Любители на котки – Тема 102

  • 53 603
  • 767
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 17
Здравейте, търся нов дом на любимия ми котарак! Моля, помогнете ми, защото не искам да го изхвърлям, а не мога да го задържа!

Ако имате решение за проблема ми, моля, свържете се с мен на 0889364348. Ще съм ви много задължена!

Поздрави
Петя

# 31
  • София
  • Мнения: 13 209
Прекрасни данъци видях, от хубави по-хубави!  Heart Eyes

Сетих се и за изказването в миналата тема. Ако съдя по показаните снимки, поне половината ни любимци са породисти.  Wink

Днес купих едни гранулки за повръщана на козина, някой има ли наблюдения? Уискас, по 10 бр. на ден. Аз попитах за лакомство за кот, но тези ми се сториха по-смислена покупка  Thinking
От тях Мъро започна да повръща по-често. Може би това е търсеният ефект, но аз не го одобрих. Sad

Как е Наско, започна ли да се поддава?
За съжаление - не. По цял ден стои зад дивана. Вчера го извадих насила, за да го нахраня, а той чак подскачаше от треперене. Sad Иначе нощно време се отпуска - яде, ползва тоалетна, разучава, играе. Но види  ли, че го гледам се скрива. Посъветваха ни да купим една лечебна храна на РК, която успокоява. Смятаме да опитаме с нея. Лошото е, че никъде не я намираме налична, а навсякъде се чака по 10-15 дни, за да я доставят.

Иначе си е харесал едни пукнатини в кожата на остарелия ни диван и всяка нощ вади вата оттам. Подминавах с насмешка пакостта до снощи, когато го направи пред мен. Оказа се, че яде от нея или поне активно използва зъбите си в издърпването. Сега го мисля. Дано изхвърли това, което е изял.

Последна редакция: ср, 27 яну 2016, 19:20 от Тaня67

# 32
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 529
Понеже не мога да изтрия: Момичета котьо се храни от пластмасови купи. Мият се всекидневно при всяко хранене. Бяхте писали преди и сега се сетих. Вредно ли е за него?

Последна редакция: ср, 27 яну 2016, 19:40 от Ивекс

# 33
  • Мнения: 3 331
Ивекс, трябва да има повечко постове като твоя! Не е спам определено bouquet
Петинка, ще споделиш ли защо търсиш дом на котенцето?

Ивекс, поста ти изчезна newsm78 Пластмасовите купички сигурно ги миеш с гореща вода, знаеш че пластмасата отделя някакви гадости, когато се затопли. По-добре замени със стъклени или метални Peace

# 34
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 529
 Изтрих го.  SadБлагодаря, да с гореща вода и препарат. Мисля да му ги заменя със стъклени. Ще пообиколя домашните потреби.

# 35
  • Мнения: 3 331
В левчетата има много хубави и евтини емайлирани купички ( от онези дето бабите ни са ползвали, ако се сещаш) Laughing И ние ги ползваме де, много са удобни и не се чупят Sunglasses

# 36
  • София
  • Мнения: 11 672
Благодаря за новата тема.  bouquet

Тук нали препоръчвахте Карни и специално, че излиза евтино от zoofast, останах изумена от цената 8 лева за 1200 грама (6х200), поръчах, но на какво се дължи тази огромна разлика, не е ли съмнително евтино, 100 грама са стотинки?

# 37
  • София
  • Мнения: 13 209
Момичета котьо се храни от пластмасови купи. Мият се всекидневно при всяко хранене. Бяхте писали преди и сега се сетих. Вредно ли е за него?

Винаги съм давала в пластмасови съдове. Навремето децата редовно стъпваха по невнимание в купичките и тъй като аз самата съм с шит крак заради подобно нещо, предпочетох да не ползвам порцеланови и стъклени купички. Но със сигурност пластмасата не е безвредна. Може би е компромисен вариант да се използват чинийки за еднократна употреба. Металните също не са много приемливи. Например водата придобива метален вкус и съвсем отказват да пият. Но всъщност зависи и за каква храна се използват. На сухата едва ли ѝ пречи да се слага в каквото и да е.

Извинявайте, но аз първа писах, че бебе и коте могат да живеят заедно, без да знам каква е причината за търсенето на нов дом. Така подведох и останалите. Нека Петя каже защо се налага да се разделят с котето. А и снимка трябва, и описание на характера. Така с един телефон няма да се получи. То и без това е трудно намирането на дом на по-големи котки.

