Helau!!! 191-ва немска карнавална тема

  • 74 619
  • 749
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 420
Благодаря ви на всички !
Вечерница, имаш право, но в суматохата не помислих за това и подписах ( без Vorbehalt), че съм го получила, но ги накарах на квитанцията да пишат, че е бил разопакован и че има леко огъване на ламарината от едната страна.
Още не съм платила остатъка, ще се опитам nachträglich да го вмъкна този Vorbehalt.

Аз сама съм си виновна -знам ги медиа маркт, че са schlampig при доставка, но получих с около 250 евро по-добра цена, отколкото Listenpreis -UVP.

Мони,
точно така беше и при мен като ми доставяха всички уреди за кухнята, и пак от медиа маркт за пералнята.

Сушилнята я монтираха в колона над пералнята и тогава видях, че има от едната страна като я погледнеш нещо като вдлъбване на ламарината. Като натиснеш потъва, като отпуснеш се връща пак в изходно положение. От другата страна е гладко и нищо не потъва.
И след като си поръчвам втората по скъпотия сушилня от каталога на Миеле, а не някое турско Беко, очаквам да е Einwandfrei, а не с огъната ламарина.
И поради тази ВТОРА причина се развиках и телефонирах с продавача и отказах да платя разликата.
Монтьорите се опитаха да ми обяснят, че такова нещо с ламарината било нормално.
Как пък не, и то точно при Миеле.

Искам и да ви се оплача, че откакто съм сама( разведох се скоро) направо за мезе ме взимат всички продавачи на мебели, кухни, уреди и прочее ... айде да не ги обиждам.

Пиша кратко продължение на историята.
Скрит текст:
Говорих с една много мила дама от фербраухершуц....
Каза ми, че няма значение какво съм подписала.
Да направя рекламация до търговеца - писмена и да искам да оправят дефектите.
Каза ми, че не съм задължена да плащам остатъка от сумата и ако има проблеми, пак да се обадя.

Продавачът от Медиа Маркт ми се обади, каза че доставчиците са казали, че нямало дефект и че съм трябвало да платя остатъка.
Аз: посъветваха ме от  където трябва и че ще получите от мен писмена рекламация с искане за незабавна (7-14 дни) поправка на щетите.
Той: Да съм пишела рекламация като искам, но трябвало да платя.
Аз. на мен ми казаха обаче , че не съм длъжна - НЯМА ДА ПЛАТЯ  до поправка.
Той -Ами ние ще я вземем обратно като не я искате.
Аз : Имам фертраг с вас, платила съм ви за сушилня - дала съм капаро. Дължите ми сушилня без дефекти.

Разделихме се без целувки.

След един час се обажда - шефът казал, че ще ми доставят нова, оригинално опакована сушилня.
Сега остава и да го изпълнят, щото немската дисциплина и изпълнителност май вече са само история.
Това е, извинявайте за спама.

Последна редакция: пн, 08 фев 2016, 17:48 от Mirella_

# 46
  • Мнения: 9 397
Като гледам времето, май някой не се е разбрал с Господ. При нас във Висбаден (понеже е до Майнц) шествието беше вчера в неделя, та децата събраха бонбони, а ние се посмяхме и веселихме. Днес щяхме да ходим на големия карнавал в Майнц, ама го отмениха. Та от мен HELAU! Пийте по едно греяно вино, ако още имате и дано догодина всичко да е наред!

ana.ana,
мъжът ми е 3 класа, аз работя миниджоб и не плащам данъци, но точно нашия steuerberater миналата година ни каза, че като наети лица не сме длъжни да подаваме данъчна декларация.

# 47
  • HH
  • Мнения: 3 261
Отварям темата, чета за бури, отменени карнавали и се чудя с мен ли нещо не е наред. Това в 15:40. 20 минути по-късно рязко се стъмни, заваля и започна да се гърми.  ooooh!

За почти 2,5 години тук, чувам да се гърми за 2 или трети път. То си вали почти всеки ден нали, ама такова пролетно чудо рядко се случва  Crazy

Редактирам се. 16.00, дворът ми изглежда така :

Скрит текст:



Последна редакция: пн, 08 фев 2016, 17:25 от К@тя

# 48
  • Мнения: 9 397
Катя,
повярвай ми не е нужно да има градушка, за да отменят карнавалното шествие. Достатъчно е да духа много силен вятър и да вали цял ден.

# 49
  • HH
  • Мнения: 3 261
Дени, аз се изненадах, защото тук до 4 без нещо грееше такова слънце, каквото и лятото рядко има. Но много духаше още сутринта. При нас нали няма карнавал и няма какво да отменят, най-близкият май е в Брауншвайг,

# 50
  • Варна
  • Мнения: 187
И при нас няма карнавал, само дъжд и вятър. Децата празнуваха добре в детската градина. Пак са доволни.

# 51
  • Мнения: 9 397
За съжаление лошото време се падна точно в карнавалните провинции. ooooh!

# 52
# 53
  • Берлин
  • Мнения: 4 570

Ужасно.

Аз направих резервациите за Великден, сглобих ориентировъчна програма и сега мога да си чакам спокойно. Живот и здраве да е.
Получихме бележка от счетоводството, че ММ може да си върне 749 евро данък за миналата година. Той все още е с несменена класа 1. Предполагам трябва да се обърнем към щоебератер. Обаче идея нямам към кого, нито колко струва. И дали има смисъл. А с моя немски кореспонденцията все още е съмннително начинание. Нещо да ме посъветвате?

# 54
  • Мнения: 9 052
1 не е добре, но догодина може да декларирате разликата . може да декларирате за предходни години в настояща декларация. Бих избрала някой сърбин или тур4ин за щоербератер, но мисля сърбина ще се оправи по-добре  Peace на8ия е тур4ин , има си канцелария и не го избрахме защото по-малко взима, а защото може да се приказва нормално с него без да иска евро за допълнителна дума или обаждане. Немците са изкл. пресметливи и са ужасни пестеливци на "допълнителна работа" което според мен кара клиентите да се 4увстват не като клиенти. НА мен са ми неприятни в услугите.
Браво за ваканцията. Много оби4ам да гледам разли4ни неща.

# 55
  • Мнения: X
В Берлин ли бяхте?
Като начало, добра идея е някой подобен Ферайн - срещу членски внос (определя се от годишния ви доход) ви оправят декларациите и поемат комуникацията с данъчните:

http://www.hilo-berlin.de/

 http://www.steuerring.de/ad/berlin/?gclid=CJbCi_Og68oCFSsW0wod5dgFQA  , освен ако не разпитате за доверен и проверен бератер с опит.
Първите 3 години в Германия ние правихме годишните си данъчни декларации при местния такъв ферайн, но като понапреднахме с езика започнахме сами да се справяме (купуваме си програма и действаме според инструкциите). Не са ни връщали за въпроси и уточнения и успяваме да си върнем обратно много повече данъци отколкото с ферайна.

# 56
  • Мнения: 9 052
Наистина по-малко връщат с декларации попълвани от ферайн  Peace
Да, който не го мързи попълва сам Simple Smile
ние попълвахме сами по едно време решихме, 4е ни е много по-удобно да слагаме вси4ко в една папка и накрая да го занесем на бератера да си ги попълва и подрежда ...
Кой както си реши прави  Peace

# 57
  • На зелено
  • Мнения: 657
аз имах консултация с една известна фирма, като ми се падна една дама с местният диалект, направо ми стана лошо  Stop Аз й говоря, че ще внасям годишна вноска, тя ми говори, как била учила 6 години, трябва да се плаща бла-бла. Катастрофа. След това намерих един бератер, който ми каза, че няма нужда, заради една данъчна декларация + евентуална консултация за данъчен клас да плащаме членска вноска. По-добре всяка услуга еднократно. Така и направих. Но тази година чрез софтуер и самостоятелно попълване на данъч.декларация. А за влаковата катастрофа - трагедия! Дано всички пострадали да се възстановят напълно и бързо  Praynig Както се чудя за какви бури и ветрови говорите, такава буря е при нас в момента. Пак падат керемиди от покривите.  Rolling Eyes

# 58
  • Берлин
  • Мнения: 4 570
Благодаря за съветите. Не разбирам, Брайд, какво слагате в папката  newsm78... Може би документи, с които после да си върнете данъци? Какво например? Сигурно ви звуча като идиот, но идея си нямам как стоят нещата тук с данъците...

# 59
  • Мнения: 9 052
всякакви бележки за услуги в домакинството. ремонтни работи (не материали), 4иста4ка, гледане на деца и каквото ти хрумне ... вкл. адвокатски, клю4ар, също разни от лекар , аптеки, които не са платени от касата, застраховките (някои но той си знае), като ти пратят разбивката на небенкостените и там всякакви хаусмайстер и пр. които са ви сложили в разбивките  ... вси4ко, което ти хрумне и е свързано с услуга. Вкл. и самата такса на  щоербератера (предната) Simple Smile
и за да не мислим кое къде и как и какво ... слагаме в една кутия за обувки , след това сортирани темати4о в една папка и го даваме на 4овека, който си знае кое става и кое не ... и кое къде.

Общи условия

Активация на акаунт