Къната, билките и всичко останало - Тема 9

  • 71 286
  • 770
  •   1
Отговори
# 510
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 648
Весели празници на всички.

Благодаря , Лейди, още другата седмица ще пробвам Simple Smile

# 511
  • Мнения: 6 735
Христос Воскресе, момичета!Бъдете здрави и щастливи!

Аз да споделя резултата, снимка:
Скрит текст:
Доволна съм от цвета, използвах само къна, чай от каркаде и кокосово масло.Имам доста бели коси, цели кичури направо и изпитвах притеснение че няма да се покрият добре.Но белите коси са в по-светли нюанси червено, от останалата кестенява коса.Хареса ми.Нанесох върху суха измита предния ден коса.Стоях 2 часа и изплакнах само с вода, предвид това, че в сместта сложих и поне 2 с.л.кокосово масло, днес косата ми е сплъстена и не изглежда добре.
Въпроса ми е: Може ли къната да се отмива с шампоан?
За по-плътни нюанси планирам къносване след седмица пак.Мъж ми провери косата ми отзад на тила и се оказа, че има места, които не съм успяла да оцветя.Другият път ще съм по старателна, че вчера козунаците ме чакаха Grinning

Последна редакция: нд, 01 май 2016, 16:00 от Ekatеrina

# 512
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 440
Ekatеrina, супер е цветът и косата.  bouquet Аз се миех, като се къносвах с шампоан - не мисля, че е проблем, не мисля, че и цветът ще пострада.  Peace

# 513
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 843
Ekaterina много хубав цвят се е получило Heart Eyes честит ти нов цвят.
Аз също мисля, че с шампоан няма да е проблем да отмиваш къната. Едва ли това ще повлияе на цвета. Не говоря от личен опит, само така си мисля. Аз къносването го ползвам като почивка от шампоана Laughing

# 514
  • Мнения: 3 698
Аз отмих с шампоан, нямам представа дали е правилно, но си хвана цвета...

# 515
  • Пловдив
  • Мнения: 2 418
Момичета, идвам за съвет при вас.
Искам да си боядисам косата с билкова боя. Имам 50-тина бели косъма(разположени централно на главата ми,естествено Mr. Green ) и се чудя дали боята ще ги покрие.
Отделно моля да ми препоръчате и какво да използвам - просто билкова боя или някаква смес от боя, касия и нещо друго.

# 516
  • Мнения: 6 735
 Lady Brinne и NoshtenYastreb , благодаря ви  bouquet
Ще се зарибя по къната, усещам аз  Wink

# 517
  • на терасата
  • Мнения: 675
Въпроса ми е: Може ли къната да се отмива с шампоан?

Аз винаги отмивам с шампоан и после слагам повечко балсам, за да може да се отмие още по-добре къната. Не слагам къната на прясно измита коса. Обикновено я мия предния ден.

Нямам проблем с покритието. Белите ми косми стоят по-оранжеви, но пък се получава хубав ефект, като кичури.

Да споделя, че последният път сложих 2 пакетчета канела в къната, за да елиминирам миризмата на окосена люцерна Grinning Получи се супер. Малко ме щипеше скалпа в началото, но после премина и от мен се носеше аромат на сладкиш. След измиване се усещаше приятният аромат на канелата. Доволна съм. Не забелязах някаква промяна в цвета.

Последна редакция: нд, 01 май 2016, 21:44 от рак-щрак

# 518
  • София
  • Мнения: 10 334

Над Таб, точно така смятам да направя следващия път - да измия и да сложа на влажна коса.  Peace А ти после сместа отмиваш ли я пак с шампоан или само с вода?

Ако е само къна, няма проблем да се отмива с шампоан, но ако има индиго, държи повече ако не се отмива с шампоан 48ч. след къносване. Забърканата смес от индиго, къна, амла, алое и касия отмивам много старателно с вода, докато не остане бистра, подсушавам, слагам хидратираща маска и стоя с нея поне 10мин. след нея се доотмиват остатъците.... не е като с шампоан, но индигото след такава процедура ми държи вече, почти месец.

# 519
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 648
Наде, много ти благодаря  Hug

# 520
  • София
  • Мнения: 10 858
Наде, ти би всички рекорди по трайност на индиго  Heart Eyes  Супер!
Аз сега съм се намазала с глос, но май нищо няма да стане, много гъста ми стана сместа, трябваше да сложа повече балсам. Но нищо, следващия път ще знам.

Аничка, страхотен ти е станал цвета  Hug И косата ти е страхотна  Heart Eyes

# 521
  • Мнения: 3 698
Вивчеее Laughing , точно и аз преди малко се намазах и на мен стана много гъсто  Joy .Обаче си остава топличко, поддържа си температура, явно си прави нещо...
Lady Brinne , благодаря ти, че обясни за този глос  bouquet

# 522
  • София
  • Мнения: 10 858
Сетонка, хайде да видим ще имаме ли добро освежаване на цвета, много съм любопитна  Heart Eyes  Hug

# 523
  • Мнения: 3 698
Докладвам, доволна съм, сложих 4 лъжици боя, 4 касия и 2 с.л. амла, добавих и хидратиращ балсам, не ми е изсушило косата, отмих с шампоан, след това постоях с балсам. За цвета- не е различен, но той не ми беше избледнял, по-скоро за затвърждаване го направих /и от любопитство  Laughing /.

# 524
  • Мнения: 20 224
Вив, ти какво направи, използва ли онази къна с ппд, за която се чудеше?

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт