Второ дете

  • 65 490
  • 1 088
  •   1
Отговори
# 870
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 794
Хората имат дете по различни причини. Яловостта е само в твоя ум, предполагам грешна на  възпитанието в малките населени места. Предполагам си израсла в семейство където главната цел е да се разплодиш, да покажеш, че не си ялова....

А кога една жена/ двойка ще има дете, въобще не ти влиза на теб в работата. На 40, 50, 60....това е техен проблем, не твой. Колко деца ще има двойката, също не ти влиза в работата. Дали ще плаща на гледачка - също...

# 871
  • Мнения: X
НСЧ, благодаря за отговора!

Всеки си избира на каква възраст и кога да има дете.
Това, че за мен или Пенка границата е до 33-35, то за други е 45.

Всеки си преценява познавайки себе си, здравето, силите, етапите в живота и нагласите.
 Няма нужда от ментори.

# 872
  • Мнения: 14 966
Една приятелка имаше много мъдра баба - за всяко нещо си имаше и лаф. Тя от нея бях запомнила следното :
"Ако в едно семейство няма второ дете , или жената е болна , или семейството е "болно".
Не е общовалидно , но ми хареса като трактовка на мен.

# 873
  • Мнения: 690
Една приятелка имаше много мъдра баба - за всяко нещо си имаше и лаф. Тя от нея бях запомнила следното :
"Ако в едно семейство няма второ дете , или жената е болна , или семейството е "болно".
Не е общовалидно , но ми хареса като трактовка на мен.
Това го е казала защото едно време е било нормално семействата да имат по много деца. Даже не 2 а по 5-6.
За мен всеки има право да решава колко деца да има. Но пак повтарям, за мен е важно колкото и да са да се отгледат с много любов.

# 874
  • Мнения: 19 310
Бравос!
Пък има хора, които изобщо не искат да имат деца. Те какви са?

# 875
  • София
  • Мнения: 24 839
Хората имат дете по различни причини. Яловостта е само в твоя ум, предполагам грешна на  възпитанието в малките населени места. Предполагам си израсла в семейство където главната цел е да се разплодиш, да покажеш, че не си ялова....

А кога една жена/ двойка ще има дете, въобще не ти влиза на теб в работата. На 40, 50, 60....това е техен проблем, не твой. Колко деца ще има двойката, също не ти влиза в работата. Дали ще плаща на гледачка - също...

В моето населено място, хората не се втурват просташки в чужд разговор, за да оплюят участващите, а приемат и чужди мнения, дори да не са съгласни с тях.
И в моят кръг, жените раждат, за да се грижат за децата си, да им дадат топлина и да бъдат до тях през първите им години.
Ако в твоята среда раждат на 50, за да се похвалят, че го могат, а после хукват по следите на Динко от Ямбол, посред нощ с верни съпартийци да ловят емигранти- проблем няма, щом ти харесва, прави го.
Но, се отучи от партийните навици да заповядваш на този и онзи какво да пише и какво да говори, че си смешна в напъните си. Mr. Green

# 876
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 794
В товоето село може и да не го правят, но ти пишеш в публичен форум....или и това не си разбрала.

И кой е този Динко, който непрекъснато навираш в очите на хората  newsm78
Бравос!
Пък има хора, които изобщо не искат да имат деца. Те какви са?


Е как какви са, каза се -ялови. Щом нещо не е по нейните вкритерии намесва някой си Динко и партиини потвърждения.

# 877
  • София
  • Мнения: 24 839
В товоето село може и да не го правят, но ти пишеш в публичен форум....или и това не си разбрала.

И кой е този Динко, който непрекъснато навираш в очите на хората  newsm78

.......................

Е как какви са, каза се -ялови. Щом нещо не е по нейните вкритерии намесва някой си Динко и партиини потвърждения.

Простено ти е, явно у ваше село само местните клюки са ви важни........ Mr. Green
А във форумите, колкото и да не ти се вярва, хората обменят мнения- често различни и също често- противоположни.
Но, интелигентните приемат чуждото мнение, дори и да не го споделят.
А, другите- които са излезли от село, но селяндурщината е останала здраво вградена в душиците им, наставляват, тропат с краче и се опитват да забранят други мнения, за да се почувстват велики. Mr. Green

# 878
  • Мнения: 46 533
...но ми хареса като трактовка на мен.
Кое ти хареса?
Това, че смята, че освен нея другите не правят свободен избор?
Че заради подобни схващания много мъже смятат, че само жената може да е болна?
Подобно изказване може да дойде само от много ограничен човек, не виждам нищо, което да бъде харесано...

# 879
  • Мнения: 30 802
Лесно е на идейно ниво да си неограничен и освободен. Но с времето разбирам, че "ограничените" баби са били прави, защото си има прагматични правила и хитринки. Никой не е успял да победи в живота, ако ще до стотна от секундата да си планира бройката и тайминга на децата и да премисля като за докторска дисертация.

Щото като тръгнеш с идеята за "недостиг", ще срещаш само недостиг. Ако тръгнеш с идея за изобилие- ще намериш каквото ти трябва.

# 880
  • Мнения: X
Щото като тръгнеш с идеята за "недостиг", ще срещаш само недостиг. Ако тръгнеш с идея за изобилие- ще намериш каквото ти трябва.
И аз мислех така, но не е точно така.

Виждаш това което се случва, а не това, което си си препрограмирал да виждаш.

# 881
  • Мнения: 46 533
Аз пък почти нищо от "умните" съвети на бабите не съм видяла да е полезно в действителност. В някои случаи действа, в други вреди, в трети не влияе, сляпото следване на подобни клишета не намирам за умна постъпка.

# 882
  • София
  • Мнения: 24 839
Виждаш това което се случва, а не това, което си си препрограмирал да виждаш.

Но, пък, не се чувства беден този, който няма достатъчно, а този който иска повече. Simple Smile

# 883
  • Мнения: X
Виждаш това което се случва, а не това, което си си препрограмирал да виждаш.

Но, пък, не се чувства беден този, който няма достатъчно, а този който иска повече. Simple Smile
И това е вярно. Разпознавам го отлично.

Има такива хора, които вечно са недоволни и тревата им е все по-зелена и дали ще са повече деца, повече свобода, повече свободно време и т.н. то той все се чувства беден.

# 884
  • Мнения: 46 533
Има такива хора, които вечно са недоволни и тревата им е все по-зелена и дали ще са повече деца, повече свобода, повече свободно време и т.н. то той все се чувства беден.
Точно.
И не могат да повярват, че има наистина щастливи хора, само защото не изпитват същите нужди като тях.

Общи условия

Активация на акаунт