Самотна майка

  • 35 362
  • 137
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 11 990
Tи на колко години си? Можеш ли да се справяш без неговата помощ чисто физически и финансово?

Той какво казва на тема припознаване на детето?

# 16
  • Мнения: 25
Tи на колко години си? Можеш ли да се справяш без неговата помощ чисто физически и финансово?

Той какво казва на тема припознаване на детето?
Ще се справя финансово,за физически не знам първо детенце ще ми е .. на 26 съм.. иска да си го припознае..

# 17
  • София
  • Мнения: 11 990
В момента заедно ли живеете?

# 18
  • Мнения: 25
В момента заедно ли живеете?
НЕ...щеше всичко да е по лесно,ако бяхме заедно....не се получи да заживеем...въпреки,че варианти имаше винаги Simple Smile

# 19
  • Мнения: 12 669
Много си помисли по въпроса за припознаването.

# 20
  • Мнения: 25
Много си помисли по въпроса за припознаването.
А как да му забраня ......имал си права....

# 21
  • София
  • Мнения: 11 990
Много си помисли по въпроса за припознаването.
А как да му забраня ......имал си права....
Защо не се получи да заживеете заедно? Опитвам се да си изясня ситуацията.

Припознаването е акт на добро желание от негова страна. Не можеш да го накараш насила. Това, че сега казва, че ще припознае детето, не означава, че ще го направи и когато дойде моментът.
Не знам доколко си запозната с процедурата по припознаване и правата на страните. Ако не си, ще ти я разкажа. Припознаването има сериозни последствия за всички.

# 22
  • Мнения: 25
Много си помисли по въпроса за припознаването.
А как да му забраня ......имал си права....
Защо не се получи да заживеете заедно? Опитвам се да си изясня ситуацията.

Припознаването е акт на добро желание от негова страна. Не можеш да го накараш насила. Това, че сега казва, че ще припознае детето, не означава, че ще го направи и когато дойде моментът.
Не знам доколко си запозната с процедурата по припознаване и правата на страните. Ако не си, ще ти я разкажа. Припознаването има сериозни последствия за всички.
Всъщност не знам ,какви точно права подробно ще има над детето ако го припознае..мислех с адвокат да се консултирам,но ще съм ти благодарна ако ми разясниш..

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 4 071
ако не го припознае - никакви права, все едно не му е баща
ако го припознае - както на всеки баща, главно задължение за издръжка и право да го вижда, без съгласие на бащата не можеш да изкараш паспорт на детето или да го изведеш в чужбина, при смърт на бащата детето ще е наследник разбира се

Последна редакция: ср, 13 яну 2016, 11:06 от asya02

# 24
  • Мнения: 54 488
Да, така е. Спънки може да имаш, ако искаш да излизаш с детето в чужбина, а той не е съгласен.

# 25
  • София
  • Мнения: 11 990
Припознаването е по негово желание. Може да се извърши в болницата още. Няма срок, в който да го направи. Теоретично може да припознае детето и след 10 години.
В кратък срок ти трябва да бъдеш официално уведомена за припознаването. В този момент имаш 2 варианта - не правиш нищо и припознаването влиза в сила или го оспорваш без да посочваш причини и припознаването отпада.
Ако го оспориш, мъжът има право в 3-месечен срок да заведе дело за установяване на бащинство. Ако не го направи в този срок, губи това право.

Ако има припознаване и ти не го оспорваш, мъжът има равни родителски права с теб. По съдебен ред можеш да поискаш упражняването на родителските права да бъде дадено на теб, но това не лишава него от родителски права. Ще трябва да искаш съгласието му в много случаи.
Ще имаш право на издръжка. Ако той не дава такава, ще можеш по съдебен ред да я изискаш.

Ако няма установен произход от бащата, тогава цялата отговорност е твоя. Не си длъжна да се съобразяваш с никого, не е нужно да искаш неговото съгласие за нищо. Нямаш право на издръжка.


Ако съм се изразила някъде неясно или те интересува още нещо, питай спокойно.

# 26
  • Мнения: 22
Здравей, и аз съм една от всички нашия татко ни остави когато малкият беше на 8месеца в деня на кръщенето ,ако може да се каже татко -това че го е създал незначи нищо.Сега синът ми е на 8 год.и е ученик той дори незнае къде учи.Вярвам ,че и ти ще се справиш като мен.Успех. Simple Smile

# 27
  • Мнения: 7 325

ако го припознае - както на всеки баща, главно задължение за издръжка и право да го вижда,
Ако го припознае няма главно и не главно, има равни права с майката. Ако реши един ден да отиде да го вземе има право да не и го върне и тя нищо не може да направи, освен да задейства съдебна процедура, която се точи с месеци/години. Не са толкова прости нещата, ама само човек, който се е пекъл на подобен огън може да го разбере.

# 28
  • София
  • Мнения: 4 324
АКо иска да го припознае, дай му, негово право е. Обаче ще трябва да плаща и издръжка, ако не търси си я по съдебен път. Ще го принудят, дори и на минимална, ако не плаща реални осигуровки. Женени ли сте? При развод правата задължително се присъждат на майката, което е хубаво. НО наистина мо9же да ти прави спънки за пътуване в чужбина, естествено. Иначе - не страдай. По-добре сама, отколкото зле придружена. При нас нямаше нито евдин скандал, една лоша дума казана, просто любовта изчезна. И пак съм много доволна, че отгледах сама дъщеря си. Ама той е разбрах човек, вижда я веднъж-два пъти на няколко месеца и така, но подписа декларация и мога да я водя  в чужбина, пък и изобщо да процедирам за каквото реша. Имай предвид, че това, че родителите не са се разбрали, не означава, че няма да бъдат добри родители - дай му шанс. Важно е за детето.
А щом ще се справиш и финансово, не виждам какъв ти е проблемът? Аз имах майчинство на минимална заплата, кредит и 100лв издръжка. Аааа, и 35 лв детски Simple Smile

# 29
  • Мнения: 25

ако го припознае - както на всеки баща, главно задължение за издръжка и право да го вижда,
Ако го припознае няма главно и не главно, има равни права с майката. Ако реши един ден да отиде да го вземе има право да не и го върне и тя нищо не може да направи, освен да задейства съдебна процедура, която се точи с месеци/години. Не са толкова прости нещата, ама само човек, който се е пекъл на подобен огън може да го разбере.
Как ще може да го вземе без да го връща..ще иска да обикаля кафетата с детето..това са пълни глупости....ще се хвали с дете по заведения....не знам ....сложно ще е ....

Последна редакция: ср, 13 яну 2016, 11:36 от Bilqnka...

Общи условия

Активация на акаунт