15-минутни ястия - идеи и рецепти

  • 209 934
  • 772
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 5 435
Цонна, кажи моля те повече за ориза. Като го запържа да стане стъклен и добавям вода, коята е завряла предварително!?

# 166
  • Мнения: 143
Аз направих пилето в буркани, предложено от Мащерка в първите страници на темата. Получи се страхотно!!! Мъжът ми, който напоследък хич не ги долюбва тези безвкусни пилета - много го хареса!!!!

Аз се сетих за много лесни принцеси с кайма, по хитър начин, елементарно е, но пък понякога за набързо става.
Смесвам каймата с подправки и ситно нарязан лук (на чопър), мажа с малко масло филийки (добре е да са от по-стар хляб) мажа с каймата и после ги поставям с каймата надолу в нагорещен тиган с незалепващо покритие. Един вид се пържат. В тигана не слагам мазнина. Много бързо стават и според мен по-добре се изпича каймата и стават по-вкусни.

# 167
  • Мнения: 1 062
Аз пък само пак да "вметна" , Олия ме подсети. Става въпрос за чоръра. Преди да го имам рязането на лук, моркови, кервиз и т.н ставаше бавно и все бях с нарязани пръсти, а сега о..........за мен е най използвания уред.А сега да напиша за прекрасното пиле, което току-що направих. Изпържва се пилешко филе, а след малко се прибавя топено сирене, кофичка заквасена сметана разредена с топличка вода и 2 суп. лъжици брашно и буркан с гъби. Подправки не трябват много: чер пипер, къри, босилек. И през това време трябва някой да е обелил картофи, които като изпържим се слагат към всяка порция. Е, минутите с пържените картофи може да станат и 20, но вкусът е !!!!!!!!!!!!!!!!!!

# 168
  • Мнения: 5 060
Вариант на панирания кашкавал е на плоча. Нямам плоча и ползвам тефлонов тиган. Нужни са по 1-2 минутки на страна. Става и със сирене. И трябва да се яде бързо, защото като изстине става все едно не е готвен.
За да не се разтече обаче, се държи поне 10 минутки в камерата, нарязан на парчета, дебели около 1,5 см. След това се потапя само в брашно и се пече в силно загрят тефлонов тиган без мазнина. ПОне аз тка го правя.  Wink

Моите 15-минутки се въртят около маслини с ориз, супа от спанак, сьомга със соев сос и горчица на плоча(тефлонов тиган без мазнина). Към момента не се сещам а други.

Ааа сетих се - много ми е любима сирената каша и си правя често, когато съм сама, защото няма кой друг да я харчи.

Бу, прекрасна идея за тема.  Grinning

# 169
  • Пловдив
  • Мнения: 14 116
Мързеливи "сарми"

Съставките са като за сарми, но не се завиват, а всичко се смесва и пече.

Нарязва се кисело зеле, обърква се с кайма, ориз и подправки, слага се в тава , покрива се с вода и мазнина и се слага във фурната.

# 170
  • Мнения: 2 674
Ами Цвети няма какво да му се казва на ориза:-). Запържваш го и прибавяш  предварително кипнала вода към него. Водата се прибавя когато оризът  е вече "стъклен". И го забравяш, както писа Титина, не се бърка, само се покрива с капак и става готов при мен за около 15-20 Мин.

# 171
  • Мнения: X
Моля някой да ме упъти къде е точно рецептата за това пиле в буркан - търсих отначало в темата и нищо не открих . Благодаря .

# 172
  • Мнения: 6 214
Моля някой да ме упъти къде е точно рецептата за това пиле в буркан - търсих отначало в темата и нищо не открих . Благодаря .

http://zi4e57.blogspot.bg/2013/08/blog-post_29.html

# 173
  • Мнения: 48 100
Пост 20 е за пилето в буркани

# 174
  • Мнения: 13 494


На табулето аз слагам много магданоз, лук, домат, булгур, лимонов сок, сол и зехтин. Направата отнема не повече от 10 минути.

 LaughingТой само булгура му трябват минимум 15 мин да стане, измиването на зеленчуците включваш ли в тия 10 минути

# 175
  • Мнения: 6 214
За мен е важно и да не мия посуда половин час после.

# 176
  • Мнения: X
Благодаря  bouquet

# 177
  • Мнения: 5 435
За мен е важно и да не мия посуда половин час после.
Това вече е работа на мм. Mr. Green
Цонна,  Hug

# 178
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 903


На табулето аз слагам много магданоз, лук, домат, булгур, лимонов сок, сол и зехтин. Направата отнема не повече от 10 минути.

 LaughingТой само булгура му трябват минимум 15 мин да стане, измиването на зеленчуците включваш ли в тия 10 минути
Използвам арабски булгур, готов е за 5 мин.
Не знам за какво толкова миене говориш, имаме домати, магданоз и лу, и естественно, че ги мия

# 179
  • Мнения: 13 494
За мен това си е жив компромис  с вкуса,  всеки си има маниери на миене на зеленчуци, ама две - три връзки магданоз не разбирам измиването слагането им под течаща вода и изтръскване след това, ако не се подсуши магданоза салата става водниста, същото става, когато не се прави с черита, а с обикновен домат и не им се махнат семената.Като добавиш лимона зехтина, тая остатъчна вода от зеленчуците и ако булгура не е добре изцеден и то става каша ,  а не салата
Както и да е няма да споря.
Важно ми е да приготвям по-бързи неща в работни дни, ама компромиси с вкуса на храната съм склонна само до някаква степен да правя.
А варианта наметквам едни зеленчуци, криво-ляво нарязани и ей я салатката не ми допадат.

Общи условия

Активация на акаунт