Защо името Моника не е много срещано в България

  • 4 304
  • 35
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 548
Много харесвам Моника!

# 31
  • Мнения: 212
Много ми харесва това име.Аз познавам 5 Моники. Grinning

# 32
  • Мнения: 1 786
Името си е съвсем нормлано и не е рядко . На мен много не ми харесва , но е за предпочитане пред Никол примерно .

# 33
  • Мнения: 12 003
   В класа на моето дете има две Моники.
Доколкото зная, Моника означава "единствена", но едната ни "единствена" е ...тризначка. Simple SmileТака че, който както иска да си кръщава детето, щом му звучи добре.

В моето детство, уж по-ограничени възможности, но наред с типично българските имена имаше звучащи на руски, полски, френски, италиански.

В класа имахме Жанет, аз имам братовчедка Жоржета, познавам много Лариси, Татяни, Тамара, Олга, Ивон, Жулиета, Тереза, Лучия,  една Амели и т.н.И това все "соц"-бебета hahaha

Днес освен англоподобни или чалгозвучащи, рядко могат да се чуят красиви чуждоземни имена.

Български, които са хубави и традиционни- също рядко се срещат, макар да има пътечка  към завръщането им.

# 34
  • Мнения: 5 259
Днес освен англоподобни или чалгозвучащи, рядко могат да се чуят красиви чуждоземни имена.

Български, които са хубави и традиционни- също рядко се срещат, макар да има пътечка  към завръщането им.
Сериозно? Значи едно време чуждите били много хубави, от рода на Лучия  Crazy, а сега само чалгоподобни  newsm78
Не съм съгласна. Сред познатите ми и приятелски деца има много хубави имена с чужд произход - Аделия, Тереза, Елеонора, Изабела, Елиза, Кристина, Ава, Алис, Зара, Ребека, Луиза, Далия, Лора, Савина, Малена и т.н

Има и хубави традиционно български - Катерина, Йоана, Елица, Лилия, Калина, Диляна, Иглика, Белослава, Леда, Сияна, Ясна, Ралица, Яна, Вяра, и т.н

# 35
  • Countryside
  • Мнения: 11 647
Моника не познавам нито една, асоциацията ми е с Моника от Приятели. Незнам дали е популярно, но поне не звучи странно с бг фамилия, нормално име.

Общи условия

Активация на акаунт