маска за коса само с яйце

  • 13 300
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 330
Прочетох за една маска за коса само с яйце с което мажеш цялата коса и стой докато не исъхне ,е да но вече стой 10 мин и неще да съхне ....някой знае ли малко повече , а в момента капе отвсякъде и е мн неприятно .….

# 1
  • Мнения: 3 157
Уфф,пише се стои,не стой...това яйце незнам после как ще го измиеш-косата става на цимент за няколко минути-режи направо  Mr. Green

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Нали не си сложила и белтъка?
Ако си- като пуснеш после топлата вода, очаквай бели парцали белтък...

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Само жълтък се слага.Ако си сложила белтък само с някакво олио можеш да го махнеш,това нещо няма измиване.

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 319
А от жълтъка може да ти се появи пърхот.На мен ми излезна  пърхот много е гадно.

# 5
  • София
  • Мнения: 5 656
Явно не ти трябва тази коса. Дано да си го измила бързо.

# 6
  • Мнения: 2 883
Дано не е късно, но когато влезеш под душа не бързай с топлата вода! Иначе риска яйцето да се свари върху косата ти е много голям и после е голяма беля. Първо с хладка, докато не си 100% сигурна, че се е свалило цялото яйце!

# 7
  • Мнения: 2 843
Не е толкова страшна ситуацията: белтък се отмива с хладка вода.

# 8
  • Мнения: 414
Винаги слагам цяло яйце в яйчените маски (обикновено и други неща слагам - кисело мляко, масла...) и никога не е било особен проблем. Пробвала съм само с жълтък, но косата ми харесва повече когато сложа и белтъка. Просто не трябва да е вряща водата когато се отмива маската - леко топличка вода и готово.

По въпроса на авторката - 10 минути няма как да изсъхне яйцето, поне час, ако се надяваш това да стане. В зависимост от това колко ти е дълга и гъста косата, а и от самата структура е възможно да капе. По принцип когато правя маски хващам на кок и завивам с кърпа (но тогава няма да изсъхне).

# 9
  • Мнения: 330
За щастие белтъка не се свари върху косата защото исплакнах косата си с хладка вода ,но защо косата ми стана много твърфа ,невъзможна за разресване ....с една дума -ужасена съм!  И сега се обръщам към тези който  си правят домашни маски ,предложете м и някаква за твърда коса -имам зехтин ,кисело мляко 4,5%,яйца..... smile3508

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Ами сложи 2-3 лъжици кисело мляко,1-2 лъжици зехтин и два жълтъка и бъркай докато стане хомогенна смес и мажи,после аз си слагам найлон на главата и кърпа отгоре да се затопли,стоя докато ми омръзне и мия.За мярка използвам супена лъжица,а като найлон ползвам чиста най-обикновена торбичка.
Много хубаво става ако към тази смес се добави хума,има я навсякъде и е евтина.Но и без хума ще стане хубава маска,само отдели белтъците и не ги слагай в сместа,искам да подчертая,че ползвам само жълтъците.

# 11
  • Мнения: 330
Малко по просто обяснение ......мия косата с шампоан който съм закупила от фризьор и е професионален на него пише ,,insight loss control ,, но е само шампоан без балсам след това маската ,а ако ми се уплете може ли и балсамец да сложа newsm78

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Защо да не може?Аз си слагам едни серуми на Ейвън след всяко измиване и съм доволна.Същата работа вършат и течни кристали за коса.

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Изобщо не харесвам Insight, и аз от един фризьорски салон бях взела една маска, беше ужасна.

Общи условия

Активация на акаунт