Препарати за съдомиялна - 8

  • 92 607
  • 728
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 643
Аз съм с "Беко" и солта се настройва така: (описание от книжката)

1.След като включите машината натиснете едновременно бутоните Time Delay (отлагане) и P+/P. След обратното броене (3,2,1) продължавайте да натискате бутоните за известно време.
2.Натиснете бутона P+, за да активирате позицията r.
3.С помоща на бутона за отлагане на времето настройте нивото на твърдост на водата .
4.Натиснете бутона Включване/ изключване, за да запишете настройката.

Сега ще пробвам , а колко трябва да е , на какво число да я оставя , ако става
оп оп оп  ,май се получава , ама нямам r , има L и d и само 0 и 1 ooooh!
пс.като отворих отделението за сол , тя си стои едричка , не трябва ли да е разтворена , или се бъркам....уф умотах се

И индикаторите за сол и блясък никога не са ми светели , тя само когато има нужда от дослагване ли светят doh

Ето ми я машинката

Последна редакция: вт, 05 яну 2016, 16:52 от ПреГрей

# 31
  • Мнения: 240
И при мен имаше някакви други букви, но търсих "r"-a, като натисках и отпусках бутоните докато се появи. Цифрите трябва да са до 5 .  Днес от любопиство отворих резервоара за сол и  при мен не е разтворена , а си стои едра, каквато я сложих, даже разбърках с една лъжица, че ми се стори като спечена отгоре. Може и да е нормално, знам ли!
 
 ПреГрей, провери за отделно листче в което се обяснява за настройките за сол. Мойто го изнамерих между всичките други книжки. В самата книжка с инструкции не е обяснено как точно става настройката,  поне  при мен е така.

Последна редакция: вт, 05 яну 2016, 17:04 от psMa

# 32
  • Мнения: 2 643
Май се справих , то r ми едно смотано , но сигурно е то просто е електронно и затова е все едно две черти , така от онази хартиика ивдях , че ми е с 5 чертички , после видях на една таблица , на сръбски имам само , но схванах долу-горе и намерих там където е с 5 чарти , колко сол , дадено  е числото 5 , избрах го и изкл.съдомиялната ,така сега как да разбера дали е запаметено.
А индикаторите за сол и блясък светят ли и постоянно

Момичета страшно ст любезни много ви благодаря , от две седмици я имам, а все едно нищо незнам

А тези букви L и d  те какво значат

# 33
  • София
  • Мнения: 9 537
Моята нова Беко е същата! Hug
При мен непрекъснато свети в червено на дисплея индикатора за сол и гланц, но то е понеже аз не съм слагала никаква сол. Гланц сложих  от този, който ни подариха в комплекта с Финиша. Налях го просто в отделението на вратичката.
С приятелки говорих, които като мен ползват Финиш таблетки 3в1 и нито една от тях не слага сол. Та при мен си свети червено, но си "пере" идеално, както се шегувам аз-понеже съдомиялната поставихме на мястото на пералнята, която изнесох в коридора и трудно свиквам с промените си още Joy hahaha

# 34
  • Мнения: 2 643
Копче , то и моите ги мие хубаво , но искам всичко да е правилно , знам ли все ме е страх.
Сега по тово сръбско упътване , дават , че вътре в ляво трябва да се завърти нещо , така ли е  newsm78

# 35
  • София
  • Мнения: 9 537
Няма ли книжка на БГ?
Долу в ляво вътре в машината, ли? newsm78 Там е май за солта, ама аз като нямам сол, не пипам. Simple Smile

# 36
  • Мнения: 240
Май се справих , то r ми едно смотано , но сигурно е то просто е електронно и затова е все едно две черти , така от онази хартиика ивдях , че ми е с 5 чертички , после видях на една таблица , на сръбски имам само , но схванах долу-горе и намерих там където е с 5 чарти , колко сол , дадено  е числото 5 , избрах го и изкл.съдомиялната ,така сега как да разбера дали е запаметено.
А индикаторите за сол и блясък светят ли и постоянно

Момичета страшно ст любезни много ви благодаря , от две седмици я имам, а все едно нищо незнам

А тези букви L и d  те какво значат

При мен теста показа 5 зелени квадратчета, и момичетата ме посъветваха да сложа солта на 1, тъй-като водата в София се води мека. Така и направих. Ако и ти си от София настрой на 1. Иаз като теб не бях сигурна дали съм запаметила настройката и днес отново натиснах бутоните и си стоеше на 1. Просто с изключването на машината се запаметява.

