Кюретаж и забременяване след това - тема 62

  • 30 363
  • 713
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 288
Добро утро момичета, много сте ранобудни, докато отворя очи и цяла страничка изписана, с интерес зачетох Simple SmileSimple SmileSimple Smile
Поли, супер браво след всяка една седмица се отпряваш към заветната цел WinkSimple SmileSimple SmileSimple Smile

Блякисбак честит рожден ден и от мен, толкова обичав водолейчета, аз нали съм близнаци и винаги с водолей много си допадаме Simple Smile Бъди жива и здрава и догодина с бебче да празнувате празника!!!

Зори, значи ще се държим в течение как се развиват нещата!!!  Heart Eyes

Baby.st.ss още по-хубави новини чакаме, скоро да си като нова  Heart Eyes

Та аз имам една приятелка вегетарианка, която има две дечича, износени без никакъв проблем, с нормолно раждане, и е вегетарианка, така че при равни други условия това не би било предпоставка за проблемнна бременост, както всички виждаме има такива примери много! Simple Smile Знам само примерно, че докторите даже за  бремененни не пропоръчват луканки и пушени меса...

# 691
  • София
  • Мнения: 3 042
Добро утро и от мен!

Блякисбак, Честит Рожден Ден! Много късмет, здраве и хубави емоции ти желая!
Аз първия път забременях на 26 и родих на 27. ,така че това е чудесна възраст!

Аз имам приятелка, която беше с 1 яйчник, запушени тръби и я готвеха за инвитро.
Но започна да се храни само със сурови храни и след няколко месеца беше бременна! Simple Smile Вече имат момченце на 2 г.

Сега всички у тях са суровояди, дори и детето.

# 692
  • Мнения: 26
sisi_vass  amiiii Благодаря ти, ако не греша сме една зодия - Близнаци ... аз не се отказвам лесно , според мъжа ми съм "адски упорито човече"  (xaxxa аз съм 160см висока а той 192 см и за него съм "тапичка" ) и не ми е присъщо да приемам" Не "за отговор ,  тарпелива и целенасочена съм и яко преследвам целите си / поне в работата ми, тези качества се отплащат / Та , докато не видя кошарата с 2 бебенца няма да мирясам ....

# 693
  • Мнения: X
Момиче не е лесно когато си имал една загуба, защото след това се притесняваш адски много ... И аз ходя всяка седмица на лекар колкото и параночно да звучи, но така се чуствам в зоната на комфорт! Всеки момент очаквам някоя лоша новина и ми се стяга стомаха всяка вечер... Понякога си казвам, че когато бях бременна със сина ми си мислех, че щом видя 2'те черти и след 9 месеца раждаш... Незнаех за никакви аномалии, малформации, кухи яйца, химични бременности, извънматочни и бяяях толковааа щастливаа!!!

И от целият ми гаден опит...защото аз съм и с диабет тип 1 мога да кажа едно колкото по - малко знам толкова по - добре! Но и след такава загуба правете това което ви дава най - голямото спокойствие...моят лекар ми каза ако искам и всеки ден да ходя ако това ще ме накара да намеря вътрешният покой който е много важен!

А и вече мъжът ми се базика чак с мен, че колкото и да съм нямала късмет 3 пъти един след друг не е възможно ...

# 694
  • Мнения: 616
Добро утро момичета  Hug

Baby бързо възстановяване!

Поли толкова е хубав този звук!  Hug

С малко закъснение бъди жива и здрава Блекче желая ти догодина по това време да си говорим за колики  Heart Eyes

vanina ти си герой и ще успееш!  Hug

Цитат
Понякога си казвам, че когато бях бременна със сина ми си мислех, че щом видя 2'те черти и след 9 месеца раждаш... Незнаех за никакви аномалии, малформации, кухи яйца, химични бременности, извънматочни и бяяях толковааа щастливаа!!!

това все едно аз съм го писала! Казах на мъжа ми че при нова бременност искам да ми купи видеозон! ...майтап, майтап ама си го мисля Simple Smile

# 695
  • Мнения: X
Добро утро момичета  Hug

Baby бързо възстановяване!

Поли толкова е хубав този звук!  Hug

С малко закъснение бъди жива и здрава Блекче желая ти догодина по това време да си говорим за колики  Heart Eyes

vanina ти си герой и ще успееш!  Hug

Цитат
Понякога си казвам, че когато бях бременна със сина ми си мислех, че щом видя 2'те черти и след 9 месеца раждаш... Незнаех за никакви аномалии, малформации, кухи яйца, химични бременности, извънматочни и бяяях толковааа щастливаа!!!

това все едно аз съм го писала! Казах на мъжа ми че при нова бременност искам да ми купи видеозон! ...майтап, майтап ама си го мисля Simple Smile


Аз даже съм проверявала колко струват Grinning  и всеки ден го занимавам с някакви глупости като например " Оф, днеска по - малко ме болят гърдите - сигурно нещо не е наред" ... Луд става мъжа ми сериозно Sad

# 696
  • Мнения: 1 069
Ванина, здравей, мила, добре дошла при нас.  Hug

Съжалявам много за всичката болка, през която си минала...
Поканих те тук, защото момичетата са също много напатили, но имат много информация какви изследвания задължително трябва да се направят, за да се избегне следващ мисед, спонтанен аборт или химична бременност...
Лично аз нямам опит с изследванията, но ти дадох списъка:
- Щитовидна жлеза (ТСХ, Ф3, Ф4, антитела)
- Кариотипен анализ на двамата родители
- Имунологични изследвания (НК клетки, Крос Мач тест)
- Анти-фосфолипиден синдром
- Изследвания за тромбофилии
- Хламидия
- Уреаплазма
- Микоплазма
- Кръвна захар и инсулинова резистентност
- Спермограма, разширена по Крюгер, SDI тест

Моля те, напиши тук точно резултатите от всички лабораторни изследвания, които си правила.
Момичетата ще ти кажат какво си пропуснала - за да направиш всички. Важно е, за да откриеш причината - и следващата ти бременност да е успешна.  Hug

Правила ли си генетични изследвания? Момичетата обясняваха, че тромбофилията бива два вида - вродена и придобита. Образуването на тромби е висок риск за спонтанен аборт, тъй като тромбът запушва пъпната връв и бебето не може да се храни, или пък отлепя плацентата...  С адекватна терапия по време на бременност, успешно се износва и ражда здраво бебе.   Hug

Добре си решила в понеделник да пуснеш отново кръв за ЧХГ - дано започне да се вдига, мила... Дано да има шанс поне за едното от ембриончетата... Може пък ЧХГ да спада, защото единият снежко не се е закрепил добре, а после ЧХГ да започне да се вдига отново... Дано!   Hug

Знам, че е лесно да се каже с думи, а трудно да се постигне - но опитай да не мислиш за лоши неща... Не се отдавай на негативни мисли, поддържай настроение и боен дух - ще направиш всички изследвания и следващата ти бременност ще бъде успешна! Всички сме с теб, мила, ще се пребориш!  Hug

Ти ми каза, че пиеш фолиева киселина. Не я спирай, тя ни е най-верният приятел в битката. Вземи си и рибено масло омега-3 и колаген - помагат за добра дебелина на маточната лигавица, а тя е важна за успешното имплантиране на оплодената яйцеклетка. Добре е да хапваш повече цитрусови плодове и киви - особено богати са на витамин С, който е много важен за яйчниците и фертилността по принцип, и при двата пола. Можеш и на таблетки да си пиеш витамин С, по 200-300 мг дневно... Ако имаш още въпроси, питай, пиши колкото често имаш нужда да споделяш - тук сме, за да те подкрепим! Прегръдки, мила, и горе главата!  Hug  Hug  Hug

# 697
  • Мнения: 288
Ванина вие сте като нас и аз съм 163 а мъжа ми е 195-6 и някой път се шегува че съм тапичка за него...... Иначе колко интересно само в работата ми какви ли не трудни моменти съм имала и дълги работни седмици и винаги съм полагала много усърдие и труд и някак си с лекота ми се получава, но сега най- голямото предизвикателство предстоиии  Joy

# 698
  • Мнения: 1 069
Браво, тук се събрахме много водолеи и близнаци - с везните сме в същата група "въздух"...  Hug

# 699
  • Мнения: 2 726
Момичета, знам, че само вие тук най-добре може да ме разберете. bouquet Hug
Защото в една друга тема, едно от момичетата с насмешка ме попита копирам дословно :
"Интересно ми е колко видозона ще имаш до края на бременността? По-добре си вземи един вкъщи и си се гледай!  Wink"

На човек, който не е минал през това, през което сме минали всички тук, какво да отговоря  Tired
Блгодаря ви, че ви има, и че сме тук, заедно да се подкрепяме  Hug bouquet

# 700
  • Мнения: 1 069
Полинце....   Hug

Не обръщай грам внимание на хора, които не знаят колко много рискове има през деветте месеца...
Само се опитай да запазиш спокойствие и да фокусираш мислите си върху хубави неща...   Hug

# 701
  • Мнения: 288
Дам Поли ако трябва през ден да ходиш само за да си спокойна, аз съм сигурна че
ще бъда като теб, ще се притеснявам много........ Не им обръщай внимание, на работа ходиш ли?

# 702
  • Варна
  • Мнения: 2 036
На човек, който не е минал през това, през което сме минали всички тук, какво да отговоря  Tired
НИЩО! Няма да те разбере, ако не е минала през това, което нас ни обединява тук. Ако отговориш, рискуваш да се ядосваш,а това не ти е нужно в момента. И миличка, много се радвам за хубавите новини. Смело напред!

# 703
  • Мнения: 1 069
Дано не ходи на работа - то е опасно, с толкова много болни наоколо...

Момичета, хайде да изпишем и последната страница от тази тема. Подготвих новата темичка - стана много хубава и нямам търпение в нея първи да се разпишат бременелките ни и да ни поръсят с вълшебния прашец...  Hug

# 704
  • Мнения: 26
Вземам списъкa и понеделник ще сравнявам , какво имам и какво ми остава да направя по вашия .... Генетиката на 100% съм убедена, че не беше малко пари и чакахме близо 10 дена резултата и добре , че от лабораторията казаха , че всичко е наред и нямаме място за притеснение ... от клиниката дори забравиха за него, в деня на трансфера ме питаха пак дали съм им го дала .....камо ли доки да го е прегледал ...... Sad А иначе съм подвижна аптека  - Прегнакер + с омега 3, Селен, Витамин C+D и течен колаген 11.000 плюс ... сутрин деня ми започва с фреш винаги ...хапвам всякакви плодове, онзи ден си вземах за първи път и замразени боровинки,къпини, малини и още нещо си - микс... и сладко- сладко и ги хапнас с овесени ядки, кис мляко и микс от ядки Simple Smile Както казваше един мой колега : "Не си проста, знаеш му реда " ... само втората чашка сутрин кафе ми бе малко трудно да откажа ... А днес се отдадох на домашно почистване ,,,,, така се разсейвам  newsm28 newsm79 wash

Общи условия

Активация на акаунт