Преподписване

  • 8 097
  • 44
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 926
Здравейте!  Simple Smile Интересно ми е какво мислите за преподписването. С моя съпруг сега лятото ще направим 6 години брачен живот. Имаме граждански и църковен брак. Венчахме се в православна църква, а това беше компромис от моя страна, защото съм евангелистка. Много искам да скрепим съюза си, като се венчаем и в евангелска църква. Там сватбите са много красиви (не, че в православните църкви не са! ) и се говори много за правилните семейни отношения. Вие какво мислите?

# 1
  • София
  • Мнения: 24 839
Здравейте!  Simple Smile Интересно ми е какво мислите за преподписването. С моя съпруг сега лятото ще направим 6 години брачен живот. Имаме граждански и църковен брак. Венчахме се в православна църква, а това беше компромис от моя страна, защото съм евангелистка. Много искам да скрепим съюза си, като се венчаем и в евангелска църква. Там сватбите са много красиви (не, че в православните църкви не са! ) и се говори много за правилните семейни отношения. Вие какво мислите?
И на луната веднъж, та да се кротнеш! Mr. Green

# 2
  • Мнения: 2 650
Това не е преподписване, а подновяване на брачните клетви...май нещо такова се води....Както и да е - по важното е какво мисли  съпругът,  ние какво мислим - едва ли е от  значение за вашите отношения.  Щом си се обичате може да си  се  вричате  всяка година...мен само това с говоренето за "правилните семейни отношения" би ме притеснило, но пък  щом си те е приел  такава, може и да  му  приятно да го донаучат на "правилност"

# 3
  • София
  • Мнения: 24 839
Това не е преподписване, а подновяване на брачните клетви...май нещо такова се води....Както и да е - по важното е какво мисли  съпругът,  ние какво мислим - едва ли е от  значение за вашите отношения.  Щом си се обичате може да си  се  вричате  всяка година...мен само това с говоренето за "правилните семейни отношения" би ме притеснило, но пък  щом си те е приел  такава, може и да  му  приятно да го донаучат на "правилност"
Защо ли си мисля, че е станала евангелистка след като вече са били женени? newsm78
И че, ако не успее да зариби и мъжа си, преподписването ще му е последната грижа? newsm78
ПП. На мен, тоя номер с подновяването на клетвите, т. е. сключването на втори брак и сватба с всичките дандании, е простотия, пълнеща джобовете на цялата сватбарска индустрия.

# 4
  • София
  • Мнения: 926
Това не е преподписване, а подновяване на брачните клетви...май нещо такова се води....Както и да е - по важното е какво мисли  съпругът,  ние какво мислим - едва ли е от  значение за вашите отношения.  Щом си се обичате може да си  се  вричате  всяка година...мен само това с говоренето за "правилните семейни отношения" би ме притеснило, но пък  щом си те е приел  такава, може и да  му  приятно да го донаучат на "правилност"
Защо ли си мисля, че е станала евангелистка след като вече са били женени? newsm78
И че, ако не успее да зариби и мъжа си, преподписването ще му е последната грижа? newsm78
ПП. На мен, тоя номер с подновяването на клетвите, т. е. сключването на втори брак и сватба с всичките дандании, е простотия, пълнеща джобовете на цялата сватбарска индустрия.

Евангелистка станах, не след сватбата, а още когато бях дете на 10 години Simple Smile Сега съм почти на 32 и не е целта да зарибя мъжа си. А сватбата в евангелската църква е безплатна. Simple Smile (Както и кръщенетата)

# 5
  • Мнения: 2 650
Е, тя спомена ,че е направила компромис със сключването на  брак в православна църква, защото била евангелистка. Той ако си е читав  , може да се кълне и  в католическа църква /макар, че за съжаление,от там - православен и евангелистка, направо ще си ги изгонят като мръсни котета/ и в будистки храм,  без да има хахави последствия. То не е и нужно след това да има ахо-ихи, просто изтърпяват  нечии  нравоучения за  известно време и после си се прибират щастливи Simple Smile

# 6
  • Мнения: 272
Православните свещеници отказват да венчаят православен с неправославен християнин (независимо дали е католик, евангелист или др.).
Много ми е трудно да повярвам как при вас са се съгласили.

# 7
  • при късмета
  • Мнения: 24 015
Православните свещеници отказват да венчаят православен с неправославен християнин (независимо дали е католик, евангелист или др.).
Много ми е трудно да повярвам как при вас са се съгласили.
Никак не ми е трудно да го повярвам. Била съм на църковна сватба, на която не поискаха кръщелните. Като записваха дата им казаха да си донесат кръщелните, както и кумовете, но дефакто не ги показаха на никого. Просто казаха ,че имат и не е проблем донасянето.
Вярно, че беше преди много време, но действието се развива в столична църква в центъра. Някоя да кажем "ненатоварена" църква в провинцията сигурно няма и да пита за кръщелни, само за да вземе таксата за венчавка.
Знам и за случай на кръщаване 2 пъти на един и същи човек в различни църкви, нямаше никакъв проблем. Двамата родители бяха кръстили детето отделно един от друг, с различни кръстници.
Всякакви "чудеса" стават по нашите църкви

# 8
  • Мнения: 4 292
Много интересно това с двете кръщенета, но мисля, че църквата няма ел. регистър да следи. Те родителите са за бой, тайно ли един от друг са го направили и по каква логика?!
 По темата, ами подновете си обетите, аз дори не виждам защо ти е форумно мнение?!
Нашият църковен брак все го отлагам някъде си във времето, не знам дали изобщо ще го направим.

# 9
  • при късмета
  • Мнения: 24 015
Точно, че църквите имат само локални регистри. Или най-много да събират в по-голяма област(не знам точно как се водят), от по-малките.
А иначе родителите бяха разделени при второто кръщене. Кръстника който беше на детето първоначално беше наложен от таткото (познай чии традиции спазваше той), а майката не беше съгласна още преди кръщенето. След време като се разделиха майката му направи второ кръщене по 2 причини. Първата е, че първия кръстник изобщо не се интересуваше от детето. Беше кум по традиция така да се каже. Втората е, че детето беше много привързано от край време към нейна приятелка, беше отраснало с нея. Направиха му друго кръщене, в друго населено място и кръстница му стана привързаната към детето приятелка на майката. При второто кръщене детето беше десетина годишно, та напълно разбираше за какво става въпрос и искаше нея за кръстница.
Само дето на второто място изобщо не споменаха, че вече е кръстено. Записаха си час за кръщенето, взеха им таксата и го кръсти попа, като при всяко кръщене. Само дето тогава си искаха кръщелното на кръстницата.
В нашите църкви човек може да се кръщава всеки ден

# 10
  • Мнения: 4 292
При тези традиции, които вмъкваш нещата са много сериозни. Кумът става кръстник като кръстника после е доживот обвързан и най-малкото на големи празници поднася подаръци. Не е просто проформа. В Бг повечето ми познати се кръстиха сами, когато се налагаше да кумуват ( включително и аз), но аз го оправдавам с посткомунистическото време.

# 11
  • Мнения: 1 375
Православните свещеници отказват да венчаят православен с неправославен християнин (независимо дали е католик, евангелист или др.).
Много ми е трудно да повярвам как при вас са се съгласили.

....а за православен мъж и жена будистка дали ще се съгласят да направят венчавка.Simple Smile


Шугарче,ние какво мислим няма никакво значение...Важното е дали ще си струва след сватба с давност от 6г. да правите още една дандания в друга църква...Не си ли губи това смисъла.
Може да искате да направите някакъв ритуал за благословение или нещо такова като токова ти се иска да ти говорят красиви неща за съвместния живот и семейните отношения....но бракуване???Нямате ли вече и н-броя бебоци край вас,за да ти изместят вниманието .Simple Smile

# 12
  • Deutschland
  • Мнения: 5 438
И кои семейни отношения са правилни според евангелската църква? Любопитно ми е, понеже спомена  newsm78

# 13
  • Мнения: X
Тя е евангелистка от 10годишна, т.е. не пречи да си е кръстена в православна църква като бебе и да има кръщелно.
Според мен това са глупости и ще кажа защо. Жената драпа да стане и на нейното, смята, че нейната вяра е по-вярната... Явно мъжът ти много те обича, авторке, за да ти скача по акъла така.

# 14
  • Мнения: 2 222
Да си призная честно - фен съм на брака, но всякакви"преподписвания" и вечни клетви през няколко години ми идват в повече.  Crazy Защо имате нужда да се подписвате пак и пак, нали идеята е че, "веднъж е завинаги" (ако човек не се разведе искам да кажа Mr. Green). Направете си един купон за годишнината и толкова. Това си е моето мнение.

Общи условия

Активация на акаунт