Най-популярните имена за 2015 година?

  • 42 919
  • 513
  •   1
Отговори
# 465
  • Варна
  • Мнения: 2 269
И моят  прадядо се казваше Никола/1906г. роден/, доколкото знам е кръстен дословно на неговия си дядо...

# 466
  • SF
  • Мнения: 21 358
Хич не е задължително да е Боби, освен ако не ви харесва много, разбира се.
Борис може да е Борко, Боре, Борьо, а Боян си е Боян. Не става въпрос за някакви странни умалителни, така че не е трудно да се наложат.

Борко, което звучи като Морко(в) - имаше едно детско Милко и Морко - Боре  и БорЬО (?!!?) звучат ужасно. Боби е готино и популярно унисекс съкратено име. Родителите може и Борче да му казват, но в крайна сметка още в детските ясли (градина евентуално) ще се вземе решение как да се казва детето на галено. Като му остане от там един Боби, ходи след всяко дете и му казвай как да стане точно.

Знам за 2 случая. Родителите кръстиха детето си Борис, с ударение на О. И държаха така да се казва. Познайте колко успешно. Борис вече ходи с гаджета и му омръзна да повтаря къде да удрят при произнасяне на името. Самото дете вече не се занимава да ги поправя. Борис си е и това е! И при запознаване му е криво - Приятно ми е, Борис! и следва едно как?, какво?, защо? не чух?, ама що така?
Аналогичен случай с Иван, който е Иван. Баща му бил украинец и той бил Иван. Колко ли пъти някой прочете името му или си го записа в телефона като Иван!! Нула.

Иоанна каза, че ще почерпи, когато някой й запише името правилно с две н. Още не ме е черпила.
Пък вие си ги кръщавайте, както си искате. Някой път само вие ще си го знаете.

А една много сладка приятелка Боряна имах, на която й беше омръзнало да я питат с У или с О се пише името й. След това с Я или с ИЯ. Или пък с ИА.. И тя им казваше да го пишат както им е удобно, но с две Н задължително и с две Р и така да го произнасят, ако обичат. Simple Smile

# 467
  • Мнения: 5 259
а и аз не мисля , че Никола е популярно във Франция. По-скоро Гърция, Италия, южна Европа и Русия.
Достатъчно популярно е, щом има книга за Малкият Никола, френска Simple Smile
Горе-долу колкото Емил (от Льонеберя) в Швеция.

Иначе името е популярно на много места, просто си има различни форми. Примерно Никълъс, Клаус (В Германия), Николо (Италия) и т.н.

# 468
  • Мнения: 8 919
Хич не е задължително да е Боби, освен ако не ви харесва много, разбира се.
Борис може да е Борко, Боре, Борьо, а Боян си е Боян. Не става въпрос за някакви странни умалителни, така че не е трудно да се наложат.

Борко, което звучи като Морко(в) - имаше едно детско Милко и Морко - Боре  и БорЬО (?!!?) звучат ужасно. Боби е готино и популярно унисекс съкратено име. Родителите може и Борче да му казват, но в крайна сметка още в детските ясли (градина евентуално) ще се вземе решение как да се казва детето на галено. Като му остане от там един Боби, ходи след всяко дете и му казвай как да стане точно.

За мен Боби е кучешко име. Не познавам куче с име Боби, познавам жена и момче, към които се обръщам с "Боби", но отделно от тях възприемам името като кучешко. Но пък те си харесват това обръщение.

И в яслата, и в градината дъщеря ми си остана с цялото си име, както се представяше. Не помня дали питаха как се обръщаме към нея, може би да. И към много други деца се обръщаха с цяло име. С една дума, никакви усилия не ми е коствало да науча хората да не й казват Дидка.

А да питаш как се пише Боряна е неграмотност. Е, освен ако самата тя не го произнася Буряна.

# 469
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 418
Това че и преди 200 години в България е съществувало името Никола, не означава, че произходът му не е гръцки. Както и Петър или Елена. Нали за това ставаше въпрос, а не кога е станало популярно в България?!
Аз сигурно съм единствената, която не вижда нищо силно и хубаво в името Боян. Не мога да харесам това име, камо ли да го приема като конкурентно на Борис.
Боби и на мен ми е кучешко. Синът ми е Борис и си държи на Борко. Поправя всички наред, без да сме го учили. Та и в градината, и по площадки всички свикват и си го наричат Борко. И големи хора поправя, не само деца. Щом и госпожите си научи, значи може. Вече в училище и в по-различна възраст не знам как ще е.  Laughing

# 470
  • Мнения: X
За пръв път чувам името Буряна  Crazy . Моят син е с нестандарто умалително име, в градината го научиха. Въпрос на елементарно възпитание е това.

# 471
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 418
В детската градина, но в съседна група, има едно детенце Борианка. Не вярвам госпожите да му бъркат името, предполагам, че така се изписва по документи.  Crazy

# 472
  • Мнения: 24 490
Това е едно от любимите ми имена за момче! Другите са Симеон, Никола и Михаил - красиви и силни Peace

# 473
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 418
Бях предложила Михаил за второто сега, защото и около имения ден го очакваме, но таткото не го прие. Не харесвал галеното предимно. Иначе си подхождат двете имена според мен. Simple Smile

# 474
  • Мнения: 24 490
А Максим? Или Филип?

# 475
  • Мнения: X
Извинявайте, но аман от Филип и Максим. Михаил също много ми харесва, а довода с галеното име ми е непонятен. И двете ми деца ги наричам с умалителни извън стандартните, всички около нас вече се научиха.

# 476
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 418
Максим отхвърлих аз, Филип - той.
За мен умалителните са важни!  Peace

# 477
  • Мнения: 1 592
Есмии,


Много се смях , съгласна  bouquet Mr. Green

Е как Боби е кучешко име, не знам   newsm78 Crazy

По принцип са важни умалителните.
Аз  харесвам Александър, обаче ще му викат Саше , или Алекс , което ме дразни като име.
По същия начин харесвам Самуил ! Обаче познавах един и му казваха Сами  ooooh!.
А на бебе как да казваш : Самуилее, нали , много тежко звучи и веднага се пибягва да умалително.  bouquet

Затова си мисля за някое кратко или поне умалителното да е близко. ЗА момиче задължително 3-буквено !
Както си се казва , така да се обръщат към нея хората.
 bouquet

# 478
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 418
Саше и Сашко са ми много сладки за умалителни на Александър. Те са ми и единствени приемливи де. Алекс ми е супер... безлично, че и безполово.
Обичам името да има различно обръщение от оригинала. Не обичам да ме наричат с пълно име, а имам хора в обкръжението, които го правят, защото звучало красиво. Всеки човек си има свои усещания за тези неща. Кофти е, когато трябва да се избере име и усещанията на родителите не съвпадат.  Laughing

# 479
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 682
А някои хора направо си кръщават момчетата Алекс  Mr. Green Така или иначе ще се обръщат така към тях.
Не харесвам трибуквените имена.Моето е такова и определени не ми допада.Всеки път ме питат това цялото ми име ли е. Tired

Общи условия

Активация на акаунт