Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 32

  • 61 092
  • 734
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: X
Стискам палци.  Hug

# 676
  • Мнения: 933
Второ нение задължително. Аз в 8 г.с при преглед бебо нямаше сърд ритъм, а само пулсации, дори тук във форума писах. Но моя доктор е много практичен и без да ме плаши ме помоли спокойно да изчакаме още няколко дни. На следващия преглед след пет дни всичко беше наред. Вече съм в шести месец.

# 677
  • Мнения: 1 932
 Аз също съм твърдо ЗА второ мнение. Никога не се доверявайте само на един лекар. Стискам палци всичко да е наред.  Praynig
Преди години и аз имах кухо яйце. Моят доктор търпеливо изчака и проследи как се развиват нещата. Викаше ме два пъти в седмицата на преглед и пускахме ЧХГ. За съжаление, обаче яйцето си остана кухо и не се видя ембрион. А през цялото време ЧХГ растеше и се удвояваше като за нормална бременност.

# 678
  • Мнения: 166
Първо Честит 8ми Март мили момичета, бъдете много щастливи и силно обичани!  Мисля другата седмица най-рано да отида при друг доктор. Днес сутринта ужасно ми се гадеше и си мислих, че ако хапна ще се пооправя, но не се получи точно така Simple Smile . Ако има някой от Стара Загора би ли ми препоръчал гинеколог жена по възможност тук? Успех на всички   Hug

# 679
  • Мнения: 202
Не съм от там но съм посещавала д-р Кирчева и д-р Цонева , като за втората почти всеки ходи при нея.

# 680
  • Мнения: 40
hsemova, аз ходя при Мария Ангелова. Много е внимателна, но и много се чака при нея. Успех
П.С. Честит празник на всички дами!

# 681
  • Мнения: 715
Здравейте, момичета.
Бях на преглед. По мои изчисления съм в 9с.+1д. , но ехографът показа 8с.+4д. Лекарката каза, че няма повод за притеснение. Според вас дали е така?

# 682
  • Мнения: 10 874
Здравейте, момичета.
Бях на преглед. По мои изчисления съм в 9с.+1д. , но ехографът показа 8с.+4д. Лекарката каза, че няма повод за притеснение. Според вас дали е така?
Да, напълно нормално е.

# 683
  • Мнения: 715
Здравейте, момичета.
Бях на преглед. По мои изчисления съм в 9с.+1д. , но ехографът показа 8с.+4д. Лекарката каза, че няма повод за притеснение. Според вас дали е така?
Да, напълно нормално е.
Благодаря много за бързия отговор. Малко се бях притеснила, тъй като предишния път ехографът го изкара точно колкото си изчислявах и аз. Затова реших да попитам. Даже търсих информация в интернет за размери по гестационни седмици и навсякъде има разминавания.  Thinking Както и да е  Simple Smile

# 684
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Не се затормозявай с размери и гестационни седмици. Ехографите дават отклонения, тези които ги разчитат - също. 

# 685
  • Мнения: 10 874
Размерите са ориентировъчни и няма защо да ги следиш и да сравняваш.
Всяко бебе се развива с различни темпове, а измерванията с ехограф не са прецизни и затова на почти всеки преглед ще има разминаване в гестационната възраст. Това не е никакъв повод за притеснение. Ако все пак има нещо тревожно, лекарят ще ти каже.

# 686
  • Мнения: X
Честит празник! bouquet

И моето дете изкарваха седмица назад, но аз си обяснявах всичко с дългия ми цикъл. И наистина родих уж седмица след термин, а реално точно на термин.

Може ехографа да лъже, може да е имало ранна овулация, така че няма място за притеснение.

# 687
  • Мнения: 1 256
hsemova, аз ходя при Мария Ангелова. Много е внимателна, но и много се чака при нея. Успех
П.С. Честит празник на всички дами!

Това за варна ли става въпрос и за гинеколожката др. Ангелова?

# 688
  • Мнения: 9
Здравейте,според указанията гое съм в 5та г.с. Според мен бременноста е в доста по-ранен етап.В понеделник след три положителни и един отрицателен тест разбрах от кръвен тест ,че действително съм бременна. В петък е първия ми час при доктор,но много се притеснявам,защото от време на време получавам като менструални болки,като преди няколко вечери бяха направо нетрпими,а снощи единия яйчник ме режеше доста силно. Освен това пишкам доста често и ми се гади. Звъннах на доктора и му казах ,той само ме попита има ли кръвотечение и като му казах не каза,че значи няма проблем.Вече едвам го дочаквам този петък. Мислите ли ,че може да са признаци за нещо сериозно?

# 689
  • Мнения: 202
Спокойно-нормално е да чувстваш това. Пази се повече, до Петък когато си на доктор, той ще прецени дали имаш нужда от нещо за задържане. Иначе честото уриниране също е нормално.

Общи условия

Активация на акаунт