моля за съвет - лечение на бактериална инфекция при бременност

  • 2 127
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 37

Здравейте. Питам в отделна темичка, че след цял ден прелистване не намерих отговор... ето ги и резултатите от ПКК, урина, цитонамазка и микробиология.

Бременна съм в 4 месец.
Кръвните изследвания са в норма, СУЕ е височко, но в урината откриха бактерии и много левкоцити (10-15 при норма до 4 на поле)
Цитонамазка - 2ра група, клетъчни елементи от сквазомен и ендоцервикален епител, мн. висок брой левкоцити.
Микробиологията ми е - умерено (?) стафилококи ауреус 10 на 5 степен, както и кандида, трихомоннас и гардерела. Без никакви лактобацили.

Никакво обяснение от гинеколога- даде ми само кремче Залаин. По принцип е за отвън, но той ми каза да си го пъхам вътре вагинално колкото мога по надълбоко- е невъзможно е- всичко си остава на входа, или се приплъзва нагоре по пръста ми на топка. Луда работа.

Има ли някой опит с поставяне на крем вагинално, и въобще този широкоспектърен антимикотик Залаин адекватен ли е в случая? И сериозна ли е инфекцията.. след 2 седмици съм на преглед, и ако няма промяна.. сигурно ще изпише антибиотик.. а така искам да го избегна.
На своя глава реших да приемам вагинално и през устата и лактобацили, че никакви не са ми останали- Лактажинът го дават ОК за бременни, може да се използва в комбинации с други лекарства, и профилактично е добре...

Ще се радвам на какъвто и да е съвет..

Благодаря ВИ Smile

# 1
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
Положението ти е доста усложнено,защото имаш няколко вида гадинки едновременно.Каква е бактерията в урината?Аз бих отишла с изследванията при друг лекар и да видя той какво лечение ще предложи.Задължително трябва нещо,което да се вкарва вагинално.Иначе няма да се излекуваш

# 2
  • Мнения: 37
на урина- седимент има 3-4 показателя, и на този с бактериите пише- плюсче, т.е . положително.. не пише на какви. След 1 седмица след като се мажа с този странен крем трябва да направя една стерилна урина..
Други доктори директно биха дали антибиотик, предполагам..

# 3
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
Други доктори директно биха дали антибиотик, предполагам..

Е,не е сигурно.Не бих останала с едно лекарско мнение при толкова сериозно положение.Да не говорим,че в момента не лекуваш по никакъв начин бактериите в урината.Странно е,че не пише точно какви са.На мен досега ми ги изписвали.Направи си нова урина,в друга лаборатория,за да се вземат адекватни мерки и за тези бактерии

Общи условия

Активация на акаунт