Отговори
# 60
  • Мнения: 5 475
Тук във форума например има една българка, която по принцип не желае
приятелство с българки, женени zа българи - хора всякакви  Joy

  Може да е заради мъжа й? newsm78
  И моя мъж предпочита контакти със смесени двойки..защото като се съберем и разбъбрим на бг..той не може да участва. Rolling Eyes
 Не ми забранява да си дружа с българи..но и аз го разбирам..
  Имам едни познати възрастни хора,които живеят тук,като идем при тях на гости ,че като завадят ракийката и мезето  и то моя мъж макар и нищо да не разбира...му се "отприщва " комуникацията,предимно с ръцете..  Wink

# 61
  • Мнения: 907

  Може да е заради мъжа й? newsm78
  И моя мъж предпочита контакти със смесени двойки..защото като се съберем и разбъбрим на бг..той не може да участва. Rolling Eyes
 Не ми забранява да си дружа с българи..но и аз го разбирам..
 

Има го този момент, ама то не е речено всички познати да са семейни. Пък и мъжът може да се напъне за българския. Аз както си мълчах преди, сега така го говоря езика на мъжо (руски), че не могат ме спрат. И свекито почнах да затапвам - то главно и заради нея, де.

# 62
  • Мнения: 5 475
Има го този момент, ама то не е речено всички познати да са семейни. Пък и мъжът може да се напъне за българския. Аз както си мълчах преди, сега така го говоря езика на мъжо (руски), че не могат ме спрат. И свекито почнах да затапвам - то главно и заради нея, де.

  Миличка, да не сравняваме народите.. newsm78 че везните хич няма да са на страната на италианците...след едноседмичен престой в Бг,на моя мъж едва ли ще му се отприщи езика..а на свеки..мамма миа..ако я видя и дума да продума на български-не знам какво ще направя #Crazy..
тя горката италианския го говори с грешки...

# 63
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Нямам навика да спирам хора по улиците и да ги заговарям само,заЩото са българи. Естествено зависи от ситуацията:ако някой ме заговори на български не се преструвам на италианка,разбира се.  Peace

# 64
  • Мнения: 907

  Миличка, да не сравняваме народите.. newsm78 че везните хич няма да са на страната на италианците...след едноседмичен престой в Бг,на моя мъж едва ли ще му се отприщи езика..а на свеки..мамма миа..ако я видя и дума да продума на български-не знам какво ще направя #Crazy..
тя горката италианския го говори с грешки...

А за свекито сакън. Тя моята ме слуша като си говоря с приятелки и току започна да разбира. Ама няма да я уча нея на бг, не.  Stop
А за мъжа давам идея само - някои мъже с желание и пишат и говорят на бг. Ако пък не - с моите дружки - насам  lalalala, той - натам  newsm39. Не сте през цялото време заедно, нали?

# 65
  • Мнения: 533
Мери, ти цял наръчник за запознанства можеш да напишеш  Wink Wink Wink Ама признавам, хареса ми подходът ти. Ще взема да се поуча от теб   Grinning

# 66
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
И на мен не ми се е случвало да заговоря ей- така на улицата или в магазина. Не определям по облеклото, а малко се заслушвам / ако преди това съм чула нещо на български/. Това повече издава хората и  за съжаление не си хабя енергията за разговор, защото знам, че ще е напразно. На два пъти засякох две от бранша и веднъж една майка с дъщеря си. Иначе вчера бях в един музей на открито и зад нас в лодката имаше 2 българки. Ама....без коментар.

Най-смешно ми стана днес. Вървя си по главната улица в областния град и какво чувам: цялата улица огласена от една чалга. 4-ма мургави сънародници изнасят чалга концерт / напомниха ми за една сватба преди години..../....Признавам си, че избягах на 30 метра, ама и там се чуваше...Стана ми смешно.

Последна редакция: вт, 11 апр 2006, 00:17 от Kalinka

# 67
  • Мнения: 2 825

Най-смешно ми стана днес. Вървя си по главната улица в областния град и какво чувам: цялата улица огласена от една чалга. 4-ма мургави сънародници изнасят чалга концерт / напомниха ми за една сватба преди години..../....Признавам си, че избягах на 30 метра, ама и там се чуваше...Стана ми смешно.

