Новородено не ака

  • 12 023
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 760
Бебето ми е на 8 дена като от както ни изписаха от болницата не е акало вече 4-5 дни ... коремчето му е меко не плаче като цяло е кротко бебе. Трябвали да се притеснявам... някоя мама имала ли е подобен проблем
иначе сме изцяло на кърма ...
говорих с педиатърката и тя му изписа дуфалакт 0,5мл но никак не ми се иска да му давам ... иначе пробвах със тернометър със натриване на сапун в дупето и макаж на коремчето.. давайте идеи какво друго да направя или да му дам дуфалакта....

# 1
  • Мнения: 13 544


http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=14649.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=167926.0

Последна редакция: вт, 23 фев 2016, 19:19 от Мама на...?

# 2
  • Мнения: 46 511
Какъв запек?
Бебетата са различни. Някои акат след всяко хранене, други (особено ако са изцяло на кърма) по 1-2 пъти в седмицата. Изключително неадекватна препоръка на педиатъра, сменете го при първа възможност.
Ако детето не проявява признаци на болка и дискомфорт, и става дума за по-малко от 1 седмица, не го пипайте, всякакви лекарства, термометри и други насилствени начини правят червата лениви.
Следете като се изходи дали е твърдо или кашесто.

# 3
  • Мнения: 1 326
И при нас беше така.Дори в болницата не беше акала.Изписаха Еспумизан и от него съвсем се запече,та до сега не може да се оправи.Сега само с клизми,към всичко друго привикна...Ако се наложи да давате капки против колики,избягвайте със симетикон-той запича.

# 4
  • Мнения: X
Бебе на 8 дни, което не ака, е възможно да не получава достатъчно храна. Бих се посъветвала с консултант по кърмене, незабавно, както и с педиатър.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 25 238
Бебе на 8 дни, което не ака, е възможно да не получава достатъчно храна. Бих се посъветвала с консултант по кърмене, незабавно, както и с педиатър.
И аз така мисля.

# 6
  • Мнения: 14 489
Бебе на 8 дни, което не ака, е възможно да не получава достатъчно храна. Бих се посъветвала с консултант по кърмене, незабавно, както и с педиатър.

Абсолютно.  Peace

Имаше даже някакви стандарти - от 6 до 8 пълни памперса, ако помня вярно.

# 7
  • Мнения: 1 786
Какъв запек?
Бебетата са различни. Някои акат след всяко хранене, други (особено ако са изцяло на кърма) по 1-2 пъти в седмицата.
Абе не е баш така, мойто беше изцяло на кърма и акаше по 5-6 пъти на ден.
Иначе аз съм чувала теорията, че ако не ака значи усвоява почти 100 % от млякото, т.е. не означава непременно, че детето е недохранено...Аз не съм специалист, но да се дава Дуфалак на 8-дневно бебе, ми се вижда много hard Shocked

# 8
  • Мнения: X
И аз съм на мнение, че малко бебе, което не ака, най-вероятно не получава достатъчно храна. Акането и пишкането са един от признаците, че бебето суче достатъчно. На често ли суче, изобщо опиши по-подробно как го кърмиш? На педиатърката ти не й ли хрумна, че бебето не яде достатъчно, ами веднага с дуфалака  ooooh! .

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Дали има запек или не се съди по консистенцията, а не по честотата. От 1 път на седем дни до 7 пъти дневно все е нормално, стига консистенцията да е нормална и да няма видими признаци на болка и трудно изакване.
А иначе по темата - в болницата преди да ви изпишат акало ли е? И ако да, сигурна ли си? Ако никога не е акало, аз бих го завела веднага на хирург да провери за чревна непроходимост или друга аномалия. Въпреки че е малко вероятно щом корема е мек, но все пак.

# 10
  • Мнения: 2 677
Случва се при някои бебета, изключително погрешни са съветите с термометри, сапунчета и т.н.
Има ли достатъчно мокри памперси?
Има подходящи пробиотици за бебета, не бих прибягвала веднага до разхлабителни.
От наблюденията ми върху бебета на приятелки разхлабителните, симетикона и стимулираното изакване водят до клизми обикновено.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 25 238
Аз доколкото знам в първите 24 часа бебето задължително трябва да се изака, не вярвам неонатолозите да са толкова некадърни, че да не алармират веднага, ако това не се е случило.

# 12
  • Мнения: 455
Моето дете беше така.Накрая се оказа,че не му стига кърмата.

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
А бе и аз не вярвах, че в най-реномирания родилен дом, ще оставят бебето ми на синята лампа без превръзка на очите (може да ослепее от това), ама се случи. Добре че беше приятелката ми да ми каже да ги дебна като го сложат на лампата. Аз твърдях, че е луда, ама се оказа права. Малко вероятно е, разбира се, но знае ли човек...

# 14
  • Мнения: X
Кой е тоя родилен дом, че ще раждам скоро, да си отварям очите?

Общи условия

Активация на акаунт