Работещи майки - полезна информация и съвети

  • 63 223
  • 779
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 2 051
Е то всяка жена чисти , ама всеки си решава какви са му приоритетите. Моите са да се отпочинала и наспана, че иначе ставам зла и вредна и за децата си, както и времето прекарано с децата ми, което е за предпочитане пред това да размятам парцала.
Донякъде си решавам проблема , като взех жена за по-основно чистене един път седмично .През седмицата само забърсвам от време на време или пускам прахосмукачка, ако сме се задържали повече време вкъщи.Ако цял ден няма хора у дома, не се цапа кой знае колко. Но мен готвенето ме мори най -вече. Хем не им давам на домочадието да капризничат и общо взето се яде каквото съм сготвила - иначе гладен, но всеки ден си мисля ..... и сега какво ще се яде днес ooooh!Голяма мъка е да го измисля първо, и след това като се прибера в 19.00ч готвя за следващия ден иначе всички се прибират озверели от глад и не могат да ме чакат.

# 736
  • Мнения: 99
Същата работа съм и аз с готвенето.Проблема ми да да го измисля,иначе с готвенето обичам да готвя,често правя и десерти.Най-обичам когато детето ми каже:,,Мамо,имаш златни ръце..." Blush

# 737
  • Мнения: 28 841
И аз сериозно обмислям взимане на жена веднъж седмично, веднъж годишно викам фирма за цялостно почистване...!
Прозорци отдавна не мия, едно момче мие целия апартамент за 20 лв.!
Банята също....винаги ги измиват по качествено от мен, все пак са професионалисти!
Ако има как и хотвенето да намаляяя! Wink

# 738
  • Мнения: 99
И аз сериозно обмислям взимане на жена веднъж седмично, веднъж годишно викам фирма за цялостно почистване...!
Прозорци отдавна не мия, едно момче мие целия апартамент за 20 лв.!
Банята също....винаги ги измиват по качествено от мен, все пак са професионалисти!
Ако има как и хотвенето да намаляяя! Wink
Една позната си реши проблема с готвенето,ходят на вън да вечерят или си поръчва за вкъщи.

# 739
  • Мнения: 28 841
И аз сериозно обмислям взимане на жена веднъж седмично, веднъж годишно викам фирма за цялостно почистване...!
Прозорци отдавна не мия, едно момче мие целия апартамент за 20 лв.!
Банята също....винаги ги измиват по качествено от мен, все пак са професионалисти!
Ако има как и хотвенето да намаляяя! Wink
Една позната си реши проблема с готвенето,ходят на вън да вечерят или си поръчва за вкъщи.
[/quote
Това няма как да стане....аз не обичам купешка храна, у нас купувам само качествени продукти, готви се здравословно и диетично!

# 740
  • Мнения: 3 963
Дори, от толкова чистене, остава ли ти време за гости?
Децата имат достатъчно срещи с нестерилна среда, че да ме е страх от някой акар.
Домакинските задължения се делят 50:50, големи хора сме.

# 741
  • Варна
  • Мнения: 987
Да ви кажа аз какво правя Simple Smile
Работния ми ден започва от 6:30 Simple Smile
Затова вечер след вечеря оправям кухнята и пускам пералня.Сутрин ставам в 5:30 простирам и тръгвам.Вечер си прибирам детето от градина в 16:30 минавам през магазина,през площадката и към 19:00 съм си вкъщи.Готвя понякога а понякога си поръчвам.Понякога ядем храната от предния ден.И така Simple Smile
Чистачка си викам веднъж месечно.Чистя основно само веднъж в седмицата събота/неделя който ден ми остане време.Не робувам на чистотата Simple Smile

# 742
  • Мнения: 4 087
И аз ще викам май май чистачка за основно почистване, веднъж в месеца, просто не смогвам.....няма кой да ми изчисти прозорци, да тръкне шкавчетата, тъй онуй, печката ми също веднъж в месеца иска почистване, хладилника и той....преди смогвах, сега-ц и това ме влудява. Удържам положението с готвеното, все още ядем основно домашно приготвена, здравословна уж храна, ама с чистенето изоставам,а дома си иска поддръжка, иначе се занемарява.   Rolling Eyes

# 743
  • Варна
  • Мнения: 987
Ако имате възможност за чистачка гласувам с две ръце.Повечето фирми имат и пакети за всяка седмица по 4 часа да идва чистачка,но за съжаление ми е извън бюджета  Rolling Eyes
Затова я викам веднъж месечно..така поддържам основните неща.Печка и прозорци както и баня остават на нея  Grinning

