Песен за огън и лед 23 - Never give the enemy his wish

  • 42 147
  • 739
  •   1
Отговори
# 255
  • Варна
  • Мнения: 18 035
Ти подхвана темата: Цитирам

Хексе и аз съм го мислил но не се връзва. Първо ако приеме тази Теория  Джон не е Тарг, третият дракон не е за него и въобще няма нищо общо с АА, а най-вероятно и с ОП.Да, но ще е Меч на утрото. Клетвата на Стража гласи; Аз съм меча на утрото.

това ти обяснявам, не е сериозно това обяснение, защото в началото в Стража е  бил престижна организация и имало много рицари, лордове, вероятно някой от първите ЛК е бил Дейн и е измислил клетвата.  Така че не може това да ти е довода. ОСвен това имаме Меч на Вечерта, изпратен специално на Вала, нормално е да е имало и мечове на УТрото
Извинявай, не те разбирам.

# 256
  • Мнения: 18 414
много е несериозно да смята че че първо  най-доблестния рицар ще си петни името, после най-голяма мъжкарана ще се навие да стане метреса на човек който не може да се ожени за нея защото е бял плащ, и за финал царският син ще носи подаръци на Лияна, вместо да остави  Артър Дейн да спечели поне един от двата турнира и да вземе че той да си даде венеца на Лияна....много по-малък шум щеше да се вдигне.
Хммм..
 Да не би Артър Дейн да си е опетнил името? Не, чистичко си е. Съвсем.
Лияна е била дива и непокорна, но това, че е била мъжкарана не я прави лесбийка, нали? Може да е смятала за  вълнуващо да има връзка с Бял плащ

не го е опетнил защото няма доказателства за негова връзка с жена.
Но пък Джайми е опетнен за цял живот.
престъпил е клетвата.
И Джон го дамгосаха по този критерий. това което го спаси бе застъпничеството на майстер ЕМон и на Станис. като цяло обаче клетвите на СТража и белите плащове предполагат - спиш ли с жена - край. И Селми разсъждаваше че нищо добро не би се получило от една евентуална негова връзка с Ашара Дейн.
Не съм казал че е лесбийка, а че ми смешна концепцията Лияна да бъде "кукла", метреса на Дейн и в същото време съпруга на Регар, да си правят оргиите, и да се сведе до  "родилка". Аз си я представям как върти меч, а не как ражда десет деца. Това не може да е основната й роля в живота.

Според Нед - Лияна е колкото три Ари. мисля че това описание стига.

# 257
  • Варна
  • Мнения: 18 035
Твъредиш неща, които не съм казала.
Цитат
Не съм казал че е лесбийка, а че ми смешна концепцията Лияна да бъде "кукла", метреса на Дейн и в същото време съпруга на Регар, да си правят оргиите, и да се сведе до  "родилка". Аз си я представям как върти меч, а не как ражда десет деца. Това не може да е основната й роля в живота.
НЕ Е била съпруга на Регар. Основната и роля в живота не е била да роди 10 деца. Rolling Eyes Никой не твърди, че е имало оргии.
Вариант 1 - наистина са били влюбени с Артур, а на Регар му е трябвало дете Старк-Дейн. Помогнал е на влюбените и същевременно си е набавил "съставка" за пророчеството.
Вариант 2 - Всичко е дълг. Регар е убедил двамата, че ако им се роди дете, то ще спаси света. И те са участвали.

Цитат
не го е опетнил защото няма доказателства за негова връзка с жена.
Но пък Джайми е опетнен за цял живот.
престъпил е клетвата.
И Джон го дамгосаха по този критерий. това което го спаси бе застъпничеството на майстер ЕМон и на Станис. като цяло обаче клетвите на СТража и белите плащове предполагат - спиш ли с жена - край. И Селми разсъждаваше че нищо добро не би се получило от една евентуална негова връзка с Ашара Дейн.
Белите плащове редовно са си спали с жени. Какъв край? newsm78 Ако клетвата им е по подобие на Стража, то те се задължават да не се женят, да не владеят земи и да нямат деца.
Е, да Артур е престъпил последната клетва. Може да е било под натиск. Може и затова Нед да крие толкова Джон - пази името на Артур.

# 258
  • Мнения: 18 414
Ти подхвана темата: Цитирам

Хексе и аз съм го мислил но не се връзва. Първо ако приеме тази Теория  Джон не е Тарг, третият дракон не е за него и въобще няма нищо общо с АА, а най-вероятно и с ОП.Да, но ще е Меч на утрото. Клетвата на Стража гласи; Аз съм меча на утрото.

това ти обяснявам, не е сериозно това обяснение, защото в началото в Стража е  бил престижна организация и имало много рицари, лордове, вероятно някой от първите ЛК е бил Дейн и е измислил клетвата.  Така че не може това да ти е довода. ОСвен това имаме Меч на Вечерта, изпратен специално на Вала, нормално е да е имало и мечове на УТрото
Извинявай, не те разбирам.
не виждам какво е неясно? как да го кажа по ясно?
Стража запада като авторитет с времето. В началото е имал по-висок авторитет. Нормално е някой от първите ЛК да е бил от рода Дейн и именно той да е измислил клетвата на СТража, така че клетвата не може да се дава като пример, че Джон ще стане меч на Утрото, ако е Дейн, защото тя вече е нещо абстракто - от всеки брат на Стража се очаква да е Меч на УТрото без значение дали е Дейн- Сам Тарли също е Меч на УТрото. АЛисър Торн също е мен на УТрото, те са си казали клетвите. Само че тези мечове на УТрото са абстрактни титли, са се изпразнили от съдържание за разлика от титлата на човека който носи Зора-

# 259
  • Варна
  • Мнения: 18 035
не виждам какво е неясно? как да го кажа по ясно?
Стража запада като авторитет с времето. В началото е имал по-висок авторитет. Нормално е някой от първите ЛК да е бил от рода Дейн и именно той да е измислил клетвата на СТража, така че клетвата не може да се дава като пример, че Джон ще стане меч на Утрото, ако е Дейн, защото тя вече е нещо абстракто - от всеки брат на Стража се очаква да е Меч на УТрото без значение дали е Дейн- Сам Тарли също е Меч на УТрото. АЛисър Торн също е мен на УТрото, те са си казали клетвите. Само че тези мечове на УТрото са абстрактни титли, са се изпразнили от съдържание за разлика от титлата на човека който носи Зора-
А, значи ти не си ме разбрал.
Клетвата показва връзка между Меча на утрото и борбата срещу Другите. Тези, които пазят кралството срещу Другите наричат себе си мечове на утрото.
Това е връзката.
А не асоциация, че един ден Алисър Торн ще стане Меч на утрото.

Когато хората отиват в Стража, те късат всякакви родствени връзки. Нелепо е да се мисли, че точно в клетвата на Стража, Дейн ще си вкарат техен символ.

# 260
  • Варна
  • Мнения: 18 035
Според Нед - Лияна е колкото три Ари. мисля че това описание стига.

Аря е дете. Мислиш, че като порасне няма да прави секс ли? Rolling Eyes

# 261
  • Мнения: 18 414
Твъредиш неща, които не съм казала.
Цитат
Не съм казал че е лесбийка, а че ми смешна концепцията Лияна да бъде "кукла", метреса на Дейн и в същото време съпруга на Регар, да си правят оргиите, и да се сведе до  "родилка". Аз си я представям как върти меч, а не как ражда десет деца. Това не може да е основната й роля в живота.
НЕ Е била съпруга на Регар. Основната и роля в живота не е била да роди 10 деца. Rolling Eyes Никой не твърди, че е имало оргии.
Вариант 1 - наистина са били влюбени с Артур, а на Регар му е трябвало дете Старк-Дейн. Помогнал е на влюбените и същевременно си е набавил "съставка за пророчеството.
Вариант 2 - Всичко е дълг. Регар е убедил двамата, че ако им се роди дете, то ще спаси света. И те са участвали.

Цитат
не го е опетнил защото няма доказателства за негова връзка с жена.
Но пък Джайми е опетнен за цял живот.
престъпил е клетвата.
И Джон го дамгосаха по този критерий. това което го спаси бе застъпничеството на майстер ЕМон и на Станис. като цяло обаче клетвите на СТража и белите плащове предполагат - спиш ли с жена - край. И Селми разсъждаваше че нищо добро не би се получило от една евентуална негова връзка с Ашара Дейн.
Белите плащове редовно са си спали с жени. Какъв край? newsm78 Ако клетвата им е по подобие на Стража, то те се задължават да не се женят, да не владеят земи и да нямат деца.
Е, да Артур е престъпил последната клетва. Може да е било под натиск. Може и затова Нед да крие толкова Джон - пази името на Артур.

Хексе, прави ми впечатление че говориш за събитието като за нещо свършено "Артур е престъпил" а не  "Артур може би е пресъпил" и т.н... имаш ли доказателства или само си говорим.
изловила си го на местопръстлението може би?
пише ли някъде че той е бащата на Джон? Пък аз да съм пропуснал? имаме написано признание?
или говорим за хипотези и фен-фикшън? ако е второ хайде да не говорим за нещата като за свършени факти.
Второ - "Белите плащове редовно са си спали с жени"
Кои са тия бели плащове? изброй ги. Поименно!

аз се сещам само за Драконовия рицар и за Джайми - и в двата случая става голям скандал, първия случай така и не е доказан.  Два случая! Изключения! това съвсем не е "редовно" Ще речеш че няма бял рицар който да не е спал с жена,  докато е бил част от гвардията а аз вече се сетих за Баристан Селми, който не е.
какво гласи клетвата и как се тълкува тя са две различни неща.
В крайна сметка ако един един Рицар от гвардията на Краля си има любовница той се превръща в опасност за  Краля. Жената до него може да го манипулира.

# 262
  • Мнения: 18 414
Според Нед - Лияна е колкото три Ари. мисля че това описание стига.

Аря е дете. Мислиш, че като порасне няма да прави секс ли? Rolling Eyes
Аря не е дете, а пубер. на 11 години е, които по нашите стандарти са около 13. Да не еи на 12/14 г.
Рикон е дете на неговите 8-9 години, Сладкият Робин е дете, Аря е млада жена. На тази възраст в Средновековието са женели жените. АРя я сгодиха за един Фрей - задочно. Станис също искаше да я жени за някой от васалите си.
засега тя се оформя като масов убиец. трепе хора наред. нищо женствено няма в нея.

# 263
  • Варна
  • Мнения: 18 035
Хексе, прави ми впечатление че говориш за събитието като за нещо свършено "Артур е престъпил" а не  "Артур може би е пресъпил" и т.н... имаш ли доказателства или само си говорим.
изловила си го на местопръстлението може би?
пише ли някъде че той е бащата на Джон? Пък аз да съм пропуснал? имаме написано признание?
или говорим за хипотези и фен-фикшън? ако е второ хайде да не говорим за нещата като за свършени факти.
Второ - "Белите плащове редовно са си спали с жени"
Кои са тия бели плащове? изброй ги. Поименно!

Скрит текст:
аз се сещам само за Драконовия рицар и за Джайми - и в двата случая става голям скандал, първия случай така и не е доказан.  Два случая! Изключения! това съвсем не е "редовно" Ще речеш че няма бял рицар който да не е спал с жена,  докато е бил част от гвардията а аз вече се сетих за Баристан Селми, който не е.
какво гласи клетвата и как се тълкува тя са две различни неща.
В крайна сметка ако един един Рицар от гвардията на Краля си има любовница той се превръща в опасност за  Краля. Жената до него може да го манипулира.
Достатъчно е да прочетеш Светът.
На първо време се сещам за Терънс Тойн.

Я, виж от Арис Оукхарт:
Скрит текст:
Мислите ли, че сте единственият от Кралската гвардия, който е обичал жена?
— Винаги е имало мъже, за които се е оказвало по-лесно да изрекат клетви, отколкото да ги спазят — призна той. Улицата на коприната не беше чужда за сир Борос Блънт, а сир Престън Грийнфилд посещаваше къщата на един манифактурист всеки път, когато манифактуриста го нямаше, но Арис нямаше да посрами Заклетите си братя с приказки за слабостите им. Вместо това отвърна: — Сир Терънс Тойн бил хванат в леглото с метресата на своя крал. Заклел се, че било любов, но това струвало и неговия живот, и нейния, и довело до залеза на неговия дом и до смъртта на най-благородния рицар, живял някога.

— Да, а какво да кажем за Лукамор Похотливия, с неговите три жени и шестнайсет дечица? Песента за него винаги ме разсмива.

— Истината не е толкова смешна. Приживе той изобщо не е бил наричан Лукамор Похотливия. Името му е било сир Лукамор Силния, а целият му живот е бил лъжа. Когато измамата му била разкрита, неговите Заклети братя го скопили, а Стария крал го пратил на Вала. Шестнайсетте дечица са останали да плачат сами. Не е бил истински рицар, не повече от Теренс Тойн…

— А Драконовият рицар? — Тя хвърли настрана завивките и люшна краката си на пода. — Най-благородният рицар, живял някога, казваш, а легнал с кралицата си и й направил дете.

— Това няма да го повярвам — отвърна той оскърбен. — Приказките за измяната на принц Емон с кралица Нерис са лъжа, пусната от брат му, с цел законният син да се измести в полза на копелето. Егон не е наречен без причина „Недостойния“. — Вдигна оръжейния колан и го стегна на кръста си. Макар да изглеждаше нелепо върху дорнската копринена долна риза, познатата тежест на дългия меч и камата му напомниха кой е. — Няма да бъда запомнен като Арис Недостойния — заяви той. — Няма да опетня своя плащ.

— Да. Хубавият бял плащ. Забравяш, моят стар чичо някога носеше същия плащ. Умря, когато бях малка, но още го помня. Беше висок като кула и ме гъделичкаше, докато не останех без дъх от смях.

— Никога не съм имал честта да познавам принц Люин — отвърна сир Арис. — Но всички сме убедени, че е бил велик рицар.

— Велик рицар с любовница. Сега тя е старица, но хората казват, че на младини била рядка красавица.

„Принц Люин?“ Тази история сир Арис не я беше чувал и тя го порази. Измяната на Теренс Тойн и лъжите на Лукамор Похотливия бяха записани в Бялата книга, но на страницата на принц Люин нямаше и намек за жена (Какви лицемери Laughing)

# 264
  • Варна
  • Мнения: 18 035
Според Нед - Лияна е колкото три Ари. мисля че това описание стига.

Аря е дете. Мислиш, че като порасне няма да прави секс ли? Rolling Eyes
Аря не е дете, а пубер. на 11 години е, които по нашите стандарти са около 13. Да не еи на 12/14 г.
Рикон е дете на неговите 8-9 години, Сладкият Робин е дете, Аря е млада жена. На тази възраст в Средновековието са женели жените. АРя я сгодиха за един Фрей - задочно. Станис също искаше да я жени за някой от васалите си.
засега тя се оформя като масов убиец. трепе хора наред. нищо женствено няма в нея.

 Laughing
Пубера не е жена. Дори да приемем, че Аря е пубер. (А тя не е, дори цикъл няма още. Дете си е.)
Когато порасне ще си има нужди и интереси и те няма да са само в размахването на меч.
Я, как ревнуваше Джендри.. Wink

# 265
  • Мнения: 1 466
 Хексе,има логика в теорията ти.Защо обаче малкото Джони заминава като копеле в Зимен хребет,а не остава при широкоскроените дорнци.Самата Ашара е можела да го отгледа,вместо Нед да си навлича неприятности.То хубаво "обещай ми,Нед",ама в такива моменти може и човек да не преценява кое е най доброто.Видяхме и,че Нед може да бъде и по-гъвкав,записвайки последните думи на Робърт.
Сега ми хрумна - дали някой е казал на Нед с какви надежди е създаден Джон?И Лиана би могла,и Артър Дейн. newsm78

# 266
  • Варна
  • Мнения: 18 035
Хексе,има логика в теорията ти.Защо обаче малкото Джони заминава като копеле в Зимен хребет,а не остава при широкоскроените дорнци.Самата Ашара е можела да го отгледа,вместо Нед да си навлича неприятности.То хубаво "обещай ми,Нед",ама в такива моменти може и човек да не преценява кое е най доброто.Видяхме и,че Нед може да бъде и по-гъвкав,записвайки последните думи на Робърт.
Сега ми хрумна - дали някой е казал на Нед с какви надежди е създаден Джон?И Лиана би могла,и Артър Дейн. newsm78
Kak Ашара ще обясни чие е детето? Може наистина да пазят името на Артур. Може да са искали да запазят тайната от някакви други знаещи за пророчеството.
Сега пак ще препрочета главите, защото май никъде в главите на Нед не пише, че Артур е бил убит. Спомням си само:
"Артур щеше да го убие ако не беше Хоуланд Рийд."
Хоуланд се е намесил, но може би не убивайки Дейн, а разказвайки на Нед целия замисъл на "отвличането" на Лияна.


И на мен днес ми хрумна тази идея, но колкото и да ровя си изглежда обещаваща. Crazy

# 267
  • Мнения: 928
Както и да го въртим, доста неубедително и изсмукано от пръстите би било обяснението за мълчанието на Нед дори пред Кат толкова години, ако Джон не е Таргариен. Не забравяйте и че когато Д&Д са питали чичо за сериала, той ги е изпитал именно с това и те са му дали задоволителен отговор. Едва ли са предположили, че бащата на Джон е Артър Дейн.
Ясно е, че идеята е била за Регар и Лиана. Ако в крайна сметка се окаже друго, ще е някакъв инат на Мартин да прави напук, което за мен ще е крайно разочароващо.

# 268
  • Варна
  • Мнения: 18 035
Както и да го въртим, доста неубедително и изсмукано от пръстите би било обяснението за мълчанието на Нед дори пред Кат толкова години, ако Джон не е Таргариен. Не забравяйте и че когато Д&Д са питали чичо за сериала, той ги е изпитал именно с това и те са му дали задоволителен отговор. Едва ли са предположили, че бащата на Джон е Артър Дейн.
Ясно е, че идеята е била за Регар и Лиана. Ако в крайна сметка се окаже друго, ще е някакъв инат на Мартин да прави напук, което за мен ще е крайно разочароващо.
Съгласна съм. Grinning
И все пак.. ако..

Къде е Ашара Дейн? Защо Артур Дейн няма гроб?( Имам предвид, защо Нед не е занесъл костите му заедно с меча, щом толкова го е уважавал) Защо Джон не е проявил нито една Таргариенска черта?

# 269
  • Мнения: 388
Ашара няма как да е септата с Гриф, защото на Тирион би му направило впечатление лилавите очи. Артур няма гроб, защото може би е жив?(каква е теорията, че той е Корин?) Но пък не може и двамата да са живи, прекалено става. А при Джон доминантни са Старк-гените и проявява техни черти. Не казвам, че не може да е вярна теорията, но засега съм привърженик на Джон Тарг. версията. Това май е единствената теория, която вече се приема за истина.

Общи условия

Активация на акаунт