Как да компенсираме липсата на хранене с кърма

  • 3 317
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 329
Здравейте, идеята ми е ако е възможно поне малко, да помогнем на бебенцата лишени от кърма, чрез храни и добавки. Например моя близка дава коластра и бифидус. Вие давате ли нещо друго, което да стимулира имунитета. Зная, че кърмата е незаменима с нейните съставки, антитела и т.н., но понякога нещата с кърменето не се получават. Казват, че адаптираното мляко е мъртва храна, за разлика от кърмата.

Последна редакция: пт, 15 яну 2016, 18:15 от olive19

# 1
  • Мнения: 318
Извинявай, но заглавието ти е много объркващо.

Иначе мисля, че на малките бебета нищо имуностимулиращо не им трябва. Разходки на чист въздух, пазене от болни хора и прочие профилактични мерки.

# 2
  • Мнения: 46 516
Не съм давала нищо специално, против съм профилактичните витамини, добавки и т.н.
АМ + разнообразна, балансирана храна след захранването + нормална хигиена според мен е напълно достатъчно.
Мъртва, жива, не знам, дъщеря ми е на АМ от раждането си. Да чукам на глава не боледува.

# 3
  • Мнения: 329
Чувствам се зле, че бебето ми е лишено от кърма, давам му АМ, което уж е най-добро на пазара, но пак ми се струва недостатъчно. Идеята ми беше да помогна на бебенцето, въпреки, че не е на кърма, да бъде по-здраво.

# 4
  • Мнения: 46 516
Не знам кой ти ги говори тези неща, но не правиш нищо лошо, нито лишаваш детето си от нещо, няма за какво да се чувстваш зле.
Няма такова нещо, че задължително децата на АМ са болни, а на кърма здрави. И сред двете групи има болнави и здрави деца. Много фактори влияят - м/у които наследственост, среда, хигиена, начин на лечение и т.н.

Храни на поискване.
Не давай нищо, освен мляко до захранването.
Захрани разумно.
Храни балансирано.
Това е достатъчно по отношение на храненето Simple Smile

Скрит текст:
Както писах дъщеря ми е на АМ от раждането си. Още в болницата я натъпкаха с него и ми дадоха грешни съвети, които доведоха до спиране на кърмата. Много рядко боледува и кара всичко на крак. Пила е антибиотик единствен път, на 6 г., имаше епидемия от стрептококи в градината и всички ги лепнаха, ние с баща й също. Сега е на 11 г. и половина.
Познавам кърмачета, които непрекъснато боледуват.
Както и здрави кърмачета и болнави на АМ.
Няма зависимост.
Дано тези примери те успокоят  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 832
АМ, съдържа достатъчно полезни съставки,не се притеснявай.. Peace

# 6
  • Мнения: 12 663
Чувствам се зле, че бебето ми е лишено от кърма, давам му АМ, което уж е най-добро на пазара, но пак ми се струва недостатъчно. Идеята ми беше да помогна на бебенцето, въпреки, че не е на кърма, да бъде по-здраво.

Най-добре за бебето и особено за теб ще е да не се чувстваш зле. С тая мания по кърменето до там я докараха.

# 7
  • Мнения: 329
Благодаря, момичета!  Heart Eyes

# 8
  • Мнения: 46
Скъпа Олив, не се притеснявай толкова. И аз давах на детето си АМ, защото имах проблеми с кърменето - не е боледувал или пил антибиотик, докато стана на около 2 и не се сблъскахме с яслата и боледуването, което я съпътства.. ама то там всички деца боледуват много ...

Общи условия

Активация на акаунт