 600
Аз съм купувала електроуред от Технополис на лизинг без оскъпяване, към друга банка обаче. Нямаше никакви уловки, освен че първата вноска трябваше да се внесе веднага.
Подозирах, че цената може да е надута за случая и проверих как е по другите магазини. Там въпросният продукт беше даже по-скъп, така че тази схема се оказа най-изгодният вариант за мен - хем на най-ниска цена, хем на разсрочено плащане.

# 2
  • София
  • Мнения: 38
Мерси за отговора, Как` Сийка!

Мен най-вече ме притеснява дали няма вратичка да си променят условията впоследствие и да ми сложат и лихва в даден момент. Понеже става въпрос за дълъг период, 24 месеца...

# 3
  • Мнения: 46 511
2 уреда сме изплащали така и не е имало никакъв проблем.
Само си сравни цената с другите магазини, за да не е номерът описан от Как` Сийка  Peace

# 4
  • Мнения: 1 457
това финансиране пише, че е чрез издаване на кредитна карта от Пощенска банка - има годишна такса от 45лв, а и според мен се начисляват и лихви както при всяка кредитна карта.. Няма безлихвено кредитиране, под една или друга форма кредитиращата институция си получава лихвите - или от крайния потребител, или от търговеца /ако той обявава крайна цена, включваща и лихвите/

# 5
  • Мнения: 25 600
А, това с кредитната карта е уловка, да. Аз не бих се вързала.

# 6
  • София
  • Мнения: 38
това финансиране пише, че е чрез издаване на кредитна карта от Пощенска банка - има годишна такса от 45лв, а и според мен се начисляват и лихви както при всяка кредитна карта.. Няма безлихвено кредитиране, под една или друга форма кредитиращата институция си получава лихвите - или от крайния потребител, или от търговеца /ако той обявава крайна цена, включваща и лихвите/

Може ли да ме ориентираш в коя част го пише, че така и не видях никакви детайли за този лизинг? Мерси

# 7
  • Мнения: 46 511
Може да е без лихва и без такса. До изтичането на конкретния договор за стоката важат други условия, след като изтече става обикновена кредитна и важат онези, които пишете. Но може да се закрие без проблем тогава и да не се плаща нищо.
Разбира се трябва да се види конкретния случай, всеки има различни точки  Peace


# 8
  • Мнения: 1 457
това финансиране пише, че е чрез издаване на кредитна карта от Пощенска банка - има годишна такса от 45лв, а и според мен се начисляват и лихви както при всяка кредитна карта.. Няма безлихвено кредитиране, под една или друга форма кредитиращата институция си получава лихвите - или от крайния потребител, или от търговеца /ако той обявава крайна цена, включваща и лихвите/

Може ли да ме ориентираш в коя част го пише, че така и не видях никакви детайли за този лизинг? Мерси

като добавиш продукта в количката и избереш опция за плащане на кредит, след избор на пощенска банка се появяват данни за вноските и доп.информация
Това видях на сайта на самата банка
https://www.postbank.bg/bg-BG/Individuals/03Cards/Instalments/

според мен е по-добре да избереш друга опция за разсрочено плащане, освен ако нямаш кредитна карта и тази да я ползваш и за други покупки..

# 9
  • София
  • Мнения: 2 044
Както по-горе са ти писали-издават ти кредитна карта.Аз исках да взема по същият начин от Плесио новият Айпад за детето ,но в този момент не ми е даваха 2500 и реших така да го взема,но не ме одобриха от Пощенска банка Mr. Green.Много ме ядосаха защото момичето в магазина 30 минути попълваше документи,след това висях 30 минути да ми кажат че не са ме одобрили от тъпата им банка.Вярно че се осигурявам на 500 лв заплата,ама имам доста депозити в банки,а до лятото им бях и клиент с доста солиден депозит,имах си личен банкер който ми досаждаше.Изтеглих си парите че ми се сториха рискови .Много се ядосах  и го платих кеш,повече никога няма да съм клиент на Пощенска банка,ако ще и последната банка да са.Страшни тъпаци ,то е ясно  че винаги ще си съберат парите ,чак пък 2500 да не  ми отпуснат hahaha Joy
Но определено хубаво чети договора за картата която ще ти натресат.

# 10
  • Мнения: 25 600
Не можеш ли да го купиш това нещо от другаде, където не те задължават с кредитна карта?
Аз досега съм взимала стоки на изплащане само със стоков кредит (не съм сигурна дали точно така се казва) - освен евентуално олихвяване (а може и без, ако следиш какво предлагат без олихвяване), други задължения към банката не съм имала, нито проблеми след това. Говоря за JetCredit и TBI.

# 11
  • Мнения: 14 629
Много рядко купувам нещо на лизинг.През м.юни купих точно от "Плесио'' с кредитна карта на пощенска банка стока с разсрочено плащане без лихва.Имаше възможност сама да реша за колко месеца да изплатя.Най-дългият период беше 36м.Аз прецених за 6м. и през ноември внесох последната вноска.Наистина няма абсолютно никаква лихва!Тези условия без лихва не важат непрекъснато.В определени месеци ги правят.През м.юли исках по същата схема да взема др.стока,но за нея си има лихва.Промоцията беше свършила.И на мен не ми хареса момичето от банката.Изобщо не беше разбрала,че имам кредитна карта от тяхната банка,даже втора към първата.Аз се чудех защо ме занимава с глупости.Нямам идея колко е годишната такса за такава карта,но не е 45лв.За двете плащам годишно 50лв.Всеки път като се опитват да ми пробутат и някоя промоционална карта им изтъквам,че тези такси за пластика ме спират.

# 12
  • Мнения: 1
Само внимавайте какво си взимате защото с рекламациите е ужасно.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 36 601
Аз съм върл противник на кредитните карти, защото имам лоши спомени. Преди години ме бяха прекарали така, с телефон на изплащане, задължително с кредитна карта. Не помня към коя банка беше, но лошите спомени още ми държат влага и ако ще последната стока на света да е, с кредитна карта повече не взимам нищо. Те не напразно са го направили така - не защото на клиентът ще му е по-изгодно или удобно, а на банката. Открай време си знам - започне ли някой да те убеждава колко ти е изгодно нещо си, значи това нещо е изгодно по-скоро за него. Говоря от личен опит.

# 14
  • Мнения: 48
Покупката на стока на изплащане се нарича кредит, лизинг е друго нещо Peace. Момичетата са обяснили добре за кредитната карта. В повечето случаи това го правят банките, не банковите финансови институции нямат такава практика. При 0% оскъпяване се сключва споразумение м/у търговеца и финансовата институция, при което търговеца поема % от стойността на стоката. Това всъщност е печалбата на кредитната компания. Където пише 0 си е 0%. Разбира се, те имат право да ви сложат застраховки към договорът, които оскъпяват, но вие от ваша страна имате право да ги откажете  Wink

Общи условия

Активация на акаунт