Дилема : Приморско или Созопол

  • 12 780
  • 64
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 232
Цитат
От мен съвет за Созопол - никога не правете и не разчитайте на резервация. Созополската хазайка не търпи и една вечер да и е празно. Обаче по което и време да отидете, свободни стаи има, не се лъжете ако ви кажат че всичко е пълно.
Много зависи какво търсиш,по хотелите със сигурност място няма данамериш,ние първата година се пребихме от търсене,накрая намерихме разбира се ,но с известни компромиси,от тогава само резервация и то на проверени места,предпочитам директно със собствениците.И то не само заради цените,но и защото агенциите много често не са наясно какво точно предлагат ,то и няма как де при толкова оферти,не могат всичко да знаят .Най- ме дразни като пишат по сайтовете си в близост до двата плажа ,а като отидеш се окаже,че си на полвин час път от там.Ние предпочитаме като плаж този на Смокините и плаж Хармани,централния е отврат отвсякъде,ден престой ти излиза колкото нощувката.

# 31
  • Мнения: 465
Созопол  Peace Peace Peace

# 32
  • София
  • Мнения: 2 039
Цитат
От мен съвет за Созопол - никога не правете и не разчитайте на резервация. Созополската хазайка не търпи и една вечер да и е празно. Обаче по което и време да отидете, свободни стаи има, не се лъжете ако ви кажат че всичко е пълно.
Много зависи какво търсиш,по хотелите със сигурност място няма данамериш,ние първата година се пребихме от търсене,накрая намерихме разбира се ,но с известни компромиси,от тогава само резервация и то на проверени места,предпочитам директно със собствениците.И то не само заради цените,но и защото агенциите много често не са наясно какво точно предлагат ,то и няма как де при толкова оферти,не могат всичко да знаят .Най- ме дразни като пишат по сайтовете си в близост до двата плажа ,а като отидеш се окаже,че си на полвин час път от там.Ние предпочитаме като плаж този на Смокините и плаж Хармани,централния е отврат отвсякъде,ден престой ти излиза колкото нощувката.

И аз сега видях,ч е трябва да уточня, че номера с неспазването на резервации и предварителни уговорки е практика на хазайките т.е на собствениците на къщи. И тука разбирайте собствените семейни домове на хората, които са пригодени по всякакъв начин за даване под наем.
В множеството новопостроени хотели всичко е направено по правилата и нещата не стоят така примитивно и условията могат да се уговорят и уредят предварително. Flutter
Все още много почиващи предпочитат и старомодния начин с търсене и спане на квартира в обикн. къща.
Наистина е по-добре директно да се контактува със собственика, а не чрез туроператори, които си взимат страхотни комисионни.

# 33
  • Мнения: 229
СОЗОПОЛ вече 6 година подред сме все там.

# 34
  • Мнения: 134
Още един глас за Созопол Peace, много ми харесва там. Simple Smile

# 35
  • София
  • Мнения: 331
Аз лично ще бъда на Приморско между 15 и 30 юни и ще се радвам да се видим с някой от вас, ако е там по-същото време.

# 36
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Била съм и на Приморско и на Созопол. Всичките ми гласове са за Созопол. Много красиво е. Има много заведения за хранене. Има галерийки, забележителности, дискотеки. За плажа - централният е фрашкан, но Харманите са грамаден плаж. Аз съм била в най-усиления сезон и има места. Може да се ходи и на Златна рибка и на Каваците. Приморско за мен си е малко по-чалга. Но за младежки компании става. А и за негативното отношение към софиянци - просто не е вярно. Ами   то половината Созопол живее в София.  Grinning

# 37
  • Мнения: 639
Ние ще бъдем в Магнолиите на ММЦ
За мен плажа на ММЦ е един от най-прекрасните,особено когато си  с дете.Широк,спокоен.В сравнение с това,което преживях миналата година на Поморие Close.

То това не е плаж в Помори е,но града не е лош.Плажа в ММЦ е най-добрия според мен по цялото Черноморие, но занемариха курорта.
Предпочитам Созопол пред Приморко

# 38
  • Мнения: 656
созопол! Peace

# 39
  • Мнения: 953
Миналият август бяхме и в Приморско, и в Созопол. Фраш е и на двете места. По улиците- народ, блъсканица, сергии, чалга и миризма на кебапчета. На плажа- гъз до гъз.
Това това лято ще ходим на север.
И на север да отиде, август на всякъде е претъпкано.

# 40
  • Мнения: 952
и ние се очертава да ходим това лято на Созопол но ще бъдем в почивната станция на МВР.Някой ходил лие там? интересува ме всичко като обстановка и условия че ще бъдем с детенце  а то е на 1г и 2мес. Кой плаж горе долу е по близо до станцията и дали в стола ще могат да приготвят храна за детето newsm78

# 41
  • Мнения: 239
на созопол сме и тва лято

# 42
  • София
  • Мнения: 2 039
и ние се очертава да ходим това лято на Созопол но ще бъдем в почивната станция на МВР.Някой ходил лие там? интересува ме всичко като обстановка и условия че ще бъдем с детенце  а то е на 1г и 2мес. Кой плаж горе долу е по близо до станцията и дали в стола ще могат да приготвят храна за детето newsm78

Станцията според мен е хубава. Ходила съм на гости на една приятелка преди време беше там, но бяха в едни като къщи.  newsm78 Честно казано тогава (преди 3-4г) много ми хареса. Сега незнам  в какво положение е?Имаше голям хубаво озеленен и поддържан двор с много цветя и сенчести алеи. Близо е до плажа -Харманите. За детето се съмнявам специално да приготвят храна в стола. Може би ще има меню и поне ще можеш сам да преценяваш и избираш какво да даваш.

# 43
  • Мнения: 952
мерси emi_jamie за инфото все пак е нещо Laughing

# 44
и ние се очертава да ходим това лято на Созопол но ще бъдем в почивната станция на МВР.Някой ходил лие там? интересува ме всичко като обстановка и условия че ще бъдем с детенце  а то е на 1г и 2мес. Кой плаж горе долу е по близо до станцията и дали в стола ще могат да приготвят храна за детето newsm78
3 поредни години сме ходили в станцията на МВР family, мястото е супер, препоръчвам по-високата категория /предвид възраста на детенцето/. Не знам обаче как ще се справите с многото стълби, които са навсякъде т.к. на 1, 2 г. вероятно тъкмо сте проходили...За по-големите деца е рай там, защото е оградено - няма достъп за външни лица освен почиващите в станцията, паркчето е поддържано, пространството е голямо има и 2 игрища. Паркинга е охраняван /неплатен  Mr. Green / В станцията има барче с народни цени, сладкарница, компютърни игри... newsm78 май се отплеснах - това не ви устройва кой знае колко ...
  mrstraetz СОЗОПОЛ

Общи условия

Активация на акаунт