На море в Турция - тема 42

  • 124 856
  • 727
  •   1
Отговори
# 645
  • София
  • Мнения: 1 444
А какво ви е мнението за Албена Холидей?

Отлично. Няма да съжаляваш.

# 646
  • Мнения: 539
evhen,
ходила ли си В кемер? Ние ще почиваме там това лято - може ли да споделиш мнение за района , какъв е плажа , какво  си заслужава да се разгледа. Много ще съм благодарна да чуя мнението ти.

 Hug


Най- хубавата екскурзия е Мира-Кекова. Тя е за предпочитане от района на Кемер,защото директно се тръгва към Ликийския полуостров. Ние посетихме и самия град Анталия - стария град и водопада Дюген.

Откъм природa съм нaпълно съглaснa с еsstela, нaй-добро съчетaние нa плaнинa и море.

Плажът много ще Ви изненада. Наистина пясъка е насипен,а в морето огромни камъни и дори с акваобувки ще Ви бъде трудно, защото ние сме свикнали дъното да е пясък и на камъните често се подхлъзваш, а и много бързо става дълбоко, но ако плувате през пирса няма проблеми.

# 647
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Скрит текст:
Така е,evhen , Sunexpress возят за по-малко,когато планувах почивката си за тази година,моята агентка ми препоръча да отида с Пегасус,а да се върна със  Sunexpress,обаче незнам дали имат такъв евтин паркинг и после трансфера от летището до паркинга кой ще ми го направи,ще попитам тази година служителите на паркинга Peace

her_76 ,била съм в Текирова и Гьойнюк,между тях се пада самия град Кемер,като град не е нищо особенно,но природата е хубава,много зеленина,ама много,дръвчета нар,борове,които ухаят прекрасно и много интересно,поне за мен,когато бях в Риксос Сънгейт стаята ни беше с изглед в страни от плажа,излезеш на терасата в дясно прекрасната планина Торос,в ляво море ,до където ти стигне погледа,на стотина километра от летището е и пътя е хубав и има какво да се гледа.
Хубаво е,единствения минус е,че е малко по-кратък сезона в този район,най-крайната дата ,когато съм почивала там беше 13.10-20.10,става,но ако сте с деца не,имам и доста снимки,обаче не мога да качвам тук,незнам как става Peace

 Stayl_01 ,има доволни и недоволни,според мен е на късмет кой ще те подхване Peace

Естелла,
 безкрайно благодаря ,
 ние ще сме за 2 седмици в Гюнюк - Sherwood Greenwood resort . Морето чисто ли е ? Ние ще ходим  от 18 Август.
 Hug

# 648
  • Варна
  • Мнения: 10 765
Цитат
Естелла,
 безкрайно благодаря ,
 ние ще сме за 2 седмици в Гюнюк - Sherwood Greenwood resort . Морето чисто ли е ? Ние ще ходим  от 18 Август.

В Гьойнюк не припарих до морето,скъсах си банските на пързалките:-)
Морето го пробвах септември в Текирова и беше чисто и да има големи камъни,но те са на  по-дълбоко,част от морето беше като нашите плажове,само пясък,не се притеснявай,Хер,ще си изкарате страхотно,какво му трябва на човек,хубава компания,вкусна храна и слънчево време Peace
За всеки случай си вземете аква обувки, аз влизам без тях, но е гадно  😉
 

# 649
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Естела,
благидаря ти  Hug Права си .
Аква обувките съм ги купила вече  Peace

# 650
  • Мнения: 262
Здравейте, трябва да решим между два хотела: Роял тадж махал или Алва Дона бийч резорт? Отказахме се от Жадор Делукс! Искаме хубав плаж, за да може малката да се къпе! Плитка и чиста вода! Благодаря за бързи мнения!

Здравейте,Натали. И двата хотела са много добри,но личното ми мнение еда заложите на Alva Donna Beach -Side. / Royal Taj Mahal ми е повече за възрастни с поотраснали деца/ Alva Donna е по-далечко  от центъра на Античния Сиде ,но е страхотно добър и много озеленен. А плажа му...ох,отличен . Около хотела има къде да поизлезете ,защото е много оживено  със заведения и базари. Няколко пъти съм го посещавал и мисля ,че ще оцените високото му ниво във всичко.  Peace

# 651
  • Мнения: 539
Здравейте група! Някои може ли да ми даде информация от първа ръка за Lake And River Side Hotel And Spa. Разчитам Галактик и Liv да се включат с повече информация.

# 652
  • Мнения: 262
Здравейте група! Някои може ли да ми даде информация от първа ръка за Lake And River Side Hotel And Spa. Разчитам Галактик и Liv да се включат с повече информация.
Здравейте. Добре познавам хотела ,защото съм го посещавал няколко пъти. Може би гледате добра цена за там , но имайте предвид че хотела е далеч от плажа си/около километър/ и по тази причина цената пада. Иначе е добър ,като цяло ,позициониран на реката Манавгат,доста луксозен като интериор и ектериор, интересни  стаи от 23 кв.м., добра кухня, 3 алакарт ресторанта и два басейна + 1вътрешен. Приятен СПА -център. 3 водни пързалки-нищо особено като трудност.За мен е малко зеленината там. Минус за мен е че около хотела няма нищо в близост ,до центъра на район Titriengol са около 20 минути пеш. В същия район вече работи и другия хотел на веригата- Port river -много по-близо до плажа / на около 300м./ . Като зная къде сте били на почивка досега , мисля че няма да Ви допадне особено.