# 38
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 529
Адиктед  Hug Топи пречи на мама  Sunglasses Вижда ли се? Понеже съм от телефона и ми е малко трудно.  Танче  Hug така или иначе неговите са му неудобни ще трябва да ги сменя. Ще реша какво да правя... Дано се намери най- доброто за котарачето, милото. Sad

# 39
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 12 034
Какви прелести наредени в темата! Crazy Heart Eyes Heart Eyes Чернички, тигровки, белички, сивички, шаренки, оранжевки ...  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

По мои наблюдения, храната трябва да е сложена в максимално плитък съд, най-добре порцеланова чиния. Ако е суха, чинията/съда трябва да има леко бордче, което да спира гранулките от разсипване. Ако е мокра (консерви/паучове), чинията трябва да е леко заоблена като купа, за да може добре да се обира храната. Ако е сурова мръвка ... няма никакво значение каква ще е чинията, котката Ви и без това ще я извади и ще я ръфа на пода. Wink Laughing Peace
Съдът за водата е добре да е по-голям, но не много дълбок. Повече вода по-дълго остава прясна. Пластмасата бързо хваща лигав налеп независимо от старанията. При варовита вода по стените на купичката направо изобари се образуват  Mr. Green, които от пластмасата нямат махане  ooooh!. По-добре порцелан/стъкло. Peace

Дано котарачето на petinka2003 намери добри стопани!  Praynig

Последна редакция: чт, 28 яну 2016, 00:30 от profi_1

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 806
Вчера нямах време да погледна темата и днес се насладих максимално на всички сладурковци. Просто разкошни котета сте показали.

Две меки коремчета от мен



Таня, в началото когато взехме Оли и той много се криеше, доста време живя зад дивана, а една вечер прекара незнайно къде и до днес. Бях се притеснила, че не е много социален и няма да дава много да го мачкаме, но с времето и доста търпение нещата си дойдоха по местата. Сега направо си е лигльо, обаче отне 4 - 5 месеца.

По отношение на купите, тези емайлирани не се ли плъзгат по пода? И ако ги мия с топла, а не гореща вода, дали пак отделят вредни съединения?

# 41
  • Варна
  • Мнения: 2 337
Съвсем новоизлюпена коткосъжителка съм и не си позволявам да давам съвети, но Таня, и нашето Зарче много време се кри, споделяла съм. На най-невероятни места сме я намирали завряна. Като я извадим трепери, сърценцето й бие до пръсване, свива ушетата и сякаш чака смъртта. Sad Но това отмина за около месец. Сега се чувства господарка на дома и особено ревностно си пази банята, която е решила, че си е нейна. Когато влезе някой и затвори вратата, тя почва да мяука отвън докато не й отвориш. Минава на инспекция дали всичко си е по местата и излиза. Вашето Насе доколкото разбрах не е било гушкано и така обгрижвано преди, докато нашата мацинка си беше бебе-принцеска и в предишния си дом и все пак адаптацията й отне доста. Имай вяра, че ще се приспособи мъника Hug
Много ме замислихте за съдовете... При нас водата е в метална чашка (от крем-карамеления сервиз Joy), а храната е в метална купичка, която е част от комплект с пласмасова поставка, в която не рядко слагаме гранулите, ако в металната има пауч или друга по-течна храничка. За стъкло и порцелан не смея да й сложа, защото си е диваче още и не веднъж си е обръщала купичките, но май поне водата трябва да пренасочим...

# 42
  • Мнения: 2 536
Аз ползвам керамични купички и точно вчера търках варовик от едната - е няма махане това нещо. Уж вече сме на изводна вода, ама...зор

# 43
  • Мнения: 701
Аз също ползвам - за храната порцеланова купичка, която си е обаче тежичка и Дзаги въпреки, че е дивак, никога не я е обръщал. Даже бих казала, че много си я пази.За водата ползвам емайлирана купа - като за куче. Пие доста вода, не мисля че му пречи. Виж нея един , два пъти я е помествал и е разливал от нея вода, но не може да я обърне, защото тя по краищата е с гума.

Таня, не се притеснявай, сигурна съм че Наско ще свикне. Говори му повече. Нищо, че не се обажда и се крие.
А за Карнито, - аз взимам от Зоофаст, цената е ниска, но и така трябва дъ бъде, когато се взима като на едро - 6 по 200 или 6 по 400. В зооплюс също ги има в тези варианти и пак цената е по-ниска. Консервата си е доста добра според мен - за консерва(не е като аз да му го направя, но пък е мокра храна и има необходимите добавки)

# 44
  • Мнения: 1 708
Мен също ме притеснява пластмасовата купичка за храна и съм решила да я сменям.
Водата е в иноксов съд, сменям я на два-три дни, при необходимост търкам със сода.

Стейси разлива водата само, когато давам кренвирш.  Simple Smile
Веднъж месечно й купувам кренвирш, за да се изкефи, защото гони парченцата из целия апартамент. Подхвърля ги, разнася ги с уста и ги яде в хола или в банята. Често при тази игра попада парче и във водата, и тогава започва голямото мокрене и цопане, за да го извади.

Общи условия

Активация на акаунт