Връщане на данъци от чужбина

  • 2 428
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте и Честита Нова Година на всички!

Нека бъде мирна, здрава и щастлива за всички вас и за семействата ви!

Моят въпрос е свързан с данъци и ако не е за тук, моля приемете извиненията ми и нека модераторите го изместят в съответния раздел, за което предварително благодаря.

През периода 2013 - 2015 съм работила в чужбина (Германия), общо около 8 месеца, два от които като самоосигуряваща се (с гевербе).

Сега желая да се възползвам от възможността за връщане на данъци, чрез посредническа фирма, но ме притесняват някои неща, а именно:

1. Читава ли е фирмата и къде мога да проверя това?

2. Трябва ли да подавам годишна данъчна декларация? А за предходната година, след като не съм подала какво следва и въобще заслужава ли си упражнението?

3.Могат ли тук да ми признаят здравните осигуровки от там и да не внасям тук за минало време, тъй като здравно осигурителните ми права са прекъснати тук?

4. Трябвало ли е тук да подам декларация (по чл. 7 мисля, че беше) в НАП, след като се върна в БГ и ако да, какво следва от това, че не съм го направила?

Разбирам, че въпросите ми не са никак малко, но ако някой реши да ми помогне, благодаря  Laughing



# 1
  • Мнения: 781
Мога да ти отговоря само за здравните осигуровки - в съответната европейска държава в която сте работили се вади документ Е 104 и се представя пред НАП .

Общи условия

Активация на акаунт