Великобритания - тема 62 Зимно Великденска

  • 65 092
  • 748
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 872
При нас в Линкълншаер няма сняг,през нощта е било около -1 градус,сега е +4 и има слънце. Обаче чета новини от БГ.В родния ми град Плевен е ужас,вали,снегопочистващата техника не смогва и учениците са дървена ваканция два дни,няколко села от 48 часа нямат ток , там,където живея също няма ток.Ние се отоплявахме с климатици,та ако си бяхме в БГ,щяхме да изпукаме от студ.А като спре тока,спира и водата,та 48 часа на тъмно,студено и без вода, брррр....,добре,че не сме там.

# 31
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
В Бургас сняг няма,  но вали дъжд и е студено. Във Велико Търново и Габрово има 45см и вали постоянно  Flutter

# 32
  • Мнения: 212
Здравейте!Надявам се,че приемате нови попълнения?
От една година сме във Великобритания.Имам дъщеря на 7 годинки.Казва се София.
Тук ми харесва,но все пак още ми е мъчно за България.
Днес цял ден бяхме навън.Колко снежни човеци направихме...Много хубав сняг е натрупал.
Аз ви оставям Hug

# 33
  • Мнения: 3 229
Този път при нас сняг няма. Валя в четвъртък на големи парцали колкото да затвори пътищата и после се стопи. Сега е само студ и лед. И като гледам прогнозата - чак в петък ще се вдигат градусите. Tired

# 34
  • UK
  • Мнения: 4 311
Здравей Кристияна, добре дошла.

Може ли да ми каже някой къде мога да намеря сурово червено цвекло? Виждам навсякъде по магазините, но само сварено вакумирано.

# 35
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 301
Аз прясно намирам в момента само в зеленчукови магазини или ако имате зеленчуков пазар.

# 36
  • UK
  • Мнения: 4 311
Аз прясно намирам в момента само в зеленчукови магазини или ако имате зеленчуков пазар.
Благодаря, пазар не знам къде имам близо, но ще потърся.

# 37
  • Великобритания
  • Мнения: 1 974
 Вчера имаше в Sainsburys прясно цвекло

# 38
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 301
Явно зависи от момента, защото аз в супермаркетите при нас отдавна не мога да улуча, а гледам да хапвам сега заради хемоглобина Simple Smile

Дежи провери дали имате местни фермерски пазари, при нас има всеки 3ти петък на месеца например, но открих и зеленчуков магазин който спасява положението Simple Smile

Дано да намериш  Hug

# 39
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
За цвеклото има и по фарм шоповете.   Hug

# 40
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 840
Ave, много песимистично чак великденска тема, ще я изпишем много преди Великден! Grinning
Децата се радват на снега, но аз съм бррррр! Сняг обичам, но за кратко и при подходящи условия: дълъг уикенд, бумтяща камина... Mr. Green
Сурово цвекло има на зеленчуковите рафтове на големите магазини, Лидл, Сейнсбърис, Асда.

# 41
  • UK
  • Мнения: 3 959
И тук утре ще паднат температурите до около и под нулата, но няма да вали. Другата седмица обратно до десет.

Поангличанили сме се. Три страници си говорим за времето.

# 42
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Преди време гледах страхотно предаване за това защо британците си говорят толкова много за времето. И по-важното, какво ти казват, без да казват, до като говорят за времето. Беше страшно забавно, но и от тогава никога не съм гледала на подобни разговори по същият начин Mr. Green

# 43
  • UK
  • Мнения: 3 959
Разкажи де Simple Smile Не знам какво казват, но откакто работя в този магазин, водя един и същ разговор за времето по 30 пъти на ден. Като е горещо е ужасно, като вали е ужасно, ако по случайност е хубаво, по новините казали, че утре ще е ужасно. На мен пък ми харесва, хич не си падам по горещини и студове. Simple Smile

# 44
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Не помня всички подробности, даже не помня как се казваше предаването Blush
Но основното беше, че по интонация и изразяване до като говорят за времето всъщност говорят за деня си и проблемите си. Като краен пример - навън вали и е ужасно мрачно, но човека ти обяснява колко му е приятно да си гледа дъжда от прозореца с чаша чай в ръка, или колко е добре че вали точно днес. Реално ти казва: Да, деня може да е скапан, но на мен ми е хубав и се чувствам прекрасно, нямам проблеми.
До колко е вярно това незнам, но сега всеки път щом се отвори разговор за времето, се сещам за това предаване Laughing

П.П. Мисля че го гледах по ББС Wink

Общи условия

Активация на акаунт