# 653
  • Мнения: 539
Liv благодаря ти. bouquet

# 654
  • Варна
  • Мнения: 3 971
Kevin,
освен Pegasus има и някакви Sunexpress, които возят на 10 Е в посока с багаж. В Анталия и в Алания е пълно с апартаменти на руснаци и украинци на съвсем прилични цени, погледни в airbnb. Петър за едно е прав, че свободата на собствения транспорт няма равна, така че ако намерите съмишленици и напълните една кола е най-добрият вариант. На мен отдавна ми е мечта една такава обиколка от Кемер до Калакан.

10 евро самолетен билет са голяма стръв.Щото ако говорим за 5 човека : 100тина евро билети , 100тина евро гориво , 100тина евро паркинг , доста евро летищни такси (не ги знам това лято колко ще са newsm78, трансфери и става Sad . Няколкото ни обикаляния с кола транспортните разходи рядко са надхвърляли  300 евро (не са били и под 200).Много може да се говори и за свободното наемане на квартири , пансиони , хотели , хранене , шопинг , развлечения , плажуване и т.н. , но определено това не е тема тук.Сигурно 90% от българите си търсят АЛЛ и това се обсъжда в повечето турски теми по всички туристически сайтове.

# 655
  • Мнения: 164
Ааа, на етап мечти съм в момента, откакто миналата година видях откъм морето част от Ликийския полуостров,  страшна красота, дива красота! Иначе прочети за древна Ликия и ще видиш, какво има за разглеждане. Ако сте с кола, възможности са ви безгранични, ако не до Каш, поне древна Мира, днешно Демре, можете да стигнете.
evhen, ако те интересува обиколка на Ликия, мога да помогна.

# 656
  • Мнения: 66
Здравейте, трябва да решим между два хотела: Роял тадж махал или Алва Дона бийч резорт? Отказахме се от Жадор Делукс! Искаме хубав плаж, за да може малката да се къпе! Плитка и чиста вода! Благодаря за бързи мнения!

Здравейте,Натали. И двата хотела са много добри,но личното ми мнение еда заложите на Alva Donna Beach -Side. / Royal Taj Mahal ми е повече за възрастни с поотраснали деца/ Alva Donna е по-далечко  от центъра на Античния Сиде ,но е страхотно добър и много озеленен. А плажа му...ох,отличен . Около хотела има къде да поизлезете ,защото е много оживено  със заведения и базари. Няколко пъти съм го посещавал и мисля ,че ще оцените високото му ниво във всичко.  Peace
здравейте, благодаря за отговора. Ще ви се доверим за хотела! Може ли да ми кажете как е храната? А водата на плажа? Плитко ли е? Има ли камъни във водата?  Трябват ли ни обувки и откъде ги купувате? За стаите - каква да изберем? Ако е с изглед море, такава ли ще бъде или частичен изглед? Да държим ли на гледка? Явно около хотела има къде да се разходим, а не само в хотела. До града с какво можем да отидем? Доста въпроси... Благодаря!

# 657
  • Мнения: 262
][/quote] здравейте, благодаря за отговора. Ще ви се доверим за хотела! Може ли да ми кажете как е храната? А водата на плажа? Плитко ли е? Има ли камъни във водата?  Трябват ли ни обувки и откъде ги купувате? За стаите - каква да изберем? Ако е с изглед море, такава ли ще бъде или частичен изглед? Да държим ли на гледка? Явно около хотела има къде да се разходим, а не само в хотела. До града с какво можем да отидем? Доста въпроси... Благодаря!
[/quote]
nataly999, храната в хотела е на много високо ниво. Въобще цялата верига е много класна във всички компоненти/ вкл. храната/.Плажа е пясък ,във водата постепенно става дълбоко ,като цяло няма камъни само на едно място има голяма подводна скала ,но тя се забелязва още от брега. Без аква обувки може да влизате. Мисля ,че няма смисъл да резервирате стая фронтално море,това са възможно най-скъпите и са малко такива. Странична гледка море ви върши същата работа . В голяма близост до хотела имаше спирка на долмушите които обслужват този район. До Сиде ,пеша няма как да стигнете-далечко си е. 11-12 км. Хотела не е евтин меко казано,но всеки платен лев/ евро за него си струва. ПП. Добре познавам и хотела им в Белек ,нивата са без разлика в качеството -високоооо !  Смело резервирайте.  bouquet

# 658
  • Мнения: 408
На повечето места може и без аква обувки, но след тези бомбени атентати всеки ден, задължителни ще бъдат бронираните жилетки и каските.

Българските туристи масово отменят резервации за почивка в Турция.

Последна редакция: нд, 20 мар 2016, 10:38 от qq50

# 659
  • София
  • Мнения: 350
Отдавна не пиша в темата, защото тя тотално се промени, но когато се лансират явни неистини, включително и от медиите, вече ми идва в повече. Забелязвам, че има хора, които упорито повтарят фактът, че в Турция не трябва да се ходи.
Не зная причините за тази тяхна активност, но поне когато дават линкове към определени статии, да изберат някои по компетентно написани. В горния пост е даден линк в която е записана, подвеждаща информация извадена от контекста. Цитирам: "Затова се увеличават и хората, които решават да сключат доброволна застраховка "отмяна на пътуване", тя е в размер на 2-3 % от цената на екскурзията или средно 15-30 лева. Така си оставят възможност за реакция."
НЯМА застраховка, която ви дава възможност да отмените резервацията и възстановите парите си, защото вие сте променили желанието си да пътувате. Клаузите са ясно описани и основно са свързани със здравословното състояние на пътуващите.
Възстановяването на средства при отказ по желание на туриста са ясно описани в договора с ТА и не застраховката е тази, която ще ви позволи да се откажете от вече резервирано пътуване до Турция, защото сте се разколебали да пътувате до там. Четете си ДОГОВОРИТЕ!

Общи условия

Активация на акаунт