Пиене на кафе и чай сутрин в метрото

  • 36 560
  • 651
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 13 531
Много си го носят и на работа и там си го пият- имам такива колеги, както казах и по -горе, щом не ми създава неудоство да прави каквото иска, ама да балансираш картонена чашка кафе в тъпканицата освен лоша преценка на ситуацията, къде какво може да правиш

# 16
  • Мнения: 2 127
Пътувам 1 час до работата. Работният ми ден започва рано, сутрин имам достатъчно неща за приготвяне, включително себе си, съответно не винаги имам време да си изпия кафето на спокойствие вкъщи. Едно на ръка, че трябва да го изчакам да поизстине малко, горещо кафе не мога да пия. Все ми е едно кой как ме вижда.

# 17
  • София
  • Мнения: 12 023
От Обеля до Дружба не е особено кратко пътуването.
А кой как го оплозотворява си е изцяло негова работа, стига да не пречи реално на останалите. Тези, които се дразнят на подобни неща, имат личен проблем.

# 18
  • Мнения: 21 725
Здравейте, реших да Ви попитам какво ви е мнение за хората, които сутрин пият кафе и чай в термоси, кани и чаши в метрото. Защо го правят? Какво искат да покажат?

Феноменът е наблюдаван основно есенно и зимно време в софийското метро в часовия интервал 7:00-10:00 часа.
Възрастта на наблюдаваните субекти 20-40 год. , но тук там и 45 год.

Според мен, тези хора са гледали много американско кино. Гледали са че там има тичащи хора по улиците с чаши в ръце... Струва ми се че, по този начин искат да покажат че водят мноооого динамичен и забързан ГРАДСКИ живот. Отпивайки от термоса в метрото сигурно си мислят че не пътуват към Дружба, а към Манхатан. Може би искат да покажат че са мноооого заети с важни дела, всяка минута им е разчетена и не могат да прахосат 10 мин за да си изпият течностите вкъщи. Ако пък както си пиеш кафето/чая в метрото носиш и раница с лаптоп това вече те прави..... много много ХАЙ. Дава + 30 бонус точки.

Не става дума за тези, които са били на вън и са влезли в метрото с кола, вода, сок и си го допиват просто. Става дума за тези които целенасочено с предварителна подготовка желаят хората да ги видят с напитка.

Само че, хората не осъзнават как изглеждат отстрани. Аз си казвам, че тези хора не са отделили 10 мин за себе си вкъщи преди да тръгнат. Значи може спокойно и да не са си измили очите и пяната по устата, да не говорим за баня- те са много заети и много ангажирани нямат време за кафе и душ. Статията за Уошингтън полст закъснява, корейските инвеститори чакат в заседателната зала- нямам време, ще си пия кафето в градския Simple Smile
Е, какво мислите Simple Smile

 Много забавен пост, точно да го оценя високо и прочетох последния параграф, който е глупав и някак злобен.

  По питането което явно е риторично, тъй като авторът на поста сам отговаря на въпроса си и сигурно не търси друг отговор, мога да кажа, че по принцип в метрото е забранено да се яде и пие. Ако гражданинът, пиейки от термо- там- каквото, не представлява опасност за другите и техните дрехи и инвентар, що се отнася до мен може да си пие. Но все пак би могъл и да си изпие въпросната течност и извън метрото, тъй като рискува и да се задави.

# 19
  • Мнения: 30 802
А майките дето по пътя за училище  купуват баници на децата си и те ги ядат в движение няма да коментирам.

Ми какво да правиш, да станеш в 5 и да правиш домашна баница? Синчето ми има навика да си прави двойна закуска. Просто обича закуски от баничарница. Нормално беше да го видиш сутрин напът за градина с някаква закуска.

Иначе кафето в термос или в чаша с капак наистина си стана тренд, поне докато работех в София. Наистина малко като по филмите. Тука карам на домашно, а в офиса- капсули.

# 20
  • Мнения: 21 725
  В транспорта не се яде, дами и господа, моля ви се.

# 21
  • София
  • Мнения: 16 217
Не знам дали си давате сметка, че това е разликата между човека от големия град - на когото не му пука като какъв го виждат и определят непознатите хора в метрото (с които няма и намерение да се запознава, социалните му контакти се появяват и поддържат на друго място и с други средства) -  и човека от малкото населено място (градче, село) - чийто живот е изцяло на показ, всяка дреха, жест, че и чаша се коментират и предъвкват от нямащите какво да правят съграждани (нямащи какво да правят пенсионери, безработни  и т.н., за  които да почетат книга е наказание). Уви, физическото преместване от малкия в големия град не променя навиците на поведение (да се чете: оглеждане и коментиране).

# 22
  • Мнения: 19 365
Мразя да пие кафе за 10 минути. Трябва ми по-дълго време и спокойствие. Кой как си пие кафето и колко време отделя сутрин за себе си, си е негова работа, стига да не е с картонена чаша в блъсканицата.

# 23
  • Мнения: 15 101
Картонените чаши и аз не ги приемам в пиков час особено, но то е по-скоро заради безопасност.

# 24
  • Мнения: 4 270
Нямам проблем, когато става дума за термочаша. Всичко останало са излишни анализи и вторачване как човек решава да организира личното си време.

Имам проблем да стоя близо до човек, който с пълна пластмасова чаша вряло кафе/капучино се качва в градския транспорт. Останалото, което по никакъв начин не ме застрашава, дори не ми прави впечатление.

# 25
  • Мнения: 46 631
Уви, физическото преместване от малкия в големия град не променя навиците на поведение (да се чете: оглеждане и коментиране).
Не съм забелязала това да е решаващ фактор. И от двата вида си има хора във всеки град, независимо от размера.

# 26
  • София
  • Мнения: 29 019
Ау, това за "Уошингтън ПоЛст" съм го пропуснала. Все по-зле.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 2 269
 Laughing Има нещо вярно в началния пост.
Ако напитките са в термоси и няма опасност да изцапат друг пътник не виждам проблем в консумацията им в градския транспорт. Храната и напитките  в него обаче са забранени, има опасност да отнесат някоя глоба, ако попаднат на "правилния" човек.

# 28
  • Мнения: 3 031
Кафето не си го пия за 10, а за 30 мин. Точно толкова колкото ми беше пътя до работа с трамвая. Вместо да го пия припряно вкъщи докато бързам, си го пиех седнала с книжка.
А раницата с лаптоп се мъкне напред назад от нужда, а не за да видят всички, че имаш такъв.

# 29
  • София
  • Мнения: 16 217
Уви, физическото преместване от малкия в големия град не променя навиците на поведение (да се чете: оглеждане и коментиране).
Не съм забелязала това да е решаващ фактор. И от двата вида си има хора във всеки град, независимо от размера.
А аз съм. Човекът от големия град е анонимен и цени своята анонимност, реципрочно не го занимават и не му пречат останалите хора в метрото (доколкото те не навлизат в неговото лично пространство и не заплашват да го залеят с вряло кафе от картонена чаша; а в термочашата кафето е защитено от разливане). Е, може да се усмихне на някой смешно изглеждащ, но дотолкова, не нахълтва в личното пространство на непознатия.

Общи условия

Активация на акаунт