Пиене на кафе и чай сутрин в метрото

  • 36 537
  • 651
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 16 210
В метрото може и да не се гримират в час пик, но по кръстовищата в пълно с коли с дами, които се гримират в задръстванията...вече над 20 години.

 Joy Очевидно не в "въпрос" на показване, а на "тълкуване"...

# 46
  • Мнения: 827
От една страна е копиране на модел, от друга е възползване от продукта, който се предлага на потребителите - да си носят напитките, но повече се забелязват такива, дето си носят термосите и термочашите в ръка, отколкото да пият от тях. В крайна сметка и затова се предлагат - да си пренесеш топлата напитка от едно място на друго, но не съм забелязала да се пие от тях в момент на пътуване в метрото, защото и на мен то ми е транспорта до работата. Може и да има такива.
По улиците също забелязвам де носят в ръка. Няма лошо. Приемаш го като едно от удобствата на съвременния живот, а не като проява на позьорство, макар, че сигурно има и такива, но това е безобидно, и е за предпочитане такъв предмет от откритите чаши с течност. Народ всякакъв.

Между другото не ми е приятно някой да се храни в метрото. Мляска се, мирише, шуми се, пада на пода, а и може да си изпросиш забележка, включително и от водача на влака, на което съм била свидетел. Добре е да се спазват правилата. Затова са измислени.






Последна редакция: вт, 26 яну 2016, 10:30 от Rumcajs

# 47
  • Мнения: 12 674

Ми че и аз,дето съм на 20 (21 скоро) години,си ям баницата в метрото.И какво? Като съм на лекции от 8 да стана в 5 да закусвам ли?Не,мерси Stop

Да ти е правило впечатление, че в метрото е забранено да се яде?

# 48
  • Мнения: 2 760
Кое му е странното да си носиш кафе в термос/термочаша? Много хора си пият само от любимата марка кафе и ако я няма в офиса или където работят, си приготвят напитките вкъщи.
Аз сутрин нямам време да си изпия цялото първо кафе, сигурно защото вземам душ  Mr. Green, и покрай обличането на децата и цялото туткане с "доставянето" им до училище и градина с удоволствие бих си допила кафето в метрото/автобуса, ако ползвах градски транспорт.
Така че не им се чудя, завиждам им някак.

Пък само който не е принуден от работата си да мъкне лаптоп може да си мисли, че е проява на някаква показност. Това значи нонстоп да си носиш мъчителя на ръце или на гръб Rolling Eyes

Въобще темата е странна.

# 49
  • София
  • Мнения: 28 790
Мдаа, яденето в обществен транспорт е...  Stop

За лаптопите - найлонови пликчета или някаква пазарска чанта, и това е. Непрозрачни. Да не дразнят.

# 50
  • Мнения: 1 441
....Приемаш го като едно от удобствата на съвременния живот, а не като проява на позьорство, макар, че сигурно има и такива, но това е безобидно, и е за предпочитане такъв предмет от откритите чаши с течност. Народ всякакъв.....
Ей, това мисля и аз.  Hug
И сега се замисям за каква ли снобарка ме мислят майките в парка, защото докато бутам малката в количката с една ръка, с другата държа Киндъл  Crazy (че само да ме надуши че се заътвам към пейка и веднага се ококорва  ooooh!)

# 51
  • Мнения: 25 733
Ми че и аз,дето съм на 20 (21 скоро) години,си ям баницата в метрото.И какво? Като съм на лекции от 8 да стана в 5 да закусвам ли?Не,мерси Stop

Много ми е любопитно как я ядеш тази баница така, че да не цапаш под и около себе си? Аз баница с капак не съм виждала да се продава. Нито пък съм виждала човек, който да яде баница и да не остави следи след себе си.

# 52
  • Мнения: 13 390

 
[/quote]
Ми че и аз,дето съм на 20 (21 скоро) години,си ям баницата в метрото.И какво? Като съм на лекции от 8 да стана в 5 да закусвам ли?Не,мерси Stop
[/quote]

Миче, а после с ръчичките всичко около теб става мазно

# 53
  • Мнения: X
И пълно гримиране от-до съм виждала в претъпкан влак
И лакиране в претъпкано метро

# 54
  • Мнения: 12 674
Рязане на нокти с нокторезачка и ресане на дълга коса. Малко гнуслива си падам, щях да повърна. 

# 55
  • Мнения: X
Или пилене, да дишаш праха от нечии орлови нокти

Мен ме е гнус от коса и ако в превозното средство косата на седналата пътничка е върху дръжката, изобщо не пипам там

# 56
  • Мнения: 19 337
За яденето от възрастен и аз не го разбирам. Смърди от тази баница, пада, цапа се.

# 57
  • Мнения: 21 593
А майките дето по пътя за училище  купуват баници на децата си и те ги ядат в движение няма да коментирам.

Ми какво да правиш, да станеш в 5 и да правиш домашна баница? Синчето ми има навика да си прави двойна закуска. Просто обича закуски от баничарница. Нормално беше да го видиш сутрин напът за градина с някаква закуска.

Иначе кафето в термос или в чаша с капак наистина си стана тренд, поне докато работех в София. Наистина малко като по филмите. Тука карам на домашно, а в офиса- капсули.
Ми че и аз,дето съм на 20 (21 скоро) години,си ям баницата в метрото.И какво? Като съм на лекции от 8 да стана в 5 да закусвам ли?Не,мерси Stop

 Шегуваш се, нали Grinning

# 58
  • Мнения: 15 067
И яденето при дете на разбирам. Много ми беше гадно, когато се качвахме с малкия в трамвая, той иска нещо да яде, аз обяснявам, че не се яде в градския транспорт. Той се съгласява без драми, на следващата спирка се качва възрастен и си яде спокойно. И хайде пак обяснения защо не се яде, как е забранено и т.н. Сега, на 3,5 години си знае, че не се яде и не иска.

# 59
  • Мнения: 11 747
Много е забавен първия пост, искрено се посмях. И наистина е модичка. Дали от филмите, но много моди влязоха от филмите, вярно е.

Общи условия

Активация на акаунт