Как да оползотворим почти презрелите банани

  • 10 343
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 136
Здравейте ,
В къщи имам около 1 кг  банани , които вече започват да презряват и нямам идея какво да правя с тях
. Десертите , които търсех в нета са подходящи за възрастни , а аз бих желала дребосъците да им се нахвърлят. Моля за предложения ! Благодаря на всички bouquet

# 1
  • бургас
  • Мнения: 739
Ами можеш да ги направиш на сокче , като добавиш прясно мляко и малко мед.

# 2
  • Мнения: 46 516
Тези са най-полезни Simple Smile
- директна косумация
- в кекс/мъфини
- за гарниране на сладолед
- млечен шейк (пасирани с прясно мляко)
- намачкани в някое млечно кремче
- м/у етажите на торта/руло

# 3
  • Мнения: 2 760
Намачкани с вилица, преди това може за десетина секунди да бъдат сложени в микровълнова (ако ползваш), или по друг начин леко затоплени, за да се смачкат по-лесно, и смесени с кисело мляко с бисквити.  Комбинацията е любима на моите деца  Peace

А бананов шейк е наистина страхотна идея.

# 4
  • Мнения: 2 681
Правила съм бисквити с презрели банани, овесени ядки, малко стафиди, без захар. Пекох на кухненска хартия.  Станаха хрупкави и много вкусни.

# 5
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Включвам се към млечния шейк на Човечето, и ние ги харесваме така.  Peace

Добавям още сладолед от банан - пасира се банан и се замразява, най-общо, може конкретно да потърсиш в нета.

И една моя много любима рецепта, вече винаги правя двойна доза, защото единична не стига, а за отгоре, вместо дадената в рецептата глазура, леко затоплям нутела, да се втечни, и заливам, така че леко да се разтече и настрани.  baby_neutral  Heart Eyes Става супер и много гости са я харесвали също.
за тази рецепта конкретно - колкото по-презрели са бананите, толкова повече ни харесва, разгръща се по-различен аромат от на обикновен или дори леко зелен банан.

http://www.bbcgoodfood.com/recipes/1403641/chocolate-and-banana-cake

Принципните употреби Човечето ги е казала вече, мислех, че въпросът е за конкретни рецепти, та не знам дали помагам с този пост и дали съм по темата или Човечето вече я изчерпа  Wink.

# 6
  • Мнения: 1 136
Супер , страхотни идеи ! Как правите мъфините и бисквитите и рецептата с киселото мляко.
Дъщеря ми от сутринта иска бисквити Орео натрошени , мога ли да ги ползвам за чийзкейк или в киселото мляко / не мисля , че е проблем / . Може ли рецептата за бисквити, ако обичате.

# 7
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
аз правя сладки - намачкани банани, меко масло, овесени ядки, малко брашно и бакпулвер. правя купчинки с лъжица върху хартия за печене.

на шейк разбивам с кисело мляко и малко вода

замразени на парчета, после разбити с малко сметана с пасатора за сладолед

в кекс - рецепти много има

# 8
  • Мнения: 10 384
Презрели банани вкъщи отиват директно за шейк - 1 банан, 1 кофичка кисело мляко 2% + някакъв по-късел плод (малини, ягоди, праскови напр.) - може и 1 лъжица сладко от подобни, ако няма пресни или замразени.. Изпива се на момента  Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 221
Аз правя мъфини по тази рецепта и много се харесват. Който ги е опитал си иска и рецептата Simple Smile  http://www.supichka.com/2013/01/mufini-s-banan.html
Друго което съм набелязала да пробвам, но още не съм е бананови палачинки по тази рецепта
https://www.youtube.com/watch?v=kcHclpogmhY

# 10
  • Мнения: 25 610
Пасирани се добавят към разбита сладкарска сметана, полученото кремче се насипва в чашки, украсява се по желание и имаш готов бърз десерт, подходящ и за ненадейни гости.
Същият този крем може да се използва и за сглобяването на плодова торта. Украсата е пак по желание с каквито плодове и ядки имате у вас.

# 11
  • Мнения: 598
Бананов хляб (вид кекс, американски сладкиш). Колкото по-презрели бананите, толкова по-добре става. Рецепти за него в нета има много. Лесен е и винаги става.

# 12
  • Мнения: 2 760
Сетих се и за банани на клечка - http://www.az-gotvia.bg/recepta/banan-na-klechka


И след всички предложения чакаме снимков материал на готовата ти продукция  bouquet

# 13
  • Мнения: 9 052
гофрети: банани, извара, яйца, масло, брашно , бакпулвер   Peace

Последна редакция: вт, 26 яну 2016, 15:33 от Brideshead

# 14
  • София
  • Мнения: 1 626
Бананови "кюфтета"
80 гр. кокос |  1 банан |  1 лъжичка кафява захар  |  сокът на 1/2 лимон  |  корнфлейкс |  70г. натурален шоколад
 
Банана,кокоса, захарта и лимоновия сок се разбиват до сравнително гладка смес. От сместа се оформят"кюфтенца". Те се овалват в начукания корнфлейкс и след като се разположат в тавичка или плосък съд се прибират в хладилника да стегнат за поне 2 часа.
Преди да се поднесат се разтапя шоколада и има вариант да се поднасят с него и всеки да си ги топи , но може и да се поръсят небрежно , да се изчакат да изстинат и после да се поднесат.Рецептата е подходяща за дечица тъй като няма никакви яйца, не се пече - като бонбонки


Последна редакция: вт, 26 яну 2016, 16:40 от Линдичка

Общи условия

Активация на акаунт