На море в Италия, в района на Ливорно

  • 4 823
  • 4
  •   1
Отговори
  • Germany
  • Мнения: 7 941
Здравейте Simple Smile
Обмисляме почивка на море в района на Ливорно, Италия /Marina di Bibona/. Някой дали е бил там? Интересуваме информация за района, морето, плажовете... всичко каквото се сетите Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 3 771
Moni
Чудех се дали да ти отговоря, но като друг не го направи ще кажа няколко думи.
Били сме няколко пъти в района, заради Тоскана или Ливорно, откъдето сме тръгвали на круизи.
Даже там има една камера онлайн/на плажа, до едно барче Джоли мисля беше/, с нея си следя времето, когато тръгваме в тази посока. Ако ти трябва ще я потърся. На нея сме се показвали на близките си...
Не искам да те разочаровам ако сте решили, но такава е действителността.
Ако решиш за първи път да отидеш в Италия с идея плаж, може да останеш разочарована.
Плажовете са с километри, но пясъка е тъмен, твърд, има и камъни.
Морето бързо става дълбоко и не е за малки деца.
Водата не е от прозрачните, има медузи и често водорасли.
И поне веднъж не го видях да е напълно спокойно.
Ако отидеш там извън сезон е пълна пустош, в сезона има живот.
Но начина по-който се поддържа целия район не е моят.
Съвсем непретенциозно място, без много да желаеш от него.
Ако трябва да се платят много пари точно за тук, не си струва.
Имате ли много добра оферта или друга причина да сте там, защо пък не.

Това, което мога да ти препоръчам там/колкото е възможно/ е http://www.hotelmarinetta.it/en/location/where-we-are/
ТУК
Положителното е огромната борова гора, което ти дава начална точка за Тоскана.
И ако целта е прекрасната Тоскана като отправна точка с плаж , добре.
Това е в общи линии, далеч от представите за истинския рай на Италия.

Последна редакция: нд, 14 фев 2016, 00:47 от Bled

# 2
  • Germany
  • Мнения: 7 941
Благодаря Блед! Насочихме се натам, заради възможността на връщане да пообиколим из Тоскана, но основната цел е море, та ако наистина не стават плажовете ще променим плановете... Аз четох в нета, че в този район има няколко плажа със син флаг и че било много красиво, а на снимките на сайтовете на 2та къмпинга, които сме си харесали, плажа изглежда добре и е с пясък, но явно не е съвсем така... Две години ходим от другата страна, около Венеция, но там няма много за гледане /освен Венеция/ и решихме да сменим. Ще попрочета още малко из нета и ще решим.

# 3
  • Мнения: 4 734
Не знам за плаж, но Ливорно е красив град... Наблизо е Пиза и наклонената кула, Флоренция... Плажовете наистина са повечето камъни или тъмен пясък, едър и бодлив... Плажната ивица извън Ливорно е много тясна на места и няма много място ако е претъпкано с хора... В малките селца наоколо покрай морето няма даже и капанчета, малко е диво... Но някои харесват точно това... За море аз повече харесвам Испания, с широката плажна ивица и със ситния пясък като по нашето черноморие.... И с по-приемливите цени....  Peace

# 4
  • Germany
  • Мнения: 7 941
Благодаря, Лунна пътека! Ние май последно ще рискуваме, защото и на двата къмпинга, които сме харесали, плажа изглежда добре, отзивите в букинг и трип адвайзер са много добри, а района е много обещаващ откъм екскурзии /били сме с мъжът ми из Тоскана/. Дано не останем разочаровани!

Общи условия

Активация на акаунт