В момента чета...44

  • 75 043
  • 740
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 198
Кости, невероятно щастлива ме прави мнението ти за "Лисицата"! Все едно аз съм я писала тази книга, гордея се с нея. Откритието ми за миналата година е Галин Никифоров. Скромен, даже граничещ с леко асоциален типаж, с огромни познания и прекрасен стил. Скоро ме очаква "Къщата на клоуните", а и със сигурност ще чета и другите му книги.  Heart Eyes
Когато излезе "Лисицата" и бяхме поканени на представянето, аз реших да се поинформирам малко за тази книга, какво точно представлява. Прочетох кратък откъс от нея и на момента реших, че трябва да я имам и да получа автограф от автора. Рядко си купувам книги така импулсивно, по принцип винаги проучвам, но тук ... грабна ме от първото  изречение.  Crazy Crazy
Препоръчвам я искрено!!!  Crazy Crazy

Момето, радваш ме много с това, че си харесала 11/22/63 .. Кинг е ... ох, няма какво да говоря, любимец ми е! Тази книга е помитаща!  Crazy Heart Eyes
"Миниатюристът" на мен много ми хареса с нетипичното място на действието и тайнствеността, която съпътства повествованието. Дай й още малко време  Peace

Аз прочетох "Бягството" на Дейвид Балдачи, първа книга от него ми беше и става като за убиване на времето. Понякога човек има нужда и от такива книжни "солетки", за да си почине от ежедневието ...  Peace

Сега чета "Парижкият апартамент" в електронен вариант, много ми липсваше четеца и сега удоволствието е на макс. Не съм я чела тази книга, закъсняла съм явно, но е много приятна.  Flutter
Вкъщи имам на хартия една подобна книга, сравняват я с апартамента, "Онова лято", но още не съм я чела. Майка ми я прочете и каза, че е хубава.  newsm78  След апартамента ако още съм в това настроение, може и да я пробвам, макар че ми се искаше да я оставя за ваканционно четиво  Whistling  Crazy

Кали, успех с Малазана, не е моето четиво, но вярвам, че това ще е новата ти мания  Peace Hug

# 31
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
 А аз преди малко довърших "Учителят по фехтовка" и съм в поредния възторг от Реверте.
 
 Доста книги прочетох тези дни. Може би ще напиша по малко за всички, но тези дни, когато ми се избистри какво искам да кажа за "Учителят по фехтовка".

 Благодаря за новата тема, Деси!  Hug

Последна редакция: нд, 24 яну 2016, 16:19 от Neli M*

# 32
  • Мнения: 22 479
Лиляна, на хартиен носител ли ти е "Лисицата"?
Аз още я издирвам в електронен.

"Къщата на клоуните" ми хареса много, въпреки че беше доста отнесена.

Аз си продължавам със 100-годишният старец, в последните дни съм я позарязала обаче.

Реших да препрочета всичко на Ремарк. Толкова отдавна съм го чела, като тинейджърка 16-18г, че сега със сигурност ще имам друг поглед.

# 33
  • Мнения: 4 070
Все още съм на препрочитане на "Сянката на вятъра", но с малко бебе е трудно.

# 34
  • Мнения: 792
Цоп и аз в новата тема.
Продължавам с "Никой не се спасява сам". Началото е доста депресиращо, а по всичко личи, че и нататък няма да е много весело. Но засега задържа интереса ми.

Не мога да устоя да не се включа и аз с едно Heart Eyes за "Лисицата". Тази книга заслужава да бъде оценена и извън България, така си мисля аз.

Много хубави отзиви има напоследък тук за Хавиер Моро. Струва ми се, че и на мен ще ми допадне този автор, но нямам идея кога ще стигна до него Simple Smile

# 35
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Лиляна, на хартиен носител ли ти е "Лисицата"?
...
Да, дори съм го написала:
Аз ще я чета на хартия. ...