# 744
  • shumen
  • Мнения: 18 144
И аз съм за чистачка,ако имате възможност.

# 745
  • Мнения: 4 772
Ако имам толкова малко ,даже никакво време за себе си и фемилито последен дерт щеше да ми е какво ще си помислят някакви хипотетични гости,защото щях да съм толкова изнервена и избухлива от цялата тази многочасоваа работа и после чистене,гладене  и ала бала,че да съм изкрейзила тотално  #Crazy

Значи свършвам работа за щастие около 5:30 взимам децата и зимата отиваме на фитнес с детски кът да по-спортуваме 2-3 пъти в седмицата (голямото дете на 12 или си спортува нещо или виси при малкото в клуба,според настроението) вечерят там,каквото си поръчат от ресторанта ,ако не сме там измисляме нещо друго или се прибираме в къщи да хапнем,каквото и да правим НИКОЙ не чисти или глади с часове,това тотално би разрушило общата хармония( сега това не означава ,че не може да се измият две чинии или да се премете нещо изсипано на земята ,разбира се ) Най-късно в 8;00 след като с приятеля ми сме приготвили храната и хапнали аз се позиционирам с голяма чаша вино  Twisted Evil и си правя мои си неща-гледам видео уроци,уча немски,чета си книжки и т.н.
Лятото,което започна от края на април след 5;30 сме на вилата с децата,или ги водя на спорт,басейнче ,печем си нещо на барбекюто,караме ролери,колелета,а петък  вечер запрашваме на морето и се връщаме в неделя вечер-общо взето не отделям определено време да слугинствам,ММ така или иначе се дразни ужасно като се разчистя за повече от час,а ако има нещо много фрапиращо за чистене не чака на мен,а просто се справя сам  newsm78.И така за мен е важно да съм дзен  Mr. Green да имам време за себе си,да съм се наспала(немислимо да спя по-малко от 7 часа #Crazy) да съм нахранена с качествена храна,да спортувам с относителна постоянност-това се отнася и за децата  Peace

# 746
  • Мнения: 2 051
Ако имам толкова малко ,даже никакво време за себе си и фемилито последен дерт щеше да ми е какво ще си помислят някакви хипотетични гости,защото щях да съм толкова изнервена и избухлива от цялата тази многочасоваа работа и после чистене,гладене  и ала бала,че да съм изкрейзила тотално  #Crazy

Значи свършвам работа за щастие около 5:30 взимам децата и зимата отиваме на фитнес с детски кът да по-спортуваме 2-3 пъти в седмицата (голямото дете на 12 или си спортува нещо или виси при малкото в клуба,според настроението) вечерят там,каквото си поръчат от ресторанта ,ако не сме там измисляме нещо друго или се прибираме в къщи да хапнем,каквото и да правим НИКОЙ не чисти или глади с часове,това тотално би разрушило общата хармония( сега това не означава ,че не може да се измият две чинии или да се премете нещо изсипано на земята ,разбира се ) Най-късно в 8;00 след като с приятеля ми сме приготвили храната и хапнали аз се позиционирам с голяма чаша вино  Twisted Evil и си правя мои си неща-гледам видео уроци,уча немски,чета си книжки и т.н.
Лятото,което започна от края на април след 5;30 сме на вилата с децата,или ги водя на спорт,басейнче ,печем си нещо на барбекюто,караме ролери,колелета,а петък  вечер запрашваме на морето и се връщаме в неделя вечер-общо взето не отделям определено време да слугинствам,ММ така или иначе се дразни ужасно като се разчистя за повече от час,а ако има нещо много фрапиращо за чистене не чака на мен,а просто се справя сам  newsm78.И така за мен е важно да съм дзен  Mr. Green да имам време за себе си,да съм се наспала(немислимо да спя по-малко от 7 часа #Crazy) да съм нахранена с качествена храна,да спортувам с относителна постоянност-това се отнася и за децата  Peace

В София ли си ? Къде има фитнес с детски кът ?

# 747
  • Мнения: 99
Ами много хубаво всичко до тук,чистачка фитнес,поръчване на храна и т.н.Ако може да си го позволи човек направо е ИДИЛИЯ ,ама аз предпочитам тези пари да си ги спестя за нещо по-важно.Просто имам неща които ми костват много пари на месец и за жалост се налага да работя толкоз много,да чистя сма без чистачка,да не ходя на фитнес и прочие.

# 748
  • Мнения: X
За мен времето прекарано с децата, за сметка на готвене и чистене е безценно.
И аз поръчвам храна и обмислям да наема жена поне два пъти месечно за основно почистване.

# 749
  • Мнения: 15 067
Еднакво безценно ми, както времето, прекарано с детето, така и детето да се храни с що-годе свястна храна, каквато поръчаната за мен не е. Но всеки си има разбирания по въпроса.

Общи условия

Активация на акаунт