това ми напомни за наша случка... разхождаме се с приятели и си търсим местенце да хапнем. Пред нас вървят няк'ви 'музиканти' с акордеони. Разминаваме се с тях и нашия приятел на майтап ги пита на български 'Да не сте от България '.. ами българи се оказаха  Party... пожелахме им лека вечер и си продължихме. Сядаме на едно кръчме и таман ни донесоха поръчката и се чува на испански 'А сега спецялно за нашите приятели от България' и си се разположиха 'музикантите' около масата и засвириха някакви балкански ритми... цялото заведение се смя с глас, а ние бяхме забили глави в масата  Blush такъв срам май не съм брала друг път

# 68
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
Тук във форума например има една българка, която по принцип не желае
приятелство с българки, женени zа българи - хора всякакви  Joy
ей, няма да кажеш значи, опасна си Joy
няма сън да ме Фане таз вечер от любопитство, срам ли я от нашите български мъЖове, що ли Crazy

и аз не съм заговаряла досега, не че съм срещала много, ама де да знам Blush Blush

# 69
  • Мнения: 1 216


Най-смешно ми стана днес. Вървя си по главната улица в областния град и какво чувам: цялата улица огласена от една чалга. 4-ма мургави сънародници изнасят чалга концерт / напомниха ми за една сватба преди години..../....Признавам си, че избягах на 30 метра, ама и там се чуваше...Стана ми смешно.
И на мен ми стана смешно.
Калинке, извинявай но какво те подгони- балканският комплекс ли?
И какво- ще избягаш ли от него?
Иначе половин Европа припадаше доскоро по Оркестър за сватби и погребения на Горан Брегович. Той също е с мургави събратя. А, и всички бяха много горди, че Иво Папазов взе награда на World Music 2005 на BBC.

Давайте го малко по- ларж, няма да ви падне реномето толкоз!  Grinning

Самата кака Шарън Стоун я даваха как си поръча един кючек на оркестъра на Брегович на филмовите награди в Кан, където беше номиниран негов филм. И го изигра жената- евалла! Разбирам, че не всеки може да има тази класа и темперамент и не навсякъде може да се чуе добра музика, пък била и тя балканска Wink , но все пак поне не бягайте толкоз.

Или пък може и заради друго да си избягала на 30 метра, сигурно кръвта ти заиграла и кракът ти сам взел да тактува с музиката и още малко и ти като Шарън Стоун да се изтапаниш пред орекестърчето.
Simple Smile

Peace, Kalinke, мир

Последна редакция: вт, 11 апр 2006, 01:51 от LiveJazz

# 70
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Калинке, извинявай но какво те подгони- балканският комплекс ли?
И какво- ще избягаш ли от него?
Иначе половин Европа припадаше доскоро по Оркестър за сватби и погребения на Горан Брегович. Той също е с мургави събратя. А, и всички бяха много горди, че Иво Папазов взе награда на World Music 2005 на BBC.

Хюли, подозирам, че ако Калинка беше мернала някъде Иво Папазов или Горан Брегович да изнасят концерт, реакцията и съвсем нямаше да бъде като гореописаната. Wink И на мен, ако видя група цигани от квартал "Надежда", примерно (какъвто, сигурно е бил въпросния случай), няма да ми се разтупти сърцето от балканска гордост, повярвай. Бих побягнала в обратната посока начаса.
И не вярвам да видиш някога Шарън Стоун да си поръчва кючек точно на такива персони.

# 71
  • Мнения: 1 216

Нади, мила, давай го и ти по- свободно!
Аз съм виждалана на две места такива цигани музиканти от България- свирят си доколкото могат хората. И някои от нашите цигани музиканти не падат по- долу от сръбските. Но на българина все му се струва, че чуждата кокошка е петел.
Странно ми стана това да бягаш на 30 метра- ще те захапят ли или какво? Който пее, зло не мисли -са казали хората.

# 72
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Сега се замислих защо така реагирах.....Ами сигурно, защото първо не съм почитателка на чалгата / и в България бих избягала на 30 метра/. Виж, ако свиреха ръченица, даже можех и да тропна една със сестра ми и бих ги заговорила. Всъщност има и малко предистория, че бях засякла двама от тях в рейса  и ..../ нали вече казах, че преценявам хората малко или много така.../. Не се оправдавам, но пак не бих ги заговорила, ако ги видя и то най-вече, защото бяха от един тип цигани- мъже, които са доста брутални.../ не знам как точно да ги опиша/...

Не бягам от бъларското, дори и да е цигани, но от чалга.... Sick

# 73
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765

Хюли, подозирам, че ако Калинка беше мернала някъде Иво Папазов или Горан Брегович да изнасят концерт, реакцията и съвсем нямаше да бъде като гореописаната. Wink И на мен, ако видя група цигани от квартал "Надежда", примерно (какъвто, сигурно е бил въпросния случай), няма да ми се разтупти сърцето от балканска гордост, повярвай. Бих побягнала в обратната посока начаса. И не вярвам да видиш някога Шарън Стоун да си поръчва кючек точно на такива персони.

сега да се обадя, че съм от Надежда....и какво zа наште цигани?  Joy Joy Joy свирят си момчетата, каквото им е на душата.....

# 74
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Те да си свирят, но по далеч от мен  Laughing Не обичам такава музика. Май съм от тази половина на Европа, която не е припадала по Оркестъра на Горан Брегович. Ако ще и любимият ми артист ХюГранд или Шон Конъри да се друса в такт на тази музика, няма да ми промени мнението. Всеки с вкуса си, казала котката и се облизала под опашката  Peace

Общи условия

Активация на акаунт