# 36
  • Мнения: 387
Здравейте и честита Нова година! Пропуснах 3-4 теми и ето ме пак.
Това, което прочетох тази година и си заслужава са "419" на Уил Фъргюсън и "Автобиографията на Дядо Коледа" на Джеф Гуин. Останалите са плява Sad
Електронно чета "Сентръл парк" на Гийом Мюсо - с нищо не ме изненадва. На хартия мисля да започна "Лисицата" на Г. Никифоров.
Виждам, че доста лайкове е събрала и тук, както и ГР. С нагласата съм да ми хареса и на мен.
Лека вечер и успешна нова седмица на всички!

# 37
  • Мнения: 1 731
Аз се включвам веднага с възторжен отзив за "Червеното сари" на Хавиер Моро! Толкова ме увлече, че си я носех на работа и й посвещавах всяка открадната минута.

Много изчистен стил, четивен, без да е елементарен. Историята върви гладно и без запъване, а се оказа доста обемна книгата.

Беше ми много интересно да чета за семейство Неру-Ганди, които активно са участвали и все още участват в управлението на Индия след обявяването на независимостта й. Каква всеотдайност към народа, коствала живота на някои от членовете на семейството. Бях чувала само за Индира Ганди, а за другите герои-реални личности не знаех нищо.

Разкошна книга, информативна, четивна, много приятна.

Сега продължавам със същия автор и друга негова книга - "Империята - това си ти". Пренесох се в другата част на света - в Бразилия, и започвам да живея с героите. Май и тази "ще ходи" на работа с мен.  Heart Eyes

Тарталета, ще чакам отзива ти за "Индийската принцеса". Приятно четене!  Hug

Лу, аз четох в края на миналата година "И всеки път морето". Писах, че не ми хареса, защото ми звучеше много неправдоподобно историята. Дано на теб ти хареса, но честно казано, не ми се вярва.  Embarassed Дано греша.

Деси
, благодаря за темата!  bouquet

# 38
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Cioccolata , благодаря за препоръките, най-вероятно ще се ориентирам към някой от сборниците ѝ с разкази.

Ели, да ти кажа и аз не очаквам да ми допадне особено "И всеки път морето", но поне е тъничка. Няма как да не я прочета, все ме подпитват за мнение. Дано не е все пак пълно разочарование  Laughing

# 39
  • Мнения: 1 232
След мнението на Kosty , Bubbly . . .  и други "Лисицата" ми е в списъка за предстоящи.

Лиляна,  "Трънски разкази" са невероятни.

# 40
  • Мнения: 25 761

Лиляна,  "Трънски разкази" са невероятни.

И на мен много ми харесаха. Изцяло в духа и традицията на българските класици.
Аз, както се бях зарекла български автор да не си причинявам повече, така и открих, с ваша помощ, страхотни автори и произведения.
Благодаря ви!  bouquet

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 13 543
Елинка, от Хавиер Моро съм чела само "Индийската принцеса" и ми хареса, ако я нямаш тези дни като ходя към библиотеката моха да я взема и да ти я пратя за прочит като връщам твоята.
Когато последно търсех другите книги, някой ме беше изпреварил Simple Smile трябва пак да ги потърсям

# 42
  • Ямбол
  • Мнения: 1 674
След стабилна порция литературен джънк реших да пробвам "Мрак" на Джилиан Флин.

# 43
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 512
Благодаря за новата тема! bouquet

Почти към края съм на "Към един незнаен бог" - Джон Стайнбек. Peace
Чета и "Жулиета" - Ан Фортие, ел. вариант.

Последна редакция: пн, 25 яну 2016, 12:12 от BBeLLa

# 44
  • Мнения: 1 731
Елинка, от Хавиер Моро съм чела само "Индийската принцеса" и ми хареса, ако я нямаш тези дни като ходя към библиотеката моха да я взема и да ти я пратя за прочит като връщам твоята.
Когато последно търсех другите книги, някой ме беше изпреварил Simple Smile трябва пак да ги потърсям

Деси, благодаря ти много за предложението, но "Индийската принцеса" я има електронна.  Hug В момента не търся други книги.  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт