15-минутни ястия - идеи и рецепти

  • 209 887
  • 772
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 5 435
Довечера ще пробвам кашкавал на фурна, не знам дали ще стане за 15 минути?! 
Включвам фурната да загрее , през това време приготвям продуктите:
Разбивам 3 яйца с малко сол, добавям 1 чч кисело мляко, след това прибавям 3 сл брашно с връх като съм сложила в него 1 чл бакпулвер. След това 300гр настърган кашкавал. Всичко това се изсипва в намаслена тава и се пече. Заготовката мисля, че ще отнеме 10-на минути и още толкова печене.  Peace

# 196
  • Варна
  • Мнения: 2 341
Пица с готови кори правили ли сте? Чудесна става и е точно за 15 минути.

Редовно правя, особено когато щерката си викне приятелчета да играят у дома. Кръстили са я "пицаница". Правя я с дебелите (одрински) кори - 4 пласта, като между тях мажа много фино с доматена паста, по средата ръсвам сиренце, а най-отгоре - царевица, риган и рендосан кашкавал. Реденето отнема 5-6 минути, докато загрее фурната. После се пече още горе-долу толкова и се изяжда за по-малко  Joy

# 197
  • Мнения: 5 060
Касита, а ти как я приготвяш? Досега не бях чувала за такава пица.

# 198
  • Мнения: 10 547
А аз я правя с фини кори, които мажа за спойка с масло и отгоре слагам каквото им душа иска на домашните.
Също за 15 минути, и също от кори за баница правя и кошнички във форми за мъфини, които пълня по избор на ядящите ги- може и сладки, може и солени.

Ще правя утре и ще снимам и двете.

Също така за бърза закуска, чудесни стават и баничките с фини кори и течен шоколад.

Вкусна и питателна разядка се получава от натрошено сирене, варени, настъргани яйца, олио/зехтин и мнооого червен пипер.

Със стар хляб правя "кубети"- режа хляба на дребни кубчета, поливам обилно с олио, слагам червен пипер и чубрица и ги запичам във фурната на вентилатор. Страшно мезе са.

# 199
  • Мнения: 18 036

Със стар хляб правя "кубети"- режа хляба на дребни кубчета, поливам обилно с олио, слагам червен пипер и чубрица и ги запичам във фурната на вентилатор. Страшно мезе са.

Ооо, любими, идеални са вместо крутончета в крем супи или салати  Peace, аз ги подправям със шарена сол само

# 200
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Касита, подсети ме  за един пастет от варени яйца, меко масло и натрошено сирене.

Печените сандвичи с кашкавал и принцесите също стават за 15мин.

Зелен боб яхния ако боба е от консерва.

# 201
  • Мнения: 6 214
Те всички печени сандвичи, брускети и принцеси, стават за 15 минути, че  и по-малко. И съдове почти не се цапат с тях, което за мен също е важно.  ама Д-то расте много от тях.  Grinning

# 202
  • Мнения: 2 280
Дано не се повторя,че не съм дочела темата. Ето 3 предложения от мен:

1. Доматена супа с готова консерва. Аз имам домашни шишета със сок от домати, моркови и зелени подправки. Завира се водата, слага се лук, мазнина и сол. Ври 5 мин., добавя се консервата. Съотношението вода: консерва по усмотрение - да не стане рядка. Накрая се добавя фиде, и яйце за застройка.

2. Заготовка за принцеси - настъргват се кашкавал, колбас тип мортадела( камчия), (домашна)лютеница и чубрица. Хубаво се разбъркват. Прибрани в кутия могат да стоят в хладилника. При внезапен глад се маже филия и се запича на парти-грила.

3. Скумрия на парти-грил. Подчертавам вида риба, защото няма нужда от допълнитно почистване от люспи. Разполовява се, посолява се и се изпича наистина бързо.

# 203
  • Мнения: 5 435
Giada, ще пробвам първата рецепта. Звучи ми вкусно, никога не съм я готвила.  Blush

# 204
  • Мнения: 2 280
Радвам се, тя е за любители на постното. Сетих се още нещо - правим си салатени вечери : 1. Гуакамоле 2. Боб от консерва с лук и лютеница. 3. Хумус.4. Зелена или краставици, репички, царевица 5. Препечени филии. Само миенето на зелената е по-пипкаво, та може да откара 30 мин. за всичките салати.

# 205
  • Мнения: 5 435
Само вкусни идеи.

# 206
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 854
Giada, към нашата доматена супа прибавяме и натрошено сирене - 100гр. С пресни домати не става същата, затова и лятото я правим с консервирани домати. Любима ми е.

# 207
  • Мнения: 133
Страхотна тема! Поздравления!

Към моите най-бързи рецепти спадат:
- салата с кус кус (от рода на табуле)
- всякакъв вид макарони с доматен сос
- кроасани с бутер тесто
- гофрети
- франзела с домати и моцарела на фурна.

# 208
  • София
  • Мнения: 2 411
Може ли рецептата за Франзела с домати и моцарела на фурна! Мисля, че попаднах на видео на тази рецепта

# 209
  • София
  • Мнения: 6 147
Колко кори за баница да сложа за основа на пицата?

Общи условия

Активация на акаунт