Копче , то и моите ги мие хубаво , но искам всичко да е правилно , знам ли все ме е страх.
Сега по тово сръбско упътване , дават , че вътре в ляво трябва да се завърти нещо , така ли е  newsm78

Аз също  питах за това кръглото от лявата страна и в центъра има една оранжева пластина... дори и днес се опитвах да завъртя но не се получи...незнам как се настройва това нещо. За него ли става въпрос?

Последна редакция: вт, 05 яну 2016, 17:41 от psMa

# 37
  • Мнения: 2 643
От Ямбол съм , да я оставя на 3 да е на средата ли , и на мен ми се вижда много 5 , но гледам графиката , и хартииката не ми се оцветиха в зелено , а в лилаво и петте.имам книжка на БГ , но в нея нищо не разбрах  Crossing Arms даже от сръбската повече неща има.
psMa , а ти завъртя ли това като винтилче нещо , дато е точна в средата на съдомиялната , пише , че трябва да отговаря на номера на солта.
Знаеш ли тези L и d букви за какво са

# 38
  • Мнения: 240
От Ямбол съм , да я оставя на 3 да е на средата ли , и на мен ми се вижда много 5 , но гледам графиката , и хартииката не ми се оцветиха в зелено , а в лилаво и петте.имам книжка на БГ , но в нея нищо не разбрах  Crossing Arms даже от сръбската повече неща има.
psMa , а ти завъртя ли това като винтилче нещо , дато е точна в средата на съдомиялната , пише , че трябва да отговаря на номера на солта.
Знаеш ли тези L и d букви за какво са

Така, в книжката с "L:1"  се активира вътрешното осветление а при "L:0" се деактивира. Другото, което чета в книжката е за буква "а" тя е за настройка на: функция за разпознаване на препарат. Може при теб да е с буква "d"
Сега погледнах картата,  в Ямбол се води много твърда вода, може би на макс трябва да сложиш солта

# 39
  • Мнения: 2 643
Още веднъж ти благодаря  Hug мъжо сега пробва да завърти превключвача(така пише , че се казва)за омекотяване на водата , но не мърда  newsm78 иначе е на позиция 5 , което ме улеснява, мислех да го правя на 4 , но явно си го оставям на 5

# 40
  • София
  • Мнения: 12 006
Моята нова Беко е същата! Hug
При мен непрекъснато свети в червено на дисплея индикатора за сол и гланц, но то е понеже аз не съм слагала никаква сол. Гланц сложих  от този, който ни подариха в комплекта с Финиша. Налях го просто в отделението на вратичката.
С приятелки говорих, които като мен ползват Финиш таблетки 3в1 и нито една от тях не слага сол. Та при мен си свети червено, но си "пере" идеално, както се шегувам аз-понеже съдомиялната поставихме на мястото на пералнята, която изнесох в коридора и трудно свиквам с промените си още Joy hahaha
В профила ти пише, че си от Сф, ако е така е нормално да ти мие идеално без сол, т.к. водата е мека. Това обаче не означава, че е достатъчно мека за да ти се регенерира йонообменника и да не се разваля. Не съм убедена, че е достатъчно мека за това.

# 41
  • Мнения: 2 643

Аз също  питах за това кръглото от лявата страна и в центъра има една оранжева пластина... дори и днес се опитвах да завъртя но не се получи...незнам как се настройва това нещо. За него ли става въпрос?

Да за него , уж е написано , че се мести , ама аха сигурно,няма мърдане това чудо

# 42
  • Мнения: 240
А как да разбера в каква позиция е моя "превключвател", в каква посока да гледам?

# 43
  • Мнения: 2 643
Числото трябва да е меджу едно като U прилича на тръба , поне така го има нарисувано в книжката

# 44
  • Мнения: 240
Благодаря, пробвах, но нищо не се мести...зарязвам го! Изнервих се    #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт