Гъбички!!!Писна ми...почвам да се лекувам сама 10

  • 119 209
  • 785
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 537
Оххх и аз тук с тая гад упорита.
Ще ви чета и ще направя първа проба с мед и сода!
Успех момичета!

# 61
  • Мнения: 615
Цитат

Бял равнец едва ли ще те оправи, доста са слаби билките според мен за такъв проблем, но лично аз не съм пробвала. За диетата мисля, че има значение и лекари са ми го казвали - да се яде по-малко сладко.

Аз това за диетата съм го чувала къде ли не, но последно като питах моя гинеколог трябва ли заедно с предписаните лекарства да спазвам и някаква диета, той каза не и това много ме изненада.  newsm78

# 62
  • Мнения: 4 170
Цитат

Бял равнец едва ли ще те оправи, доста са слаби билките според мен за такъв проблем, но лично аз не съм пробвала. За диетата мисля, че има значение и лекари са ми го казвали - да се яде по-малко сладко.

Аз това за диетата съм го чувала къде ли не, но последно като питах моя гинеколог трябва ли заедно с предписаните лекарства да спазвам и някаква диета, той каза не и това много ме изненада.  newsm78
Ами всеки лекар си има различно мнения явно. Simple Smile Чак диета не според мен, просто да се ограничи сладкото помага в лечението.
Ти как се лекуваш?

# 63
  • Мнения: 11
За да намалите количеството на кандида бактериите в организма си е необходимо да изключите въглехидратите от диетата си. Добра идея за това е да ограничите приема на хляб, макарони, пресни и сушени плодове до 20-60 гр. дневно. По този начин ще намалите и размножителните способности на гъбичните бактерии.

Сведете до минимум консумацията на захар и захарни изделия. Захарта се среща под много и различни форми, затова четете внимателно етикетите на хранителните продукти и ги проверявайте за наличие на някоя от следните съставки:
•Глюкоза
•Гликоген
•Захароза
•Лактоза
•Малтоза
•Фруктоза

В допълнение към този списък се старайте да сведете до минимум и консумацията на мед, меласа, кленов сироп, захар, шоколад, алкохол, царевичен и оризов сироп. Необходимо е да преустановите консумацията на храни, които съдържат мая и глутен. Оцетът и храните с високо оцетно съдържание допринасят за повишаване на киселинността на стомашно-чревния тракт, което ги прави много неподходящи за хора, страдащи от гъбичкни инфекции. Ограничете и консумацията на всички млечни продукти. От тях само киселото мляко няма да ви навреди и не е нужно да го изключвате от диетата си.

Какво е позволено да консумирате при открити кандиди (гъбички)?

При откриване на кандида гъбички вашето тяло ще се нуждае от определен вид хранителни вещества. В специалния списък с полезни храни в борбата с Кандида Албиканс участват чесънът и лукът, бета-каротинът и витамин С, които най-лесно се набавят от зеленчуците, които имат тъмнозелени листа. Също така, много полезен помощник е и витамин Е, който се съдържа основно в ядките и семената. Позволява се и консумацията на кафяв ориз и просо.

Изпробвано и помага в борбата с гъбичките.

# 64
  • Мнения: 615
Аз вече втори ден се опитвам да се храня без въглехидрати, но е почти невъзможно това нещо. Освен това не съм напълно убедена, доколко това е полезно за организма като цяло. Аз се водя по тази диета:

http://imuno.blog.bg/recepti/2013/02/14/kandida-dieta-dobavki-bi … rali-i-dr.1053408

но откровено казано, не мисля че е възможно спазването и пък да не говорим за период от 1 до 3 месеца  Shocked

# 65
  • Мнения: 35 961
откажи ги постепенно, не за един ден
първо бързите въглехидрати /бялата захар/, после плодовете, накрая и тестените неща, картофите, ориза, бобовите и т. н.; също не забравяй да гледаш за "скритите въглехидрати"

чудесно се отслабва безвъглехидратно и се издържа, защото организмът привикава постепенно
в "диети" има и тема за вм-нвд

# 66
  • Мнения: 11
А като добавка към диетата няма да е зле да помислите за подходящ начин да подсилите имунната система!

# 67
  • Мнения: 4 170
Цитат
За да намалите количеството на кандида бактериите в организма си е необходимо да изключите въглехидратите от диетата си.

Кандида са гъбички.
Чак пълно изключване на въглехидрати от менюто според мен не е много добра идея, защото ще намали енергията на организма и съответно е много възможно да отслаби и имунната система. Мен лекарите са ме съветвали само да огранича сладкото като захар, шоколади, сладки тестени храни и подобни. Peace Това е само допълнение към лечението, само по себе си едва ли ще ви излекува.  Peace  Истината май е в упоритостта.

# 68
  • Мнения: 3 724
откажи ги постепенно, не за един ден
първо бързите въглехидрати /бялата захар/, после плодовете, накрая и тестените неща, картофите, ориза, бобовите и т. н.; също не забравяй да гледаш за "скритите въглехидрати"

чудесно се отслабва безвъглехидратно и се издържа, защото организмът привикава постепенно
в "диети" има и тема за вм-нвд



И какво тогава да се яде, това ме затруднява

# 69
  • Мнения: 35 961
теми, в които потребителите ще ти бъдат по-полезни от мен, защото са по-навътре в материята:
НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 103
ВМ-НВХ рецепти
успех!

# 70
  • Мнения: 3 724
благодаря  bouquet

# 71
  • Мнения: 8
Здравейте,дами!Като много от вас тук,искам и аз да споделя един такъв проблем.Макар,че не съм сигурна дали са гъбички и какъв вид са ,честно казано и на мен ми е писнало да ходя  по гинеколози ,тъй като вече сигурно три пъти съм се лекувала с антибиотици ,но ефект никакъв.Появяват се (симптомите характетрни за гъбична инфекция),после изчезват,после пак се появават (при положение ,че личната ми хигиена е повече от нормална) и вече не знам какво да правя.Чудя се дали се дължи на храната САМО или има и други методи ,с които да премахна тия гадини веднъж завинаги.Молбата ми е някой ,ако знае лекар ,който би ми назначил някакава хомеопатия или вие знаете някакви методи  за самолечение,макар че знам ,че не е много подходящо сама да лекувам такъв вид проблем,но при когото и да отида все някакви химии ще ми изпише...ще съм ви много благодарна! : )

# 72
  • Мнения: 4 170
Здравейте,дами!Като много от вас тук,искам и аз да споделя един такъв проблем.Макар,че не съм сигурна дали са гъбички и какъв вид са ,честно казано и на мен ми е писнало да ходя  по гинеколози ,тъй като вече сигурно три пъти съм се лекувала с антибиотици ,но ефект никакъв.Появяват се (симптомите характетрни за гъбична инфекция),после изчезват,после пак се появават (при положение ,че личната ми хигиена е повече от нормална) и вече не знам какво да правя.Чудя се дали се дължи на храната САМО или има и други методи ,с които да премахна тия гадини веднъж завинаги.Молбата ми е някой ,ако знае лекар ,който би ми назначил някакава хомеопатия или вие знаете някакви методи  за самолечение,макар че знам ,че не е много подходящо сама да лекувам такъв вид проблем,но при когото и да отида все някакви химии ще ми изпише...ще съм ви много благодарна! : )
Мила, гъбички не се лекуват с антибиотици, а с антимикотици. Правени ли са ти микробиологии и какво показват те?

# 73
  • Бургас
  • Мнения: 127
Взех си прополис и вече около седмица пия по 20 капки във малко количество вода и б комплекс по 1 таблетка с цел да подсиля имунната система. В момента нямам дразнене но съм в цикъл. Някой пробвал ли е тези неща за борбата с гъбичките ?

# 74
  • Мнения: 1 757
Здравейте момичета!Бих искала да ми помогнете ако можете.На приятеля ми му излязоха червени пъпчици по пениса.Той отиде на лекар и лекарката му казала,че най-вероятно са гъбички.Изписала му е крем дактакорт да се маже както и хапчета Флукорик.Аз отидох на гинеколог и на микробиологията излезе,че имам бактериална вагиноза.Изписаха ми да пия хапчета флажил , както да си слагам глобули флажил и вагинални капсули Силвержин.След около месец отидох пак да ми пуснат микробиология и излезе,че ми няма нищо.През това време не сме правили никакъв секс с приятеля ми.След като и двамата приключихме лечението започнахме отново да правим секс и на него отново му се появиха тези червени пъпчици...Аз пак ще ходя на гинеколог,но просто не знам какво може да е.По принцип си имам по-обилно бяло течение,но нямам мирис и цвят.Когато попитах гинеколожката за това , тя каза,че всяка жена има такова течение и моето било нормално...Прилагам като снимки изследванията ми ако може тези от вас,които са по-опитни да ми кажат какво точно означат,защото според мен не е нормално отново да имаме такъв проблем с приятеля ми при положение,че на мен уж нищо ми няма.Но все пак според мен не е нормално да имам обилно бяло течение..Ще чакам вашите отговори , момичета Hug
http://prikachi.com/images.php?images/473/8692473R.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/477/8692477A.jpg

Общи условия

Активация на акаунт